Wpis z mikrobloga

Przed IIWŚ moja rodzina żyła we Lwowie, mam członków rodziny, którzy zostali zabici podczas rzezi wołyńskiej. I co? Gówno, nie jestem wykopkiem z gwoździem w mózgu wrzucającym bieda-memy prosto z ruskiej trollowni.
To było 80 lat temu, teraz w naszym interesie jest wolna, silna i niezależna Ukraina, najlepiej w NATO i UE zamiast kolejnego ruskiego satelity z kartoflanym dyktatorem za sterami. To właśnie przez takich wykopków-ułomków w kółko rozpamiętujących krzywdy sprzed 100 lat zamiast patrzeć w przyszłość mamy taki chlew jaki mamy.

#ukraina
  • 152
@Songbird: Co byśmy nie zrobili Rosja i tak zaatakowałaby Ukrainę ¯\_(ツ)_/¯
Polska nie jest żadnym graczem na arenie międzynarodowej.
Nie mówiąc o nastawieniu zwykłych ludzi o których wspominasz we wpisie, który w tym kontekście jest jeszcze mniej istotny.
@l-RAD-l: Polska nie jest żadnym graczem na arenie międzynarodowej m.in. właśnie przez takie bezsensowne martyrologiczne machanie szabelką jak w wykonaniu obecnego rządu. Od niemców zażądać reparacji, na szwecję się obrazić za potop, na czechy za turów, na resztę za całokształt i budzimy się z ręką w nocniku gdzie gówno możemy i nikt nas poważnie nie traktuje. To się nie stało z dnia na dzień. To lata przyzwolenia 'zwykłych ludzi' na taką
@Songbird: Za PO też nie byliśmy żadnym graczem na arenie międzynarodowej.
Tusk zrobiłby to co kazałaby Markel, tak jak zawsze.
Po drugie, Kaczyński uratował Gruzje swojego czasu i pomagał w Pomarańczowej rewolucji.
Co dobrego zrobił w tym czasie Tusk?
@Wolfman91: nic nie tłumaczy Wołynia. Ale nie można całego narodu wrzucać do jednego wora z kanaliami, które dopuściły się tych zbrodni. Inaczej tak samo musiałbyś patrzeć na Polaków - przecież w Jedwabnem Żydów nie gromiły ufoludki.

Silna i niezależna Ukraina to bufor pomiędzy nami, a Rosją (może i słabszą niż niegdyś, ale i tak zdolną nami wytrzeć podłogę jeśli zechce). Im dalej od Putina, tym lepiej.
@Aster1981: taaa... Zwłaszcza we wsi mojej babci, gdzie Polacy i Ukraińcy mieszkali razem i brali śluby bez problemu. Ciekawy jestem jak rodzina mojej babci prześladowała tych Ukraińców, że połowę rodziny spalili albo powiesili.
Nie mówię, że wszędzie było idealnie, ale to nie była zwykła zemsta. Bo z zemsty nie wycina się dziecka z brzucha matki i nie przybija się do drzewa.
Nie zmienia to faktu, że niepodległa Ukraina jest nam potrzebna,
To było 80 lat temu, teraz w naszym interesie jest wolna, silna i niezależna Ukraina, najlepiej w NATO i UE zamiast kolejnego ruskiego satelity z kartoflanym dyktatorem za sterami. To właśnie przez takich wykopków-ułomków w kółko rozpamiętujących krzywdy sprzed 100 lat zamiast patrzeć w przyszłość mamy taki chlew jaki mamy.


@Songbird: oczywiście tylko Ukraina i Ukraińcy muszą pamiętać, że z Banderą na ustach i sztandarach ani do UE ani do NATO
@Wolfman91: Typie ubzdurałeś sobie że „tłumaczyć = usprawiedliwiać” i dzielnie walczysz nie wiadomo o co. Nikt tu nie usprawiedliwia rzezi. Ludzie nakreślają ci kontekst historyczny, żeby dotarło do ciebie, że wcale nie było tak że jednego dnia ukraińskie i polskie dzieciaki bawią się razem, a następnego dnia Ukraińcy z dupy przybijają je do drzewa. Bez znajomosci kontekstu historycznego ZAWSZE wyjdą ci takie absurdy.
@Wolfman91 no Ukraińcy wymordowali Polaków. Ja to wiem, Ty to wiesz, wszyscy dookoła to wiedza. Nawet rzeczeni Ukraińcy.

Problem polega w tym wypadku na tym by Ukrainę wzmacniać i uzależnić od współpracy z krajami europejskimi a nie zrobić z nich jeszcze raz uwłaszczonych chłopów na usługach cara.
Bo chłopi mają to do siebie że nie przepraszają, nie zadają pytan i butę chowają za pazuchę by po latach ja odkurzyć i pielęgnować.
I