Wpis z mikrobloga

Taryfikator mandatów 2022 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli w ciągu dwóch lat ktoś znów przekroczy prędkość to kwota tego mandatu idzie w mnożnik *2.


Jak to jest że jak jedzie p0lak do Niemiec czy nawet głupich Czech to nagle zauważa ograniczenia i się do nich stosuje, a tylko przekroczy Odrę, będzie w Polsce i już "ograniczenia nie interesują mnie"? Uważam, że to jest jedna z lepszych decyzji #pis w ostatnich latach.

#prawo #prawojazdy #przepisydrogowe #samochody #2022 #mandat #niepopularnaopinia
Pobierz g.....i - Taryfikator mandatów 2022 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli w ciągu dwóch lat ktoś znów prz...
źródło: comment_1641042810j2qLnzczrWdBfNmDrd8xP0.jpg
  • 95
Pol roku temu zapłaciłem mandat po przekroczeniu 80 na 50, tylko nie to, żeby to było w miejscu, gdzie się tego spodziewałem, nie - to było miejsce, gdzie policja szuka i znajduje frajerów jednego po drugim. Wyjeżdżałem z miejscowości, minąłem tablice (przekreślona biała miejscowość) i zakładałem, ze mam przed sobą trasę z ograniczeniem 90. Nic nadziej mylnego! Nie zauważyłem schowanego 20m dalej ograniczenia do 50! Ja pytam, na #!$%@? koniec miejscowości, jak
@Dolan: W ostatnich latach zapłaciłem dwa mandaty i oba właśnie w identycznych okolicznościach: oprócz wyżej opisanego także na południu wielkopolski, koniec miejscowości, łuk drogi w prawo i mam 73 na budziku (tyle zmierzone, zakładałem ze już mogę jechać 90, ale się nie rozpędzalem, bo nie zdarzylem nawet i nowa droga dla mnie po deszczu), 100 i 2 pkt poszły bo na łuku minąłem tablice o ograniczeniu do 60, ale tu przez
via Wykop Mobilny (Android)
  • 36
@gumpa_bobi: Bo w Czechach czy Niemczech nie masz zabudowanego co 1 kilometr xD
Naprawdę, jadąc za granicą tempomat wyłączasz tylko jak już wjeżdżasz w jakieś duże miasto, tak to żadnych spowolnień i jedziesz 90, a w przypadku np. Austrii, nawet 100.
I tam 70 jest jak naprawdę musisz zwolnić bo jest nieciekawa droga, a nie "bo gównozakręt" xD
@gumpa_bobi: Może gdyby ludzie nie jeździli jak cipy, co nie znają przepisów a prawo jazdy mają z chipsów to by nie trzeba było robić takich głupich przepisów. A jak jakiś dzban jedzie 60 na godzinę na ograniczeniu 90 to nie Dziwota że później ludzie #!$%@?ą żeby nadrobić