Wpis z mikrobloga

Taryfikator mandatów 2022 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli w ciągu dwóch lat ktoś znów przekroczy prędkość to kwota tego mandatu idzie w mnożnik *2.


Jak to jest że jak jedzie p0lak do Niemiec czy nawet głupich Czech to nagle zauważa ograniczenia i się do nich stosuje, a tylko przekroczy Odrę, będzie w Polsce i już "ograniczenia nie interesują mnie"? Uważam, że to jest jedna z lepszych decyzji #pis w ostatnich latach.

#prawo #prawojazdy #przepisydrogowe #samochody #2022 #mandat #niepopularnaopinia
Pobierz g.....i - Taryfikator mandatów 2022 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli w ciągu dwóch lat ktoś znów prz...
źródło: comment_1641042810j2qLnzczrWdBfNmDrd8xP0.jpg
  • 95
#!$%@?ć was #!$%@?


@Grubogruby: nie, to was #!$%@?ć spowalniacze.

znaku który obowiązuje przez cały rok w każdych warunkach? XD


@Grubogruby: najlepiej to jeszcze żeby to był znak po jakimś remoncie drogi, który już sie skończył, a znaku nie zdjęli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@inozytol: Hmm...bo mogę? Z cyklu: nie masz dzieci to się nie wypowiadaj na temat ich wychowywania. No to dobrze, że przestrzegasz przepisów. Ja wyraziłam tylko swoje zdanie. Mogę to zrobić na portalu ze śmiesznymi obrazkami nawet jak jest błędne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TestoDepot: tak, jedyne wykroczenia przeciw prędkości to też gdzie zapomniano zdjąć znaki po remontach XD

Ja nie mam skrzywienia i uważam, że kundle nie powinny wtykać nosa w wiele spraw. Kulturalne picie w miejscach publicznych. Palenie i inne używki. Kibicowskie "grzybobrania" w lasach. I wiele więcej podobnych.

Ale p0lscy kierowcy to robactwo, które zrozumie wyłącznie bat. Skoro ja mogę jeździć po mieście zgodnie z przepisami (plus 10%, a nawet 20%), to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zaczytanaa: możesz również się głośno spierdziec w kolejce w sklepie, ale lepiej zachować się odpowiednio.

Kary za delikatne przekroczenie prędkości są wciąż normalne (parę dyszek-stowa). Poczekaj na wyniki i statystyki, zanim zaczniesz używać swojego chłopskiego rozumku.
@gumpa_bobi: obie strony maja racje i jej nie maja. #!$%@? drogowej patologii jest spoko, ale ograniczenia są zupełnie niedopasowane pod system dróg jaki mamy w tym kraju. 90kmh przez 4km i potem wieś 200metrów ale ograniczenie do 50kmh. HEBLE HAMUJ jedziesz jedziesz 20 sekund pozniej znowu niezabudowany #!$%@? OGIEN.

TBH, wolę dopasować prędkość do warunków, jak pada na S8 i jest dramat drogowy to jade 80. Jak jadę sam po mieście
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ogniwo_Paliwowe: no ok, to są jakieś argumenty, ale nie bierzesz pod uwagę jednego.

Policjant, który widzi kogoś, kto przekracza prędkość, nie ma szklanej kuli i nie jest w stanie zgadnąć, nie wie czy jesteś bezmózgiem, czy osobą, która ocenia (może się zdarzyć, że błędnie) warunki na drodze.
tak, jedyne wykroczenia przeciw prędkości to też gdzie zapomniano zdjąć znaki po remontach


@inozytol: a gdzie napisałem, że jedyne? Nie twórz chochoła.
Natomiast bardzo często taka sytuacja ma miejsce. Ogólnie oznakowanie w naszym kraju to jest w większości jakiś nieśmieszny żart.

Ale p0lscy kierowcy to robactwo, które zrozumie wyłącznie bat.


@inozytol: a to zależy - tych co na przykład w mieście #!$%@?ą po 120 to jak najbardziej. Ale nie że
@inozytol: nie nie ja od nich absolutnie nie oczekuje że tak zrobią. Zgadzam się z tym że prawo jest takie że się jedzie 50kmh to penalizowanie tego mandatem jest absolutnie w zgdzie z tym prawem (nie zawsze sensowne) i nigdy nie będę miał problemu do policjantów. Chciałem po prostu zaznaczyć, ze nie w kazdym przypadku 'hehe #!$%@?' jest tym okropnym przewinieniem. Ba, są sytuacje w których szybsza jazda będzie bezpieczniejsza, bo
@gumpa_bobi: biorąc pod uwagę 3 czynniki jak kierowca, auto i droga to o ile uznaję ze ewolucja od lat 70tych jakos specjalnie nas nie ulepszyła jako kierowców to opowiadania drogowców o lepszych drogach i producentow samochodów o bezpieczniejszych samochodach są gówno warte skoro ograniczenia są nadal takie same jak 50 lat temu
@gumpa_bobi: tak jak wszyscy pisza, nie kwoty sa problemem tylko znaki z dupy. W Lodzi jest sporo miejsc, gdzie mozesz #!$%@? 50-60km/h i nagle jeb znak z ograniczeniem do 30km/h. Jak ktos nie jezdzi na pamiec to nie ma opcji bezpiecznie wyhamowac do tych 30 na czas.