Wpis z mikrobloga

@PROponujek: Rany boskie... Żeby być lekarzem i zarabiać 4000 zł/msc w kraju, gdzie lekarzy brakuje nawet w prywatnej służbie zdrowia to trzeba być IMO naprawdę hardcorowym życiowym nieudacznikiem...
To już ludzie pracujący za minimalną, bo urodzili się na jakiejś wsi bez perspektyw, w biednej i dysfunkcyjnej rodzinie, więc trudno im się z tego środowiska wyrwać, jak nie mają żadnej kasy, mają niskie IQ, brak wykształcenia i bardzo mało opcji na
  • Odpowiedz
Rany boskie... Żeby być lekarzem i zarabiać 4000 zł/msc w kraju, gdzie lekarzy brakuje nawet w prywatnej służbie zdrowia to trzeba być IMO naprawdę hardcorowym życiowym nieudacznikiem...


@Pantegram: Nie do końca, rezydent MUSI zrobić specjalizacje państwowo, a pensje ustawia państwo ustawą. Jedyną alternatywą jest wyjazd z kraju i robienie specjalizacji za większe pieniądze za granicą. Problem jest taki, że działa to już ponad 20 lat i Polska ma najmniej lekarzy
  • Odpowiedz
@glandulasublingualis:: @dr_Batman: Że wam w ogóle chce się kłócić z debilami, którzy i tak lepiej więdzą niż wy, pracując w szpitalu, bo oni mają kolegę którego matką jest księgowa lekarza i on zarabia milion złotych miesięcznie.
I taki debil nawet nie pomyśli jak przeczyta waszą odpowiedź tylko dalej forsuje swoje urojenia zasłyszane w fakt.tv
i zgrywa ekperta, a bo tak w ogóle to jego rodzice płacili za wasze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@GienekZFabrykiOkienek: Jakich uprawnień nie ma lekarz rezydent? Bo chyba coś mnie ominęło? A i rezydentura 5,4 średnia obecnie 5,9 jakie powyżej średniej?

Bo to lekarz ponosi odpowiedzialność a nie pielęgniarka. Ale już pisałam że nie chodzi o doświadczenie, ja mam doświadczenie 3 lata pracy, na rezydenturze startuje na tym samym poziomie co ktoś po stażu
  • Odpowiedz
@stray_dog: Widzę kolejny eskpert do szukania przyczyn dlaczego jest #!$%@? xD
Jakie masz recepty? Płatne studia, nakaz pracy, zamknięcie sektora prywatnego? Chętnie się pośmieje.
  • Odpowiedz
Co za młoty ja walę. Wy jednemu deklowi tłumaczycie podstawowe rzeczy które może wygooglować, a on dalej będzie swoje że gdzieś słyszał że lekarz ma 100tys.
  • Odpowiedz
@stray_dog: Ja chcę żeby wszyscy byli piękni, młodzi i bogaci xD Masz infantylne podejście do życia. Ty myślisz że nagle lekarze będą mili i fantastyczni. Ludzie są różni. Ja chcę żeby fryzjerka była dla mnie miła, kierowca autobusu się nie spóźniał a sąsiadka była miła i mówiła mi dzień dobry, a mój szef nigdy nie robił mi pod górę. Odklejeniec.

Po pierwsze jak się tobie nie podoba to zmień lekarza,
  • Odpowiedz
Przecież lekarzowi o rezydenturze w szpitalu, a facet na dole o pracy po godzinach w prywatnej przychodni. Głupi jesteście czy jak?


@dr_Batman: No ale z drugiej strony jakby ten gość od prysznica nie założył własnej firmy, tylko się zatrudnił u kogoś w firmie budowlanej, to też by na pewno dostawał tylko ułamek tego, co zapłaci klient, więc nadal porównanie z dupy...

Pomagierzy w budowlance to nie bez powodu zazwyczaj Ukraińcy, bo jako pomagier na ogół dostajesz minimalną lub niewiele więcej, bez umowy o pracę, a często i w ogóle bez umowy, więc nie masz żadnego ubezpieczenia ani płatnego urlopu, a to, że ci ludzie wyciągają na tym 4k zł/msc wynika głównie z tego, że pracują ponad 10h/dziennie i ponad 300h/msc...
Czyli i tak mają dużo gorzej niż lekarz rezydent, bo ta praca jest fizycznie ciężka, często szkodliwa dla zdrowia (bo w hałasie i w pyle), a w dodatku remontując komuś mieszkanie od zera to nie masz nawet normalnych warunków na jedzenie i sranie, tylko
  • Odpowiedz
@dr_Batman

lekarz rezydent zarabia mniej niż pielęgniarka ze specjalizacją, farmaceuta, diagnosta, fizjoterapeuta.


Bo zestawiłeś specjalistów z uczniem. Ten rezydent nie jest samodzielny i dopiero się uczy. Trudno, żeby zarabiał więcej od fizjoterapeuty.
  • Odpowiedz