Wpis z mikrobloga

Przed IIWŚ moja rodzina żyła we Lwowie, mam członków rodziny, którzy zostali zabici podczas rzezi wołyńskiej. I co? Gówno, nie jestem wykopkiem z gwoździem w mózgu wrzucającym bieda-memy prosto z ruskiej trollowni.
To było 80 lat temu, teraz w naszym interesie jest wolna, silna i niezależna Ukraina, najlepiej w NATO i UE zamiast kolejnego ruskiego satelity z kartoflanym dyktatorem za sterami. To właśnie przez takich wykopków-ułomków w kółko rozpamiętujących krzywdy sprzed 100 lat zamiast patrzeć w przyszłość mamy taki chlew jaki mamy.

#ukraina
  • 152
  • Odpowiedz
Nic takiego nie miałoby miejsca, gdyby ukraińscy naziole nie podburzali chłopów wpajając im do głowy dogmat winy "lachów" za wszelkie nieszczęścia spadające na Ukraińców. Reszta to hipotezy i rozmywanie odpowiedzialności.


@Wolfman91: Ja bym powiedział że takie rzeczy jak poniżej też miały wpływ ale uważaj sobie co tam chcesz

Działania na Wołyniu
W grudniu 1937 na Wołyniu, wbrew opinii wojewody Henryka Józewskiego, rozpoczęto akcję przymusowych konwersji lokalnych społeczności na rzymski katolicyzm, co uzasadniano potrzebą powrotu do polskości osób zruszczonych w epoce zaborów. Pierwszą miejscowością, w której przeprowadzono akcję, były Hrynki, gdzie oddział Korpusu Ochrony Pogranicza, po znieważeniu przez mieszkańców wsi portretów dostojników państwowych, odebrał dokumenty 40 chłopom, zabronił mieszkańcom opuszczania Hrynek po zachodzie słońca i otoczył wieś. Rezultatem końcowym tych działań było przejście z prawosławia na katolicyzm 572 chłopów. Podobnymi metodami „nawrócono” na Wołyniu do 1939 10 tys. osób.Rząd konsekwentnie twierdził, że wszyscy konwertyci dobrowolnie zmienili religię, środowiska ukraińskie i prawosławne utrzymywały natomiast, że większość przechodzących na katolicyzm czyniła to pod wpływem szantażu i przymusu, lub też za sprawą zatargów z lokalnym klerem prawosławnym[70]. Obecnie wiadomo, że KOP, główny wykonawca akcji nawracania, stosował głównie obietnice nadania chłopom ziemi po przejściu na katolicyzm, przekonywał, że ich przodkowie należeli do katolickiej szlachty zagrodowej, stosował również aresztowania
  • Odpowiedz
@Songbird: Kiedyś byłem w gildii Wowie, gdzie było sporo Jugoli, gadałem sobie z jednym Serbem, jakoś tak temat zszedł na rozpad Jugosławii i opowiedział mi, że jego dziadka i ojca zabili Chorwaci, zapytałem się czy mu nie przeszkadza, że jest też tylu Chorwatów w gildii, a on na to, że nie czuje do nich żadnej urazy, bo przecież to nie oni zabili mu rodzinę. Byłem w lekkim szoku, u nas
  • Odpowiedz
@Wolfman91: masz typie urojenia. Nikt nie usprawiedliwia ludobójstwa tak jak ci się wydaje. Tłumaczą ci że nie wzięło się znikąd, ale dalej była to potworna ZBRODNIA. Masz rację lepiej takich rzeczy nie analizować i popełnić te same błędy w kółko. Jesteś idealnym tego przykładem.
  • Odpowiedz
@Songbird: tylko Mirq oni tą wolność i zbliżenie do UE i NATO mogą okupić ( już okupili w 2014) krwią swoich rodaków. Władza UA oraz UE już zdyskontowali to sobie. Niestety UA za chęć zbliżenia do zachodu będzie musiała zapłacić ogromny koszt ale widać , że to już chyba przyklepali. Nie ma nic za darmo, a romantyczne frazesy i chciejstwo, ktore można usłyszeć NA TYM PORTALU można jedynie powiesić na
  • Odpowiedz
Tak, przez wykopków Putin atakuję Ukrainę xDDD


@l-RAD-l: A czy ja napisałem, że przez wykopków? Wytykam raczej kompletny brak pragmatycznego myślenia i wieloletniego planowania w narodzie, od lat królują tu emocje i bezsensowna martyrologia która ciągnie nas na dno.
  • Odpowiedz
@Songbird: tacy ludzie czują się lepsi niż ukraińcy, niemcy, a prawda jest taka, że kazdy naród jest taki sam i w odpowiednich okolicznościach dochodzi do tragedii. Z resztą Polacy w mniejszej skali tez mają swoje na sumieniu. Nie wiem na jakiej zasadzie niektórym się wydaje, że jako Polacy sa lepsi xD Myslą, że polskie geny jakieś świętsze?
  • Odpowiedz