Wpis z mikrobloga

Jak byłem mały, powiedzmy że był to schyłek lat 90., to często naszym domofonem dzwonili bezdomni i prosili o coś do jedzenia (w sumie nigdy o kasę). Rodzice wtedy robili im kanapki, dawali herbaty (bardzo mocno słodzonej, czego zazdrościłem zawsze) w słoiku i wpuszczali na klatkę. Bezdomni brali, dziękowali bardzo i jedli, po czym szli sobie gdzieś. Pytałem się o to ostatnio rodziców, to mówili, że już nie pamiętają kiedy coś takiego się ostatnio stało.

Czy to było normalne w tym okresie, czy tylko w zniszczonej bezrobociem i bankructwami Łodzi takie akcje były?

#polska #bieda #kiciochpyta #lodz #katowice #warszawa #gdansk #krakow
RejestratorRodzynek - Jak byłem mały, powiedzmy że był to schyłek lat 90., to często ...

źródło: comment_1642282694NiGMapGavhvEIm5Rg3pH3b.jpg

Pobierz
  • 9
@RejestratorRodzynek: @Syntax: To nie ma nic wspólnego z empatią czy jej brakiem. Po prostu czasy się zmieniły.
Lata 90-te to były jeszcze czasy kiedy bieda występowała dość powszechnie, a opieka ze strony państwa czy różnego rodzaju organizacji charytatywnych/organizacji pożytku publicznego nie istniała lub dopiero raczkowała.
Obecnie przy tym poziomie opieki ze strony wyżej wymienionych podmiotów, bezdomność jest tylko i wyłącznie problemem natury psychicznej.
2 noclegownie dla osób bezdomnych zapewniające łącznie 340 miejsc,

10 schronisk dla osób bezdomnych zapewniających łącznie 552 miejsca,

11 schronisk dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi zapewniających łącznie 471 miejsc,

4 programy mieszkań treningowych zapewniających łącznie 71 miejsc.

Tak wyglądała sytuacja w 2018 roku.
@kubaklodz: Tu nie chodzi o moją samoocenę, samopoczucie, tylko o to, co się kryje za tą udzieloną pomocą. I czy te 10zł, o których piszesz, rzeczywiście przełoży się na pomoc tej osobie. Bo podejrzewam, że w zdecydowanej większości przypadków może to jednak zadziałać w drugą stronę, czyli na niekorzyść tej osoby.

Rzadko bo rzadko, ale czasami zdarzają się Panowie, którzy odprowadzają wózki sklepowe. Ja mam na tą sytuację prosty i zawsze