Wpis z mikrobloga

Przed IIWŚ moja rodzina żyła we Lwowie, mam członków rodziny, którzy zostali zabici podczas rzezi wołyńskiej. I co? Gówno, nie jestem wykopkiem z gwoździem w mózgu wrzucającym bieda-memy prosto z ruskiej trollowni.
To było 80 lat temu, teraz w naszym interesie jest wolna, silna i niezależna Ukraina, najlepiej w NATO i UE zamiast kolejnego ruskiego satelity z kartoflanym dyktatorem za sterami. To właśnie przez takich wykopków-ułomków w kółko rozpamiętujących krzywdy sprzed 100 lat zamiast patrzeć w przyszłość mamy taki chlew jaki mamy.

#ukraina
  • 152
  • Odpowiedz
I co? Gówno


@Songbird: No właśnie gówno, to masz w głowie. Jak najbardziej jestem przeciwny atakowi Rosji na Ukrainę, ale przypominam, że zbrodniarza Banderę potępił nawet parlament europejski, a mimo to jego pomniki powstają tam w takim samym tempie, jak pomniki papaja u nas. Poznałem sporo Ukraińców i niektórzy są naprawdę w porządku. Nie oznacza to, że będę udawał, że stawianie pomników i nazywanie ulic, czy szkół imionami bandytów pokroju
  • Odpowiedz
Tak, wszyscy Ukraińcy codziennie Bogu dziękują za Wołyń xD


@Songbird: Skończ się kompromitować.

Po uzyskaniu przez Ukrainę niepodległości w 1991 roku kult Romana Szuchewycza wśród Ukraińców przejawia się systematycznymi akcjami nazywania jego imieniem ulic, placów i szkół w wielu miejscowościach.

Roman Szuchewycz otrzymał z rąk rad miejskich władz ukraińskich honorowe obywatelstwo wielu miast na terenie dzisiejszej Ukrainy Zachodniej, są to m.in. Lwów[52], Iwano-Frankiwsk[53], Tarnopol[54], Trembowla[55], Borysław[56], Jaworów (a także rejon jaworowski)[57], Nowojaworiwsk[57], Warasz[58], Chust (tytuł honorowego obywatela tego ostatniego miasta został przyznany 10 marca 2010, odebrany na wniosek w
  • Odpowiedz
  • 2
Polacy też, Jedwabne nie spadło z nieba.

Z nieba nie spadło, ale za to z powodu tego gościa https://pl.wikipedia.org/wiki/Hermann_Schaper którym dziwnym trafem likwidował inne wsi w ten sam sposób, w jaki dokonano mordu w Jedwabnem. Weź już skończ się wypowiadać w tematach, o których nie masz bladego pojęcia.


@rolnik_wykopowy: Wiadomo, Polacy święty naród co nigdy na nikogo ręki nie podnosił, Chrystus narodów. Pogromy w innych wsiach, getta ławkowe itp to
  • Odpowiedz
@Songbird: otóż to, członkowie mojej rodziny też zginęli na Wołyniu, ale nie jest temu winny ani mój kumpel Stas, ani mój kolega Iwan ze studiów, ani inny Ihor który mnie wiezie uberem. Zresztą onuce chyba sobie wygodnie zapominają o operacji polskiej NKWD czy o Katyniu, i o tym, że taki sam jest w Rosji kult Stalina jak w Ukrainie Bandery xD
  • Odpowiedz
  • 2
@Songbird To zobacz teraz jakie elity wybierają. Są antypolskie.

Poza tym dlaczego mamy im tego nie wypominać? Mają być inaczej traktowani, bo Rosja może ich zaatakować?

Jak tak bardzo im Rosja zagraża, to mogli wcześniej tak nie atakować Polski i nie robić z morderców wielkich bohaterów.
  • Odpowiedz
@Aster1981: u mnie na wiosce na podkarpaciu podczas wojny bylo 6 rodzin ukrainskich, ktore chcialy wyrznac wszystkich polakow, ale zle policzyli, bo ich byla garstka, a na przeciwko mieli 1 k osob doroslych polakow xD skonczylo sie tym ze polacy spalili im chaty i dostalo sie tez innym ukrom z sasiednich wiosek, gdzie spalono cerkiew i chaty.
najlepsze jest to ze ukraincy mieli tak samo przesrane jak polski chlop -
  • Odpowiedz
@Songbird: A potrafisz przygłupie wypowiedzieć się normalnie? Czy hehe Polacy wiadomo hehe niewinni hehe? Nikt nie twierdzi, że jesteśmy bez winy, tylko że istnieje mnóstwo przesłanek, że Jedwabne, to nie nasza wina, ale jak widać podać człowiekowi twojego pokroju kilka suchych faktów, to napisze jakiś wysryw z "xD" i porówna wyrywanie kobietom dzieci z brzuchów, do niemożności wybrania miejsc na uczelni. Po za tym my nie gloryfikujemy tego strasznego getta
  • Odpowiedz
szukanie przyczyn to nie jest rozmywanie odpowiedzialności.


@TurboDynamo: No właśnie w przypadku komentarzy tutaj trochę jest. Ja bym kumał, gdybyśmy w hipotetycznym świecie próbowali szukać motywacji ukrainców do powstania przeciwko nam (gdyby miało ono miejsce zamiast rzezi), to bym jak najbardziej zaakceptował, ma to sens i jest mniej lub bardziej proporcjonalne do naszych poprzednich waśni.

Ale tego typu retoryka wobec zwierzęcego ludobójstwa jest zwyczajnie haniebna i obrzydliwa, bo przenosi punkt
  • Odpowiedz
Współczuję, kolego. Z drugiej strony cieszę się, że Ty to napisałeś, bo też miałem ochotę, a nie miałbym siły odpowiadać tym wszystkim emocjonalnym tłukom zarzucającym mi coś sprzecznego z moimi poglądami.


@NoMercyIncluded: Dzięki ;)

Powiem szczerze, że jest to dosyć wyczerpujące, zwłaszcza że ludzie oprócz epatowania kOnTeKsTeM, czy wręcz powielaniem narracji ukraińskich apologetów masowo przypisują mi coś, czego nie
  • Odpowiedz
@Songbird: słusznie prawisz - zwłaszcza patrząc w historię, gdzie potęgą byliśmy jak tworzyliśmy jedno państwo (i tylko wtedy). Nie trudno się domyśleć komu zależy na ciągłym podgrzewaniu tego konfliktu teraz - bo już "wtedy" działo się to samo, a skończyło się to tragicznie. Tak, tylko ścisła współpraca z Polski z Ukrainą i nasz wspólny potencjał daję nam szansę na awans do światowej pierwszej ligi (nigdy to nie nastąpi z Niemcami,
  • Odpowiedz
@Wolfman91: ludzie nie są deterministyczni jak np rzucenie kamieniem. Rzucasz kamieniem wiec jesteś sprawcą tego że spadł w konkretne miejsce, bo to ty byłeś przyczyną a kamień jest tylko bezmyślną materią nieożywioną.

Z ludźmi tak nie jest. To zę polacy PRZYCZYNILI SIĘ do nastrojów ukraińców w tamych czasach to FAKT. Ale ukraińcy to ludzie - nie musieli dokonywać ludobójstwa i tylko oni ponoszą za to winę. Żona sprzeciwiająca się patologicznemu
  • Odpowiedz
  • 0
@rolnik_wykopowy: przyglupa to u siebie w rodzinie szukaj typie xD
I jakim wam, kazdy kto nie produkuje wysrywów „uuuu Wołyń wielka zbrodnia Ukraina najgorsza nigdy ręki nie podam” to Ukrainiec w twojej pustej głowie?
  • Odpowiedz