Wpis z mikrobloga

Nowy rok, nowy ja; pytanie: szukać nowej pracy jeżeli główna motywacja to większa kasa Ok. 15-20% i zwyczajna chęć robienia czegoś nowego?

Obecna robota jest spoko, taki ciepły #!$%@?łek, rozwijam się mniej lub bardziej, ludzie ok, projekt znam. Zdecydowanie więcej znajdę minusów bo wiadomo: ryzyko, stres związany z rekrutacja i szansa ze nowa robota będzie #!$%@? ale co kilka miesięcy mnie nachodzi chęć spróbowania swoich sił na rynku pracy. ()

#it #praca #pracbaza #programowanie #programista15k

Szukać roboty?

  • Tak, próbuj, zawsze może być lepiej 77.4% (72)
  • Nie, ciepły kurwidołek to bezpieczne miejsce 22.6% (21)

Oddanych głosów: 93

  • 8
@stassma: Dobry argument, ostatnio często mi się „nie chce”. Zastanawiałem się czy to jest kwestia wypalenia w obecnym miejscu czy problem z moim mało profesjonalnym podejściem. Pewnie trochę tego i tego ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale w nowym miejscu na pewno motywacja byłaby większa
@littlejunkie420: ja własnie pozegnałem ciepły #!$%@?łek i od jutra nowa firma. Nie wiem jak będzie ale w starej już dostawałem #!$%@? z różnych względów (roboty było średnio-mao w sumie 20 godzin tygodniowo maks). W nowej pensja jakiej sie nie spodziewałem, bo rzuciłem w sumie na pałe dość duża kwotę a oni jeszcze mi dali więcej więc chyba dobry czas na zmianę pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@littlejunkie420: ile masz lat i ile zarabiasz teraz? Masz dzieci i kredyt na pół miliona? Nie będą cię chcieli zatrzymać za "marne" 15-20% w obecnej firmie? Jak masz jesteś ciut starszy i masz zobowiązania to celuj w taką podwyżkę, żebyś nie marnował czasu jak cię obecna firma zatrzyma, chyba że wiesz, że cię nie zatrzyma. Jak jesteś młodszy to zmieniaj nawet jak cię zatrzyma jeśli czujesz, że się nie rozwijasz, bo