Wpis z mikrobloga

Zacząłem naukę #wloski #wlochy z #duolingo i powiem tak. Trzeba kupić porządny podręcznik, najlepiej jakieś licealne
Duolingo to taka pierdółka, nie żeby się nauczyć języka, a żeby po łebkach obskoczyć i coś powiedzieć.
Nauka powinna się rozpoczynać od tabelki z osobami, odmianą czasowników, podstawowych zdań, czasów, listą podstawowych rzeczowników do wykucia. Duolingo znowu leci z dupy, nie jest wytłumaczone z czego coś wynika.
#jezykiobce
  • 4
@Omicron:
W aplikacji mobilnej duolingo nie widać "tips" które są na stronie, tam są tabelki i objaśnienia. Jak klikniesz komentarze to masz bardzo często pytania w nich o niuanse i odpowiedzi.

Nauka powinna się rozpoczynać od tabelki z osobami, odmianą czasowników, podstawowych zdań, czasów...

Literalnie to co jest na duolingo tylko bez "wkuwania tabelki z osobami".

...listą podstawowych rzeczowników do wykucia.

Duolingo uczy podstaw gramatyki, podstawowe "
@Deykun: wiesz, jak angielskiego się uczyłem dawno temu, to babka dała nam np. tabelkę czasowników nieregularnych, dość spora lista, wszystkie do tej pory intuicyjnie pamiętam. To samo czasy, itp.
Zobaczę na stronie duolingo, dzięki za podpowiedź.
Uczę się, bo chcę przyszłą zimę spędzić we Włoszech, dla funu, zwiedzania i od razu można się podszkolić, coś nowego w życiu :)
@Omicron:

np. tabelkę czasowników nieregularnych, dość spora lista, wszystkie do tej pory intuicyjnie pamiętam.

Tak, ale według mnie podejście Duolingo które uczy na poziomie A1-A2 jest lepsze. Masz pierwsze lekcje: dzień dobry-dowiedzenia (przykłady konstrukcji w języku), ja jestem, on jest, ty jesteś (jak osoby wpływają na resztę zdania), jak ogarnąłeś osoby wrzucamy lekcję z liczby mnogiej, jak ogarnąłeś to wszystko jakieś proste zdania z "Ja mam...", "Ty masz...", a potem lekcja
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Nauka powinna się rozpoczynać od tabelki z osobami, odmianą czasowników, podstawowych zdań, czasów, listą podstawowych rzeczowników do wykucia.

@Omicron: ach tak... Ta ekscytująca ścieżka nauki wkuwania zasad języka na pamięć.
Spójrz na to jak dzieci uczą się pierwszego języka. Studiują tabelki i odmiany wyrazów? Ja powiedziałbym że na początku uczą się słowa po słowie, kiedy danego słowa użyć w danym kontekście. Czasami w złej formie, czasami w złym kontekście, ale da