Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chcę nauczyć się programować, zalety tego zawodu znam - wszędzie nimi "szczują", przed każdym kursem opowiadają tylko same superlatywy, jaka to jest zarąbista profesja.

Chciałbym, żebyście całkowicie bez ściemy napisali jakie są Waszym zdaniem MINUSY pracy w tym zawodzie? Co was wkurza? Z czym musicie się mierzyć, jakie problemy macie w tej pracy? Ból pleców od siedzenia? Głowy? Zmęczone oczy? Coś innego?

Proszę potraktujcie ten wpis na poważnie - chciałbym zrobić bardzo porządny research, a może innym czytającym ten wpis otworzy trochę oczy na inne sprawy?

#programowanie #programista15k #pracbaza #pracait

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61e6bfadf7bdff000a92995b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 78
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Nie lgną się do pracy, ściemniają, oszukują lub czekają aż zrobisz to za nich lub pokażesz palcem co i jak (znaczy się wyklikasz to u nich na kompie przez RDP'a)


@zawadzio: #!$%@?, jakie to prawdziwe; hindusy krętacze, ściemniacze bez poczucia jakiegokolwiek obowiązku i odpowiedzialności za powierzone zadania; najgorsi są ci, co #!$%@?ą jednocześnie zadania dla 15 klientów - mam takich z TCS; dzień w dzień typom powtarza się to samo a
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
1. Zerowy prestiż pracy, wszyscy mając cię za autystę albo autystę który dużo zarabia. Byle korposzczur za półtora minimalnej w banku albo kancelarii jest od ciebie wyżej w hierarchii społecznej.
2. Jesteś w 90% przypadkach uwiązany do dużego miasta. Jak nie masz w nim nieruchomości po babci to całą kasę zjada różnica w cenach wynajmu. Marzysz o domku pod lasem ze świeżym powietrzem? Zapomnij.
3. Po kilku latach rozwalone nadgarstki,
  • Odpowiedz
- klienci i ich fixed price (,)
- wracające bugi mimo że człowiek myśli ze każdy przypadek brzegowy jest już gitówa
- czasami presja wynikająca z deadlinów
- jak już masz expa i znasz swoją technologie to klepanie w kółko tego samego xD. To wydaje się fajne przez pierwsze pół roku - rok. Później jak siadasz do projektu i robisz kolejny widok/serwis to Ci się już nie chce
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: widze, ze nie bylo jeszcze takiego komentarza. Otoz najwieksza wada dla mnie jest... praca z ludzmi

Wcale nie jest tak, ze to zawod, gdzie siedzi sie samotnie godzinami przed kompem.

Jest to praca bardzo zespolowa, jednoczesnie czesto nadzorowana i zarzadzana przez kolejnych kilka lub nawet kilkanascie osob (jacys scrum masterzy, project managerowie, inni managerowie, klienci, srenci itd). Z kazda z tych osob najkorzystniej miec dobre relacje.

Na kasie w biedrze
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
- to nie jest zawod dla kazdego
- bol DUPY i plecow, zmeczenie oczu
- "jak nie ma co robic to lajt, ale jak juz jest to czasem krecisz 12 h przed PC zeby sie wyrobic"
- HO wymaga sporej samodyscypliny i odpowiednio aspolecznego charakteru i / lub dobrej paki znajomych poza praca
- ciagle trzeba sie douczac
- w korpo czesto wspolpraca z pajeetami
- bez angielskiego mozesz odpuscic
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
- często praca pod presją czasu
- użeranie się z ludźmi
- użeranie się z #!$%@? kodem (czyimś i swoim). Czasem #!$%@? sypią się niemiłosiernie, a bez porządnego spaceru nie da rady.
- monotonia, klepanie ciągle tego samego gówna
- to naprawdę nie jest klikanie w kąkuter, za które ktoś płaci. To czasem ciężka orka.
- ból pleców
- suche oczy. Zdarzają mi się zapalenia spojówek, czy oczy tak zatarte,
  • Odpowiedz
@kaspil: @spunky: Trochę przesadzacie. To zależy oD firmy, a trudno znaleźć dobra.
Dla mnie praca ma tylko jedna wadę. Trzeba być w stałych godzinach No i czasami jest awaria. Poza tym to brak wad, jakbym nie pracował to i tak bym robił to co robię bo to moja pasja. DevOps here. :)
  • Odpowiedz
bo mając rodzinę i hobby nie koniecznie chcesz siedzieć ciągle po godzinach żeby być na bieżąco..


@heartbrakerr: Dlatego wielu ludzi w IT po 35 roku życia idzie umiejętności miękkie, zarządzanie, i tym podobne, ponieważ np. umiejętności miękkie, zarządcze są ponadczasowe.
  • Odpowiedz
LojalnyKat: W każdym normalnym zawodzie idziesz do pracy, którą zawsze w jakiś lepszy lub gorszy sposób wykonasz. W programowaniu masz drobnego buga, którego dostajesz do naprawiania i dają ci na to trzy godziny. Z trzech godzin robią się trzy dni z zerowym progresem nad jego rozwiązaniem. Czwartego dnia zbiera się cały zespół i nikt nie może go naprawić, więc postanawiacie go zostawić i przejść do kolejnych zadań. Wyobraź sobie poziom frustracji
AnonimoweMirkoWyznania - LojalnyKat: W każdym normalnym zawodzie idziesz do pracy, kt...

źródło: comment_16425921568Rq1zicpWSRXEQfHvdlQzc.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie jest to takie piękne jak rysują, jakoś nie słyszę od znajomej weterynarz że ma dość swojej roboty, podobnie od kilku innych zawodów.

Wg mnie minusy:
1. W tej robocie błędy to norma ale z nieznanych mi przyczyn zawsze w firmie znajdzie się ktoś kto będzie robił chvjową atmosferę z ich powodu. Później tłumacz się dlaczego pół roku temu zrobiłeś coś tak i tak, być może takie były ustalenia projektowe
  • Odpowiedz
DestrukcyjnaHostessa: Nuda, o ile nie masz autyzmu bardzo ciężko być pasjonatem czegoś co z natury dostarcza bardzo mało wrażeń. Emocje jak na grzybach. Pomnóż to przez dekadę najlepszych lat życia spędzonych w ten sposób w gronie innych nudziarzy zajmujących się tym samym. Siedziałem w tej branży i mimo dobrych zarobków z niej zrezygnowałem, bo czułem się w pracy jakby wysyłała ze mnie wszelką radość życia.

Czemu ludzie oglądają filmy i grają
  • Odpowiedz