Wpis z mikrobloga

Przed IIWŚ moja rodzina żyła we Lwowie, mam członków rodziny, którzy zostali zabici podczas rzezi wołyńskiej. I co? Gówno, nie jestem wykopkiem z gwoździem w mózgu wrzucającym bieda-memy prosto z ruskiej trollowni.
To było 80 lat temu, teraz w naszym interesie jest wolna, silna i niezależna Ukraina, najlepiej w NATO i UE zamiast kolejnego ruskiego satelity z kartoflanym dyktatorem za sterami. To właśnie przez takich wykopków-ułomków w kółko rozpamiętujących krzywdy sprzed 100 lat zamiast patrzeć w przyszłość mamy taki chlew jaki mamy.

#ukraina
  • 152
  • Odpowiedz
że wcale nie było tak że jednego dnia ukraińskie i polskie dzieciaki bawią się razem, a następnego dnia Ukraińcy z dupy przybijają je do drzewa.


@Euro: No tak było, o czym piszą świadkowie rzezi. Żeby być precyzyjnym, to mówią także okresie przejściowym, gdzie przez chwile Ukraińcy przestali zapraszać swoich sąsiadów do siebie - tłumacząc to większymi obowiązkami i brakiem czasu, gdzie realnie organizowali się do wiadomych rzeczy.

Natomiast to, co się kotłowało w głowach Ukrainców przez kilkadziesiąt lat to druga rzecz, która w żadnym stopniu nie tłumaczy ćwiartowania dzieci i kobiet w ciąży na kawałki. No po prostu nie, i tyle. Niczym nie można wytłumaczyć takie popieprzonego, zwierzęcego ludobójstwa jakiego dokonali, choć trudno w to uwierzyć,
  • Odpowiedz
zrobiliśmy to samo co z nami zrobili Brytyjczycy i Francuzi w czasie II wojny światowej. Masz przez to ochotę nabić jakieś brytyjskie i francuskie dziecko na widły? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@skitarii: W punkt.
  • Odpowiedz
Tłumaczą ci że nie wzięło się znikąd


@TurboDynamo: Czyli nie tłumacza, ale tłumaczą i rozmywają odpowiedzialność XD

NIE WZIĘŁO SIĘ ZNIKAD. No wiadomo, dzieci same się nie poćwiartowały.
  • Odpowiedz
teraz w naszym interesie jest wolna, silna i niezależna Ukrain


@Songbird: powiedział ten kto nie zna Ukraińców. Oni mają niestety ruską mentalność i rozumieją tylko siłę. Dobroć odbierają jako słabość, a Polakom zazdroszczą i nas zwyczajnie nie lubią.
no ale co o tym moze wiedzieć wykopek
  • Odpowiedz
@Wolfman91: nie tyle tlumaczy co warto wiedziec dlaczego doszlo do "Wolynia". Wiele osob nie ma pojecia o genezie tych wydarzen i o tym co tam odwalali Polacy, w tym osadnictwo wojskowe, wczesniej.


@Aster1981: i to tłumaczy, że sąsiad sąsiada mordował
tfu
  • Odpowiedz
@Wolfman91: Współczuję, kolego. Z drugiej strony cieszę się, że Ty to napisałeś, bo też miałem ochotę, a nie miałbym siły odpowiadać tym wszystkim emocjonalnym tłukom zarzucającym mi coś sprzecznego z moimi poglądami.

Nie rozumiem, dlaczego niektórzy muszą na siłę dodawać kontekst, który i tak nic nie zmienia, ale
musi zostać dodany i wcale nie chodzi nam o usprawiedliwianie, po prostu musimy go dodać za każdym razem z uporem maniaka, czego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Songbird: Sprawdź czy możesz się ubiegać o zwrot pieniędzy za utracone mienie zaburzańskie kilka pokoleń temu. Moja znajoma z rodziną tak przytulili kilkadziesiąt kafli, za kamienicę chyba właśnie we Lwowie.
  • Odpowiedz
@Songbird: Znam gościa z regionów gdzie szalały bandy UPA i oczywiście będąc w narodowcach pisał w sieci śmierć wrogom ojczyzny i inne tego typu bezdety. Poszedł na studia do większego miasta, poznał trochę ludzi i zrozumiał że obecne pokolenie nie jest niczemu winne. Takie wyizolowane jednostki wzmocnione przekazem narodowców (wśród których nie oszukujmy się jest sporo troli rosyjskich i nie tylko) dają się manipulować i piszą pełnia rolę pożytecznych idiotów.
  • Odpowiedz
To było 80 lat temu, teraz w naszym interesie jest wolna, silna i niezależna Ukraina, najlepiej w NATO i UE


@Songbird: Nie, chwileczkę, mocno mieszasz

1. Ukraina powinna być w stanie oprzeć się Rosji ekonomicznie i militarnie
2. ale jak już jej się to uda to dalej róbcie sobie Ukraińcy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Songbird: też mam rodzinę w tamtych stronach. Te memy, które się tu przewijają są równie śmieszne, co te, które wyśmiewają Polaków i które sami tu wrzucamy.
Tym niemniej - Ukraina oficjalnie bohaterami nazywa osoby, które niewątpliwie bohaterami nazywane być nie powinny.
A mówienie o Jedwabnem w takim kontekście jest niesmaczne - po pierwsze skala, po drugie - nadal niejasne okoliczności, po trzecie - jakie by nie były, Polska, jako kraj
  • Odpowiedz