Wpis z mikrobloga

  • 136
Przykro mi to mówić, ale platforma playstation umiera. Ich ostatnie lata to pasmo porażek i niepowodzeń, w tym roku wydadzą tylko dwa ekskluziwy, a ich najnowszy pomysł na ratowanie marki, znany szerzej jako projekt Spartacus, będzie tylko ich gwoździem do trumny. Sony nie ma bowiem ŻADNYCH, nawet miminalnych szans na przebicie się ze swoją nową usługą abonamentową. Już tłumaczę dlaczego..

Po pierwsze. Rynek ten jest już całkowicie zdominowany przez Microsoft. To prekursor i pionier który zagarnął cały kawałek tortu i nie bardzo im w smak aby się nim teraz dzielić. Sony może oczywiscie zadowolić się okruszkami z pod stołu albo próbować tworzyć własną podróbkę, ale ja osobiście nie wróżę im na tej płaszczyźnie żadnego sukcesu. Ludzie tak mocno zakodowali w głowach frazy "gry", "abonament" i "xbox" że nawet nie będą chcieli słyszeć o jakimś Herkulesie, Heraklesie czy tam Spartacusie xD tak jak dziś wszystkie sportowe buty to "adidasy", tak po wsze czasy każdy inny abonament na gry będzie tylko nieudolnym klonem "gamepassa". Tutaj brawa dla marketingowców MS za świetnie wykonaną pracę.

Po drugie. Sony oferuje na chwile obecną dwie podobne usługi abonamentowe i nie bardzo wie jak ta nowa miałaby z nimi korelować. Cała masa ludzi ma wykupionego "plusa" na kilka lat do przodu. Zamknięcie tej usługi wiązałoby się z koniecznością wyplaty rekompensat i ściągnęło na zarząd gniew milionów graczy. Sony, które desperacko próbuje podrabiać pomysły giganta z Redmond, przypomina troche małe dziecko błąkające się we mgle, nie bardzo wie co ma robić i w jakim kierunku podążać. Co by nie zrobiło to i tak będzie źle. Zaniechanie jakiejkolwiek walki z Microsoftem przełoży się na szybki upadek firmy, z kolei start programu Spartacus to wizerunkowy strzał w stopę. Sony przyzna się tym samym że brakuje mu własnych pomysłów, a te dotychczasowe okazały się być nietrafione.

Po trzecie. Sony nie ma dobrej passy i doswiadczenia jeśli chodzi o tego typu usługi. PS Now działa w zaledwie kilkunastu krajach a nowa, prototypowa usługa Video Pass okazała się być mega niewypałem. O krytyce graczy i pazerności Sony nawet nie będę tutaj wspominał bo to temat na osobny wpis. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Po czwarte. Sama nazwa tego abonamentu jest tak kiczowata i kompletnie niezwiązana ze światem gamingu że nie ma nawet szans się przyjąć. Co ma mieć wspólnego mitologia ze skomplikowanym i technologicznym światem gier? xD Czy Sony decydując się na użycie imienia tego rzymskiego niewolnika chce nam powiedzieć że do tej pory było przez kogoś tłamszone? Najprawdopodobniej tak, przez Microsoft i ich usługę GPU. ( ͡ ͜ʖ ͡)

Tyle odemnie. Zapraszam do dyskusji i życzę miłego dnia. ()
#mowiejakjest #takaprawda #ps5 #ps4 #xbox #pcmasterrace #gry #konsole
daeun - Przykro mi to mówić, ale platforma playstation umiera. Ich ostatnie lata to p...

źródło: comment_1642490215XWBmIPfgNRbDenAZP1TDRM.jpg

Pobierz
  • 39
@daeun: Sprawa wyglada tak że głównie na ps5 kupuje gierki bo można łatwo wymoenić no i fajne pady a na xsx tylko to co w game passie. Na nintendo kilka partygames a na PC jakieś tam city buildery i AoE. Żadna konsola nie umrze bo pokolenie graczy dorosło i każdy ma kasę na trzy konsole i PC. Takie wysrywy piszą tylko bidoki a to nie oni są targetem wiec elo
tak jak dziś wszystkie sportowe buty to "adidasy", tak po wsze czasy każdy inny abonament na gry będzie tylko nieudolnym klonem "gamepassa"


@daeun i tak jak adidasy Nike sprzedają się lepiej od adidasów Adidasa, tak Game Pass od Sony będzie sprzedawał się lepiej od pierwowzoru ( ͡° ͜ʖ ͡°)
bait 2/10
@daeun: kupiłem xboxa ze względu na gamepassa, ale w sumie to w końcu i tak zacząłem kupować gry, więc tbw na abonamenty. Nadal nie potrafię zrozumieć wojny pomiędzy PS a Xboxem, dla mnie to jest absolutnie to samo.
@daeun: Ja tam też trzymam po stronie Xboxa. Tyle tanich i dobrych gier nigdy nie miałem, jak po zakupieniu Iksa. Kiedyś kupowało się gry za kilka zł. za pomocą Microsoft Points z Allegro, a teraz jest Game Pass i wyprzedaże na Brazylijskim MS.
PlayStation może się pochwalić jedynie kilkoma dobrymi ekskluzywami i serią gier PlayStation Hits za 40 zł.
Xbox by wygrał z PS nawet gdyby obie konsole były w tej
Do wszystkich to czytających - OP to fanboy Xboxa i ma potężny ból dupy, że ktoś sobie kupuje inną konsolę i cieszy się jej posiadaniem. Poczytajcie jego wpisy i komentarze. Ostatnio bolała go dupa, że w gamepassie na Xbox są w #!$%@? lepsze gry niż w psplus. Ja tam nie narzekam, bo jak chce grę to ją kupuje, bo mnie stać. A jak OP to piwniczak i musi liczyć na to, że
LubieChleb - Do wszystkich to czytających - OP to fanboy Xboxa i ma potężny ból dupy,...

źródło: comment_1642499655ZwSGyasn1z4rFs9p07kuPo.jpg

Pobierz