Wpis z mikrobloga

Przed IIWŚ moja rodzina żyła we Lwowie, mam członków rodziny, którzy zostali zabici podczas rzezi wołyńskiej. I co? Gówno, nie jestem wykopkiem z gwoździem w mózgu wrzucającym bieda-memy prosto z ruskiej trollowni.
To było 80 lat temu, teraz w naszym interesie jest wolna, silna i niezależna Ukraina, najlepiej w NATO i UE zamiast kolejnego ruskiego satelity z kartoflanym dyktatorem za sterami. To właśnie przez takich wykopków-ułomków w kółko rozpamiętujących krzywdy sprzed 100 lat zamiast patrzeć w przyszłość mamy taki chlew jaki mamy.

#ukraina
  • 152
  • Odpowiedz
USRR jako stronę rokowań


@Hieronim_Berelek: Wiele osrodkow politycznych predendowalo do rzadu Ukrainy w tym czasie. Rzady te takze zmienialy swoje preferencje ostatecznie wygrali czerwoni a USRR posiadala osobowosc prawna takze miedzynarodowa. Uznalismy za USRR bo i tak oni faktycznie wygrali. Co w tym niby dziwnego skoro Ukraincy sami wybrali sobie USRR za swoja ojczyzne
  • Odpowiedz
Nie, nie jesteśmy winni w żadnym stopniu tego, co tam się odwaliło


@Wolfman91: jestesmy, lol. Ty nie ogarniasz. Nagrzany jestes strasznie. To wlasnie takie typki jak Ty robią takie akcje.
  • Odpowiedz
@niegwynebleid: @Aster1981: Kurde, a wiecie co robili Tatarzy Polakom jak ich schwytali? Albo nasza szlachta złym, chłopom pańszczyźnianym? Ale to było inne pokolenia, nie to co teraz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Za 10 lat nie będzie już żadnych osób które doświadczyły bezpośrednio II wojny światowej. Każdy, z kim rozmawiałem, a kto doświadczył wojny, zawsze mówił o okrucieństwie i cierpieniu. A zdarzyło mi się rozmawiać
  • Odpowiedz
jestesmy, lol.


@Tymajster: Nieźle, wow. Często winisz ofiary za to, że padły ofiarą sprawców?

Nagrzane, to ty masz chłopie w głowie. Idź winić Żydów za Holocaust lub Ormian za to, że padli ofiara ludobójstwa z rąk Turków.

Typki usprawiedliwiające ludobójstwo dokonują ludobójstwa, a nie ludzie, którzy walczą z tak haniebną retoryką. Obrzydliwy jesteś typie.
  • Odpowiedz
@Hieronim_Berelek: No i co z tego ??? Mieli przylaczyc do USRR z tego powodu czy moze im lepiej w Polsce bylo. Przypominam Ukraincy wybrali swiadomie bolszewizm !!!! USRR byla panstwem ukrainskim. Co ciekawe juz wtedy byl rozlam wsrod komunistow na Doniecko-Charkowskich wcielenie do Rosji i kijowskich niezalezna Ukraina komunistyczna.
  • Odpowiedz
Sadzisz ze Ukraincy wiele sie zmienili od tego czasu .... nie wiele


@szczebrzeszyn09:

wzięło się z chorej wizji ukraińskich skrajnych nazioli która skrzętnie kolportowali wśród zwykłych chłopów, obarczając za zło całego świata - w tym za biedę i głód - Polaków. Dziękuje za
  • Odpowiedz
Geneza takich rzeczy jest taka sama jak np. tutaj, czeskie mordy niemieckich cywili w czasie 1945-1947, ciekawe z czego to mogło wynikać. Działania Polaków wobec Ukraińców niczym się nie różnił od działania Prus wobec Polaków w czasie zaborów. Takie rzeczy potem znajdują ujście w taki sposób.


@Hieronim_Berelek: Szukać genezy to i możesz nawet w okolicy powstania Chmielnickiego. Niczego to nie zmienia i w żadnym sposób nie tłumaczy ludobójstwa.

Powtórzę jeszcze
  • Odpowiedz
@Songbird: Jak wyżej, rodzina od strony ojca pochodzi ze Stryja. I ja bardzo lubię na Ukrainę jeździć, po górach chodzić, zwiedzać pałacyki i zamki z Polską historią, ale Ukraina niezależna i silna to silna Polska.
  • Odpowiedz
@Hieronim_Berelek: No i .... co z tego. Slask cieszynski byl etnicznie polski ale jak do Polski wrocil w 1938 to wykopki dra ryja ze rozbior Czechoslowacji. Logiki wykopka nie pojmiesz. To co mielismy oddac do USRR przeciez ludnosc opowiedziala sie za bolszewia rabujac rdosnie dwory
  • Odpowiedz
Masz z dedykacją dla Ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Hieronim_Berelek: Straszenie mordami? W sensie, ludobójstwem którego dokonali Ukraińcy i tylko oni ponoszą za nie odpowiedzialność? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Znowu nie na temat, nie wiem, czy ty jesteś ukraińcem czy nie, ale to jak prześcigasz
  • Odpowiedz
@Hieronim_Berelek: Pomysl jak dzisiaj jest fajnie dzisiaj juz sa etnicznie ukrainskie :) prawie w 99 procentach ukrainskie byle wojewodztwa tarnopolskie, stanislawowskie, wolynskie i lwowskie. Ale jakim kosztem, sadzisz ze powinnismy zrobic to samo z Ukraincami to co oni z nami przed wojna.
  • Odpowiedz
tiaaa, już wierzę w twoja bajeczkę banderowcu


@steven44: Lepiej mieć za miedzą kolejną kacapską wydmuszkę i dłuższy front w przyszłości xD
Dalej u was w rosji srają do dziury w ziemi czy jesteś jednym ze szczęśliwców, którzy wzbogacili się w kibel zabrany z Polski w 45?
  • Odpowiedz
Znowu nie na temat, nie wiem, czy ty jesteś ukraińcem czy nie, ale to jak prześcigasz się nadawaniu "kontekstu" to zwierzęcej rzezi jest wręcz niepokojące.


@Wolfman91: xD nie po prostu człowiekiem który potrafi odróżnić że świat nie jest czarno biały xD Jakby Polacy nie cisnęli tak Ukraińców przed 2 wojną i nie ograli ich z ZSRR ze własnego państwa, nic takiego by nie miało miejsca.
  • Odpowiedz
nie po prostu człowiekiem który potrafi odróżnić że świat nie jest czarno biały


@Hieronim_Berelek: a ktoś tutaj twierdzi, że świat jest czarno biały?

Jakby Polacy nie cisnęli tak Ukraińców przed 2 wojną i nie ograli ich z ZSRR ze własnego państwa, nic takiego by nie miało
  • Odpowiedz