Wpis z mikrobloga

@Tigermass: Nie, nie robię źle. Nie dość, że zmieniam kierunek ruchu to co ważniejsze sygnalizuję jadącemu z naprzeciwka, że skręcam a nie jadę prosto. Gdybym nie użył kierunku i pojechałbym prosto to nic by się wielkiego nie stało, ale nie użył kierunku i skręcił zgodnie z pierwszeństwem to naraziłbym się na stłuczkę, bo jadący z naprzeciwka byłby przez mnie źle poinformowany (nie mówię tutaj o winie według kodeksu, ale o samym
wyobraź sobie, że jesteś samochodem czekającym na wjazd z podporządkowanej. Będziesz puszczał każdego jadącego bez kierunkowskazu (czyli "prosto")?


@Prawak_Fikolarz_Borys_Jelcyn_Drugi: tak, bo sygnalizacja zamiaru nie oznacza wykonania zamiaru manewru. Już był przypadek sprawy sądowej z rondem i migającym kierunkiem. Stoję w podporządkowanej, patrzę na nadjeżdżający samochód i tak długo ustępuję mu pierwszeństwa jak długo nie zacznie wykonywać swojego manewru. W tym przypadku jazdy na wprost w podporządkowaną.

Generalnie w przypadku sytuacji chęci
@Maly_Jasio: gdzie skrecasz? zobacz na screenie jak wygląda zakręt w lewo i "prosto", ktore tez jest w lewo. Dajac kierunek w lewo zmieniasz pas ruchu i wtedy osob z prawej strony moze wjechac.
Zobacz tez dokladnie pierwsze zdjecie, tam nie zmieniasz pasa ruchu, jedziesz non stop tym samym.
Zobacz tez dokladnie pierwsze zdjecie, tam nie zmieniasz pasa ruchu, jedziesz non stop tym samym.


@Tigermass: Ja mówię tylko o pierwszym zdjęciu. O tym zdjęciu, które zamieściłeś nie wypowiadam się ostatecznie, choć wydaje mi się, że tam łuk jest na tyle łagodny, że z perspektywy kierowcy nie można mówić o zmianie ruchu. Ale tylko tak domniemywam.

Wracając do zdjęcia przesłanego przez OPa. Nie może być mowy o żadnej zmianie pasa ruchu,
@Prawak_Fikolarz_Borys_Jelcyn_Drugi: uszczegóławiając - ja się wypowiadam na temat zdjęcia OPa z pierwszego wpisu na samej górze, nie satelicie @Tigermass.

Nie!!! Jadąc w lewo skręcasz w lewo. O tym mówi Ci znak!


@Maly_Jasio: gdzie ja skręcam w lewo? Na łuku drogi też włączasz kierunkowskazy? Pas ruchu cię prowadzi tak jakbyś cały czas jechał na wprost.
AloneShooter - @PrawakFikolarzBorysJelcynDrugi: uszczegóławiając - ja się wypowiadam ...

źródło: comment_1641577364zSduVNDf35wANQZ3XuvCaf.jpg

Pobierz