Wpis z mikrobloga

Halp,
napisany skrypt w powershell, kopiowanie plikow z listy.txt, kod wygląda mniej wiecej:

$new_dir = ($w | Out-String)
$a = $new_dir
echo $a #tutaj pojawia sie C:\Users\skrypt\test

$source = "C:\Users\skrypt\"
$destination = $a
$file_list = Get-Content "C:\Users\skrypt\files2.txt"

foreach ($file in $file_list)
{

Copy-Item $source\$file $destination
}

wywala błąd opy-Item : Cannot evaluate parameter 'Destination' because its argument is specified as a script block and there is no
input. A script block cannot be evaluated without input.
At C:\Users\skrypt\ps.ps1:92 char:25
+ Copy-Item $source\$file $destination

jak pod $destination podstawie na sztywno adres "C:\Users\skrypt\test" kopiowanie dziala

#powershell #windows dam jeszcze #programowanie chociaz to tylko skrypciki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 16
@rewida17: ok a powiedz mi bo nie wiem czy zakładać osobny wątek, powiedzmy dostaję paczkę plików, których rozszrzenie to jakieś śmieci typu aaaaa.sbin&Action=Download i teraz zmiana rozszerzenia (mogę mieć listę jaki plik po kolei ma mieć jakie rozszerzenie) .. samo rename-item zmienia mi nazwę, chodzi o to że pliki mogą być różne ale zestaw rozszerzeń zawsze będzie podesłany w pliku txt
@rewida17: ok no wiec mam pliki o nazwach:

UserFileName=a.srcbin&Action=Download
UserFilesName=b.ddbin&Action=Download
UserFilesName=ddddd.hbin&Action=Download

te pliki są wysyłane do mnie mają różne nazwy i rozszerzenia - wyłuskane z listy plików czyli mogę dostać ich listę w txt:
a.srcbin
b.ddbin
dddddd.hbin

za kazdym razem mogą to być różne pliki i różne rozszerzenia i teraz jak proboje zmienic nazwy to zmienia nazwy rozszerzen nie rusza
@rewida17: Hej,
UserFileName=a.srcbin&Action=Download ma sie stac a.srcbin
i tak kolejne z różnymi rozszerzeniami w zależności od listy, czyli generalnie trzeba pozbyć się "UserFileName=" i "&ActionDownload" probowalem to robic przez -replace o ile pierwsze usuwa - bo to nazwa, to odnieść się do rozszerzenia nie umiem