Wpis z mikrobloga

@stray_dog: xD
Po tym pytaniu widać, że jesteś burakiem. Sam sobie mogę opłacać, są studia niestacjonarne. Moi rodzice, dziadkowie i cała rodzina płacąca podatki na publiczny system edukacji.

Jak wyżej pisałeś, że jesteś rezydentem, czyli jesteś stażystą.

Nigdzie tak nie napisałem, nie dość, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to jeszcze nie rozróżniasz stażysty od rezydenta.
  • Odpowiedz
@PROponujek: nie wiem co można 4 godziny z prysznicem robić? Kretyn dał się oskubać po prostu, montaż skomplikowanej zewnętrznej deszczownicy to max 300 zł. 1000 zł to ja ostatnio płaciłem za cały biały montaż w łazience. Powieszenie kibla, poskładanie szafki pod umywalkę z montażem, podłączenie, skomplikowana kabina prysznicowa, deszczownica, silikony. Dwóch chłopa 6 godzin z tym walczyło. Cena i tak bardzo wygórowana ale byłem pod ścianą. Normalnie znajomy płytkarz bierze
  • Odpowiedz
@stray_dog: Rozumiem, że Tobie na studia nie udało się dostać, i chcesz, żeby teraz lekarze(no bo tylko oni) mieli je spłacać, bo za granicą na start dostają po 20k? Ci znienawidzenie przez Ciebie rezydenci jako jedyni zrobili coś, żeby Twoja rodzina miała szansę nie kwilić w kolejkach. Nie zniżaj tego strajku tylko do pensji partyjna łajzo

1.Osiągnięcie minimalnych publicznych nakładów na system ochrony zdrowia nie mniejszych niż 6,8% produktu krajowego brutto do końca roku 2021 oraz 9% PKB do końca 2030 r.

2.Utworzenie wspólnego Ministerstwa Zdrowia i Polityki Społecznej już od nadchodzącej kadencji parlamentu.

3.Podjęcie natychmiastowych działań prowadzących do osiągnięcia średnich wskaźników długości i jakości życia oraz wyleczalności z powodu chorób nowotworowych i sercowo-naczyniowych co najmniej na poziomie średniej Unii Europejskiej, nie później niż do 2024 r.

4.Wprowadzenie maksymalnego czasu oczekiwania na pomoc lekarską lub badanie medyczne, określonego przez naukowców i lekarzy zajmujących się konkretnym
  • Odpowiedz
tak , nie udało mi się dostać na studia, dlatego mam wyższe wykształcenie.


@stray_dog: Wątpliwe to wykształcenie, skoro nawet nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Z logiką też na bakier.

Czas na protesty, strajki, głodówki, miasteczka itd już był, tak jak pisałem medycy od 30 lat chcieli poprawić wycenę oraz dostępność świadczeń w państwowej ochronie zdrowia, nie udało się. Jednym z powodów tego stanu są osoby jak Ty, mające w dupie
  • Odpowiedz
@stray_dog: Ehh biedny mały człowieku...
To był jeden z postulatów, żeby wprowadzić system Czeski. Nie wiem czy wiesz, ale w państwowym systemie czeski lekarz ma 3x średnia krajowa (na nasze to by było 18k brutto na etacie) i dlatego nie dorabiają prywatnie. Brawo, popierasz postulaty rezydentów
Jak zdobędziesz 2/3 posłów, 2/3 senatorów i podpis prezydenta, żeby zmienić konstytucję i to wprowadzić to wołaj.
  • Odpowiedz
@stray_dog: Tylko problem z perspektywy ministerstwa zdrowia jest taki, że jak damy dobrze zarabiać lekarzowi na jednym etacie (te 2 średnie krajowe dla rezydenta) to nie będzie chciał dorabiać, przez co zamykane będą oddziały a następnie całe szpitale ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz