Wpis z mikrobloga

@Mam-na-imie-Porucznik: 5ghz, jesli po kablu jest ok to raczej wina wifi nie routera, ewentualnie moglbys podlaczyc inny tak jak wyzej napisalem i wylaczyc wifi z funboxa na moment. Skad pewnosc, ze laczysz sie po 5ghz?
Generalnie predkosci po wifi nikt nie gwarantuje przez zaklocenia, mozesz appka wifi analyzer w telefonie sprawdzic sieci w okolicy, poustawiac wifi na wolne lub najmniej zajete kanaly z tej aplikacji.
@Mam-na-imie-Porucznik: a to tak, pod katem wifi funboxy to g.... xD ogółem życzę powodzenia ze udowodnisz swoją racje.. ja bym poszedł w kierunku otrzymania ONT - spróbuj wskazać ze nwm.. robisz remont w domu i nie będziesz miał możliwości przeniesienia światłowodu w inny punkt, dlatego chcesz ONTa żeby sobie tj ładnie do routerka dojechać (ʘʘ)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mam-na-imie-Porucznik: kuhwaa to żart..? Ja mam lepszy net z plusa 5g, nie mówiąc o domowym... Ja podziękowałem Orange kilka lat temu, wieczne problemy... No ale nie jestem skazany na ich monopol. Powodzenia w walce z dziadami
@Mam-na-imie-Porucznik: coś ty, soft jest tak samo gowniany, urządzenie tak samo do dupy. Ogółem dramat. Ale przecież nie dajmy klientom możliwości zastosowania własnego sprzętu... dajmy jakis szajs który np. W przypadku domków jednorodzinnych kompletnie nie spełnia czegokolwiek.. To nawet do kawalerki może się nie nadawać xD
@Mam-na-imie-Porucznik: u mnie nadal tak jest, po dłuższym rozłączeniu routera z punktem zmieni mi IP.
Mozliwe... to tylko mój domyśl, ze reset gownoboxa jakby nie wpływa na ONTa i dlatego ci nie resetuje. Co się stanie jak wyłączysz z prądu na kilka minut? Jestem ciekaw w sumie (ʘʘ)
@kajak98 Ja się zastanawiam czy OP nie ma problemu z kiepskim spawem światłowodu do lokalu. Może tutaj leży problem. Miałem wcześniej Liveboxa 3.0 + ONT a teraz Funboxa 3.0 i nie mam żadnych problemów. Owszem jest różnica w sprzęcie na WiFi ale parametry na WAN miałem utrzymywane tak samo wcześniej jak i teraz.