Wpis z mikrobloga

Przed IIWŚ moja rodzina żyła we Lwowie, mam członków rodziny, którzy zostali zabici podczas rzezi wołyńskiej. I co? Gówno, nie jestem wykopkiem z gwoździem w mózgu wrzucającym bieda-memy prosto z ruskiej trollowni.
To było 80 lat temu, teraz w naszym interesie jest wolna, silna i niezależna Ukraina, najlepiej w NATO i UE zamiast kolejnego ruskiego satelity z kartoflanym dyktatorem za sterami. To właśnie przez takich wykopków-ułomków w kółko rozpamiętujących krzywdy sprzed 100 lat zamiast patrzeć w przyszłość mamy taki chlew jaki mamy.

#ukraina
  • 152
  • Odpowiedz
@Wolfman91: szukanie przyczyn to nie jest rozmywanie odpowiedzialności.
Przykładowo powodem zamordowania Warszawiakow przez Niemców w trakcie rzezi Woli było powstanie Warszawskie. Ale wciąż ten mord jest zbrodnią dokonaną przez Niemców i wina leży po ich stronie - nie musieli tego robic. Nie rozumiesz prostych faktów - to że ktoś do czego się przyczynił nie oznacza że ponosi winę za cudze grzechy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niegwynebleid: skoro uczucie "gwałcenia" z każdej strony może być odbierane jako usprawiedliwienie czy zrozumienie dla takich chorych wydarzeń, to Polacy po swojej historii powinni mieć immunitet na kolejne sto lat.
  • Odpowiedz
@Songbird:
Problem nie polega na tym że to miało miejsce 80 lat temu tylko na tym że Ukraina obecnie robi z Bandery, Szuchewycza, Klaczkiwskiego i innych upowskich śmieci bohaterów narodowych. Niby lepiej nie mieć rosyjskich wojsk na wschodniej granicy, ale niestety wybór między Ukrainą, a Rosją która też upamiętnia komunistycznych zbrodniarzy to wybór jak między dżumą a cholerą. Niestety obawiam się że skoro Ukraina nawet mając nóż na gardle nadal gloryfikuje antypolskich zbrodniarzy to tym bardziej nie będzie się tym przejmowała w normalnej sytuacji.

Wiele osob nie ma pojecia o genezie tych wydarzen i o tym co tam odwalali Polacy, w tym osadnictwo wojskowe, wczesniej.

@Aster1981:
Ja mam pojęcie. Ale to że sanacja zrobiła np.: akcję burzenia cerkwi to nie jest żadne usprawiedliwienie dla ludobójstwa, tym bardziej że Ukraińcy wyżyli się nie na władzach tylko na swoich sąsiadach którzy w II RP nie byli jakimiś uprzywilejowanymi Polakami, a zwykłymi chłopami którzy znajdowali się przed wojną w równie #!$%@? sytuacji. To
  • Odpowiedz
@Songbird: nie jestem towarzyszem, czy każdy kto nie zgadza się z Twoim zdaniem jest rosyjskim trollem? aha, typowa gimbusiarska mentalność + żalosne usuwwanie komentarzy
  • Odpowiedz
  • 0
@lastro: Trudno nazwać taki emocjonalny wysryw krytyką xD
Nie ma kraju w Europie który nie miałby podobnego epizodu w swojej historii a jednak potrafią robić ze sobą interesy i kierować się pragmatyzmem, tylko u was w głowach wiecznie gra Sałaton i „Wołyń pamiętamy, nigdy ręki Ukraińcom nie podam, chwała wielkiej Polsce!” XD
  • Odpowiedz
@Songbird: Emocjonalny wystryw, bo ncizego nie rozumiesz. Jesteś płytkomyślacy i szukasz tylko poklasku. Juz sam fakt ze to usunąłeś świadczy o tym, ze cos cie zabolało
  • Odpowiedz
  • 0
@Piospi: Bardzo wartościowy komentarz w stylu „hurr durr ty banderowcu” i „nie zarobisz tu szekli”, wszyscy wiele stracą jak go nie zobaczą xD
  • Odpowiedz