Wpis z mikrobloga

@sxldsxxl:
1) Albo faktycznie teraz zrobią :P
2) Albo marketing.

Przecież to nie jest po prostu przejście na PoS (w sensie jest :D), ale to nowa wersja Ethereum, a numeracja wskazuje, że to olbrzymia zmiana!

Mnóstwo kryptowalut to normalne firmy z programistami, wypłatami środków, a nawet komercyjnymi firmami, własnymi budynkami itd.

Weźmy taki Lisk - oczywiście pewnie powiesz, że scam, ale mają własny budynek w Holandii.
Tron ma własną giełdę przykładowo
@cranberry250: @theoforos1: Nie chodzi o ekologię, a bezpieczeństwo. Proof of Stake to systemy o wiele bardziej niebezpieczne pod względem trzymanych środków - mnóstwo dziur i obchodzenie ich, bo się załatać nie da.

To jest główny problem z wprowadzeniem PoS, to nie są proste sprawy.

A czemu ETH chce iść na PoS? Nie wiem czy wiecie, ale w PoS ktoś kto ma 50%+1 tokenów, jest właścicielem sieci. Oznacza to, że może
@fervi: bzdury , on ma tyle kasy ile chce , robi to co mu kaza i nic wiecej ani mniej . ma 70 mln eth i potrzebuje wiecej :):) absurd . tu chodzi o to zeby jak najdluzej ta piramida trwala , eth i ten caly syf jest totalnie bezuzyteczny , mam koparki na 3.5gh , trzeba brac poki mozn a i w pore sie ewakuowac. caly sekret tego gowna
@fervi: i co to zmienia ? 70 mln eth to malo ze musza kogos okrasc ? no poprostu absurd . a jeszcze na ukraine mining jest glownym zajeciem wszystkich . tak na pewno pozwola mu odciac sie od latwej kasy . bedzie przejscie to znaczy ze eth btc pada i banka ma sie ku koncowi - to bedzie ostatnia deska ratunku zeby bylo jakies tam zainteresowanie i opchnac trefny towar
@sxldsxxl: a najlepsze jest gadanie jak to salwador przyjal bitkojna :) przeciez poszly lapowki zeby bylo o czym gadac i tylko dlatego przyjeli to gowno ktore sie do niczego nie nadaje na codzien :) i pisze to osoba ktora zarabia na kopaniu , tylko jak slucham tych bzdur o przydatnosci krypto to zal mi sie robi tych ktorzy w to wierza .
@fervi: bitkojna zeby kopac to trzeba sicy srasici itp . ja tylko eth od dawien dawna . #!$%@? na bierzaco wszystko . tylko pytanie kiedy karty graficzne #!$%@? , bo nie dosc ze na siebie zarobily to jeszcze drozsze niz jak kupowalem :)
@theoforos1: Bitcoin jest przydatny do przechowywania majątku. Na co dzień nikt normalny nie używa BTC do transakcji, bo to nie ma większego sensu. Chociaż jest już dobrze działające LN i można płacić bitcoinem, to w sumie nie ma to aktualnie jakiegoś pożytku. Aby było inaczej to 1/10 świata musiałaby zacząć obsługiwać transakcje w bitcoinie.

A ethereum #!$%@? ma wspólnego z kryptografią. To jest scentralizowane gówno do robienia pieniędzy i chwała tym,
@fervi i oczywiście , tak samo można przechowywać majątek na giełdzie :) z rok bitkin będzie po 100 tys usd i zarobisz , slbo po 10 tyś i stracisz . Jak czytam o przechwaniu wartości to jakbym slyszal tych debili z jutuba
@theoforos1: Mam nadzieję, że nie mówisz o bananowej giełdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Potencjalnie masz rację. Problem w tym, że Bitcoin to w cholerę duży projekt zrzeszający setki podmiotów. Nie wnikam czy będzie warty 100k czy 1mln czy 10 dolarów. Zmiany technologiczne są olbrzymie i będą dotyczyć nie tylko sfery internetowej.
@fervi i co to ma wspólnego z przechwaniem wartości ? Do czego to się właściwie nadaje na dzień dzisiejszy ? Stabilność jak lira turecka albo gorzej . Inwestujesz w lire ?
Stabilność jak lira turecka albo gorzej . Inwestujesz w lire ?


@theoforos1: Inwestuję w złotówkę i już jestem wkurzony ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Do czego to się właściwie nadaje na dzień dzisiejszy ?


@theoforos1:
- Oczywiście do kupna rzeczy (szczególnie dobrze wchodzą rzeczy internetowe)
- Finanse - pożyczasz swój hajs (albo czyiś - zależy w którą stronę), za co dostajesz oprocentowanko
- Ogólnie możesz bawić się
@fervi ok , napisz co kupiles za bitkojny ? Czego się nauczyles ? Finanse - komu pozyczyles hajs ? Co oznacza zabawa w deweloping ? Inwestowac w projekty ? To chyba mozesz nawet lira turecka . Uwielbiam takie argumenty ;)
@theoforos1: Parę razy doładowanie za telefon, jedną grę na Steam (ale w ramach testów), jedną grę na powstającej platformie Elixir (ale twórcy zatrudnili błaznów jako community i pomimo, że próbowałem im pomagać w rozwoju gry, stwierdziłem, że #!$%@?ę XD), smartfona, dotowałem różne projekty. Więcej nie pamiętam, ale coś by się znalazło

Czego się nauczyłem? Jak tworzyć projekty z opcją płatności. Dodatkowo różnego rodzaju programistyczne rzeczy

Nie wiem komu pożyczyłem hajs -
@fervi czyli mega użyteczność , nie.ma co jak na tyle lat ;) a teraz ile rzeczy robisz zwykla kasa ? Znienawidzonymi fiatami :). Normalnie absurdalne argumenty potwierdzające tylko bezużyteczność bitkojna dla 99 procent ludzi . Zwykla piramida , jecni zarobia inni straca , kasa zostanie wyprana ;)
@theoforos1: W sumie czy więcej czy mniej robię. Z tych ciekawych to mniej znacznie. Jedyne do czego służy mi fiat to kupowanie jedzenia i opłaty.

Myślałem nawet o kupnie karty przedpłaconej Bitcoinowej, ale to zobaczymy w przyszłości.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fervi: jedyne ? Rzeczy które robisz codziennie kilka kilkanaście razy , za bitkojna kupiłeś parę rzeczy w swoim życiu , za fiaty wszystko ;) noe mam pytań jak to jest ta użyteczność . Ile procent lady masz w fiat a ile w t super bitkojn !) Mieszkanie auto rozumiem za bitkojna ? Albo jedzenie ? :) Tak foatu TYLKO do zakupów :) to teraz żyj rok bez fiatów jak botkinn taki
@fervi: ej ale czemu nie chcesz zyc tylko z cudownym bitkojnem ktory jak sie okazuje w realnym sweicie jest gowno warty na codzien :) przeciez skoro tyle zalet to w czym problem ? przed czym sie tak wzbraniasz ? ja nie mam bitkojna i zyje , ty tygodnia nie wytrzymasz bez fiatow :)
Stabilność jak lira turecka albo gorzej . Inwestujesz w lire ?


@theoforos1: Co ty #!$%@?, jak ktoś trzyma btc long-term, a nawet midterm to nie ma szans, że cokolwiek stracił. Chyba, że jesteś z tych wykopowych inwestorów, którzy kupują za 50k i sprzedają spanikowani jak spada do 47 xD

Przecież jeszcze niedawno btc osiągnął ATH, tak samo jak ETH. BTC jak złoto, stabilne ATH co kilka miesięcy.

Picrel lira turecka.
Pobierz
źródło: comment_1641174512pnfL3oRNyPQgwIVIVUzbFd.jpg