Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się jak rozwiązać wykończenie tylnej części szafek w takiej kuchni. Na czerwono zaznaczyłem miejsce gdzie będzie kanapa.

Jak to jest z tymi panelami z #ikea to wygląda tak jak w kreatorze, że muszę dawać takie jakby paski pionowo zamiast jednej dużej płyty?

Myślę jeszcze nad tym, żeby może zamiast dawać blat nad tylnym panelem, wypuścić panel do góry, żeby w razie rozlania czegoś itd. było jakoś to oddzielone od drugiej części salonu i kanapy. Nie mogę teraz znaleźć dobrego przykładu ale chyba całkiem ok to wygląda.

#remontujzwykopem #kuchnia
źródło: comment_16413690920CTk4rzyrFDgmuzoYzoOAQ.jpg
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Murasame: ja mam u siebie takie rozwiązanie z płytą 36mm zasłaniająca tył szafek i wystającą trochę ponad blat. Jestem zadowolony z tego rozwiązania - żadne okruszki nie sypią sie na podłogę po drugiej stronie, zasłania troche kuchenne graty i optycznie oddziela od salonu.
@Drmscape2: Podoba mi się twoje rozwiązanie ale u ciebie pasuje to kolorystyczne, masz to odcięte kolorem, który się łączy z salonem. U mnie front będzie biały, płyta w kolorze drewna czy coś w tym stylu i ten tył raczej nie może być ani biały ani taki jak blat.
@Drmscape2: To oczywiste, że najlepiej wziąc projektanta a jeszcze lepiej firmę, która to wykona. Ja natomiast robię wszystko sam i zależy mi też na czasie. Projektant to najpierw umawianie się na wizyty, on też pewnie nie przyjdzie z dnia na dzień, czekanie na ten projekt itd. A powiem Ci, że miałem opcję projektu za darmo w ramach promocji od dewelopera i nie skorzystałem, bo nie miałem czasu ( ͡° ͜
@TesknieZaKotem: No tak, wiem że są takie fabryczne duże płyty. Tylko, że wtedy musiałbym brać blaty i ten tył nie z Ikea, żeby to wszystko ze sobą pasowało kolorami. Możliwe, że tak zrobię, na razie sobie korpusy skupuję i zastanawiam nad wykończeniem i blatami.
Wiem, że mieszkanie nie wyjdzie w 100% idealnie ale będzie zrobione pode mnie i moje potrzeby.


@Murasame: Jakbyś miał projektanta, to też by takie było. No ale brak czasu rozumiem, na projekt w zależności od liczby pomieszczeń trzeba poświęcić 1-3 miesiące. Z drugiej strony teraz ten czas zamiast na konsultacje z projektantem wykorzystujesz na dopytywanie o detale na mirko. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Drmscape2: O ile trafiłbyś na dobrego projektanta, który zna się też na technicznych rzeczach a nie tylko na tym co dobrze wygląda. Bo jakbym nie musiał kierować się tym co łatwiej zrobić i taniej, to ja bym sam sobie zaprojektował kuchnię marzeń i zlecił stolarzowi do zrobienia za 40k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Murasame: ja tam widzę dwie szafki 80 i jedna 40 więc mieścisz się w długości płyty czyli możesz dobrać dowolny kolor w jakiejś hurtowni. Druga opcja, nie wiem czy pasuje do twojego gustu, to olać zasłanianie całości bo tam będzie kanapa, musisz coś dać tylko na górę. Więc może jakaś deska/kantówka z hurtowni stolarskiej pomalowana odpowoednia bejca, możesz dać dwie, trzy, zrobić mini półkę na górze, co ci pasuje.
Nie chcę odsuwać tego jeszcze bardziej, i tak kanapa już będzie zajmować jedną połówkę dużego wyjścia na balkon.


@Murasame: A nie wchodzi w grę zwężenie kuchni o szerokości tej małej szafeczki (druga od dołu)? Wtedy byś się na luzie wyrobił z barkiem
@robertx: Szuflady będą ale też nie ma jakiegoś dużego pola do popisu, tam są dwa narożniki, zmywarka i piekarnik, zostaje ta jedna szafka z szufladami 40 obok piekarnika + te 2 które są na tej wyspie i tam pewnie też będą szuflady ale w jednej raczej te duże, żeby ogarnąć jakiś system do śmieci.
@Murasame: Aaa piekarnik będzie na dole, już ogarniam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Myślałem, że w tym wolnym miejscu chcesz wstawić wysoką zabudowę z piekarnikiem i mikrofalą, jak to teraz w modzie.