Wpis z mikrobloga

Mam stałe łącze z Netii i router Huawei HG8245Q2. Będę się przeprowadzał za jakiś czas do domu na wiochę, gdzie niestety stałego łącza nie uświadczę i zostaje tylko internet mobilny. T-M ma super ofertę dla firm, ale akurat u mnie są słabe parametry. Orange leci mi ponad 100 Mbps, więc skłaniam się ku ofercie 250GB+250GB+noce bez limitu.

Teraz moje właściwe pytanie - jak w tym routerze z Netii sprawdzić ile danych transferuję miesięcznie?
Potrzebuję tej informacji czy na pewno 500 GB mi wystarczy czy nie okaże się w połowie miesiąca, że jest problem XD
Czy informacje z zakładki WLAN Information a dokładniej statystyka pakietów RX i TX gdzie są podane bajty odebrane i wysłane to są wszystkie fizycznie przetransferowane bajty przez router i wlicza się w to transfer z telewizora, gniazdek, telefonów itp?

#tmobile #orange #internetmobilny #netia #internet #router #sieci #netia #huawei
  • 15
@Witson: Orange mi leci po 120-130 za każdym razem, bo w odległości kilometra mam nadajnik bez drzew, pagórków itp. T-M jest gdzieś za lasem i mam 15-20 Mbit. Sądzisz, że antena da mi tyle, żebym z 15-20 podskoczył do ponad 100?
@PepeXD: mi pomogła a tez miałem 20-30mb/s przy 60mb/s wykupionych a do nadajnika w lini prostej miałem z 3-4km bez żadnych przeszkód po drodze, jak antenę kupisz to sie przyda nawet do innego routera w innej sieci, zawsze wzmocni i ustabilizuje sygnał
@PepeXD: Najpierw to sprawdź jakie częstotliwości ma nadajnik i do tego trzeba dobrać router. (beta.btsearch.pl i wybierz źródło UKE)
I dokładnie tak jak @Qrystus napisał. T-Mobile i Orange dzierżawią sobie nadajniki na podstawie NetWorks!. Więc jak masz w okolicy nadajnik od Orange to powinieneś bez problemu się do niego połączyć z T-Mobile. Jak sprawdzałeś te prędkości? W tym samym miejscu? Z tego co pamiętam to niektóre oferty prepaid od T-Mobile mają