Wpis z mikrobloga

Firmę CarVertical zapewne mało kto kojarzy, ale pewnie osobę która ją poleca już więcej - Moto Doradca na kanale Youtube

Z firmą CarVertical mam pewien problem.
Na VIN auta mojej dziewczyny generują FAŁSZYWY raport - wrzucili tam szkodę całkowitą w październiku 2021 we Francji + dodali 100 tysięcy do przebiegu auta.
Auto od sierpnia 2021 stoi na podwórku i nigdzie się nie ruszało.

Problem jest teraz taki, że jak ktoś od nich kupuje raport, to widzi rozbite auto i nie jest zainteresowany kupnem auta....
Sam także wykupiłem ten raport aby to sprawdzić i jest szkoda całkowita.

Car vertical ignoruje maile - odpowiada automat, ignorują także Facebook.

Dalej jest coraz ciekawiej...

Wpadłem na pomysł aby uderzyć od strony osób które to polecają - znalazłem, że Moto Doradca.
Szczęśliwie wrzucił dziś nowy film w którym poleca ten portal -> to hyc, szybko piszę komentarz opisujący zjawisko i co?

Komentarz dostaje shadow bana - widzę ten komentarz tylko ze swojego konta.

Znajduje w informacjach Youtube, że można shadowbanować pewne frazy.... (bo tylko 2 razy udzielałem się na Youtube w komentarzach czyli nie mogłem mieć shadowbana na usera)

Dodaje drugi komentarz z innego konta i usuwam kilka rzeczy takich jak "Moto doradca" "Car vertical" itp

i co?

Komentarz jest widoczny na wszystkich urządzeniach i kontach.

Ma ktoś jakiś pomysł jak wpłynąć na to aby takie duże korpo jak Carvertical odniosło się do tego?

EDIT EDIT EDIT EDIT - w trakcie pisania, ale nie chcę zmieniać tego co napisałem wcześniej - to zostanie ku potomności

Wszedłem w wykupiony raport na Carvertical żeby zrobić zdjęcie na wykop i JEST POPRAWIONY (dodane zdjęcie w poście to jedyne co mi zostało ze starego raportu) - szkoda usunięta, przebieg poprawny -100k km

Wiem, że jest jeszcze jedna osoba poszkodowana przez ten portal, z którym się kontaktowałem - @DarkZizi
https://www.wykop.pl/wpis/62092927/mireczki-warto-wierzyc-we-wszystko-co-jest-napisan/

A ilu jest innych poszkodowanych którzy o tym nie wiedzą? albo nie napisali o tym nigdzie?
Dlaczego komentarz u Moto Doradcy ma shadowbana? wrzucam widoczny z innych urządzeń komentarz - możecie lajkować dla zasięgu - wypadało by aby się odniósł w sprawie i może pomożemy jeszcze innemu mireczkowi z tą korpo
https://www.youtube.com/watch?v=vL6XrXfFvFE&lc=UgzfujVwuBgG2bilHdN4AaABAg

Dorzucę w komentarzach zdjęcia wskazujące na shadow bana oraz zdjęcie poprawionego raportu z tylko jedną starą szkodą z 2018, która była prawdziwa.

#youtube
#samochody
#motodoradca
#motoryzacja
#afera
Mefii - Firmę CarVertical zapewne mało kto kojarzy, ale pewnie osobę która ją poleca ...

źródło: comment_164260813251ZTtj3nr15bAQPWNKWQXi.jpg

Pobierz
  • 52
że operator VPN może podsłuchiwać komunikację to też dostałem shadow bana xD


@nim537: bo nie może, słusznie dostałeś shadow bana
@Mefii: najlepszy jest szacunkowy przebieg pojazdu. Kompletnie z dupy, auta które maja 250 tys oryginalne pokazuje, ze powinien mieć 350 tys, a inne auto tej samej marki, w tym samym silniku, z oryginalnym przebiegiem poniżej 200 tys pokazuje 500 tys…
@RzaoPaulo właśnie nam nie poprawili przebiegu szacowanego. Bo błędny raport wskazywał 244k przebiegu i oszacował na 250 Teraz usunęli szkodę i błędny przebieg, ale szacowanego zapomnieli i teraz przy przebiegu 120k w 2018 roku oszacowalo 250k na stan aktualny
@maad: Dopóki przez tego vpna przesyłasz dane przez TLS (który defakto tez jest vpn’em) to faktycznie nie może. Natomiast może logować cały ruch TCP/UDP a co zatym idzie w najlepszym wypadku dostawca VPN’a może logować gdzie i kiedy się łączyłeś. A jak przesyłałeś dane w formie niezaszyfrowanej to jest to dla dostawcy jawne.
Jest coś takiego w Kodeksie Cywilnym jak utracona korzyść, definiowana jako utrata spodziewanego zysku ze sprzedaży towarów, do której nie doszło na skutek zdarzenia szkodzącego.
To znaczy, ze gdybys udowodnił, ze przy sprzedaży auta dostałeś mniej od kupującego niż by to wynikało z normalnej wyceny auta, albo w ogóle nie sprzedał przez to, ze fałszywy raport wplynąl ocene kupujących, to mógłbyś się starać o odszkodowanie.

@Mefii:
@Mefii: No Witaj :)
Też wygenerowałem sobie raport dla swojego auta. Pisałem nawet o tym na wykopie. Auto tylko i wyłącznie w moim posiadaniu, w moim garażu i magicznie pojawiła się szkoda w raporcie, do której nigdy nie doszło.
CarVertical sie wypiął i powiedział, że oni dane ściągają z zewnętrznych źródeł.
Dzwoniłem do firmy gdzie miałem OC - ZERO info o jakiejkolwiek szkodzie. Sprawdzałem na rządowej stronce z historią pojazdu -