Wpis z mikrobloga

Taryfikator mandatów 2022 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli w ciągu dwóch lat ktoś znów przekroczy prędkość to kwota tego mandatu idzie w mnożnik *2.


Jak to jest że jak jedzie p0lak do Niemiec czy nawet głupich Czech to nagle zauważa ograniczenia i się do nich stosuje, a tylko przekroczy Odrę, będzie w Polsce i już "ograniczenia nie interesują mnie"? Uważam, że to jest jedna z lepszych decyzji #pis w ostatnich latach.

#prawo #prawojazdy #przepisydrogowe #samochody #2022 #mandat #niepopularnaopinia
g.....i - Taryfikator mandatów 2022 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli w ciągu dwóch lat ktoś znów prz...

źródło: comment_1641042810j2qLnzczrWdBfNmDrd8xP0.jpg

Pobierz
  • 95
  • Odpowiedz
@gumpa_bobi:

Jak to jest że jak jedzie p0lak do Niemiec czy nawet głupich Czech to nagle zauważa ograniczenia i się do nich stosuje,


Bo tam masz nawalone dróg szybkiego ruchu co chwila i sobie możesz jechać szybko, legalnie w Polsce takie drogi to jak święto lasu, a droga tranzytowa ma co chwila ograniczenie do 50 bo w oddali stoi jeden czy dwa domy i dali zabudowany, albo masz drogi poza
  • Odpowiedz
@RozowaZielonka: wcale tak nie jest. Był tu Mirek,.który opisywał jak są dobierane ograniczenia prędkości u nas w kraju i za granicą. Więc to co piszesz to #!$%@? kocopołów na który się nie znasz.
  • Odpowiedz
@gumpa_bobi: dodajmy jeszcze, że rocznie umiera w Polsce tyle osób na drogach, co w tygodniu pada od Covida hurrr durrrr polacy to mordercy na drogach. 2k ofoar z hakiem na 38mln osób rocznie
  • Odpowiedz
W Niemczech jadę 5 min powoli i zaraz mogę grzać, to na zwykłej drodze nawet nikomu się nie chce #!$%@?ć/wyprzedzać/cwaniakować.


@MatPL1122: W Niemczech na zwykłej drodze #!$%@? się licznikowe 110 km/h i tam ludzie na serio #!$%@?ą taką prędkością, gdy w Polsce suną się 70-80 km/h tworząc niebezpieczne punkty na dzikich ograniczeniach z dupy, raz 40, raz 50 raz 60 w miejscach gdzie dopiero szambiarką na pełno tyle tam się
  • Odpowiedz
@gumpa_bobi: ja bym byl za tym by rozbic to na teren zabudowany, autostrady, teren niezabudowany, bo to kolosalna roznica, czy ktos przekracza o 50 w miescie, a na autostradzie. w miescie te kary powinny byc najwyzsze i tutaj startowalbym nawet od 500zl i w gore, albo nawetr jeszcze ostrzej.
  • Odpowiedz
się frustrują


@MatPL1122: To niech jeżdżą autobusem.

Zdarza mi się, że ktoś jedzie poniżej ograniczenia, gdy warunki są idealne, ale wtedy daję muzykę głośniej i sobie jadę. Takie auto znika w najbliższej wiosce i kontynuuję bez "nadrabiania". Zrozum, że to nadrabianie da ci kilka minut. To nie jest warte ryzyka ani mandatu.
  • Odpowiedz
Wiele krajówek, które mają przeloty przez teren niezabudowany na jakichś wioskach. Ograniczenia do 25km/h, 30km/h, 40km/h na odcinkach długich prostych,


@FurTemporis: Nie spotkałem się, nie brzmi to wiarygodnie.

Napisz do organizatora ruchu, że mają głupie znaki. Prędzej czy później zmienią.
  • Odpowiedz
@dulek:

Ale na autostradach mamy najwyższy limit w Europie, a cała masa kierowców leci 180 i więcej. To nie z tego wynika, a z tego, że limity ludzie mają gdzieś. ¯_(ツ)_/¯


Ummmm a to Niemcy i ich 60% autostrad bez ograniczeń nas nie przebija? Imo brak limitu można uznać za najwyższy limit xD
  • Odpowiedz
@gumpa_bobi: > Jak to jest że jak jedzie p0lak do Niemiec czy nawet głupich Czech to nagle zauważa ograniczenia i się do nich stosuje, a tylko przekroczy Odrę, będzie w Polsce i już "ograniczenia nie interesują mnie"?
Po tej części widać że jedyne gdzie byłeś to w sąsiedniej gminie.
  • Odpowiedz
@inozytol: jeszcze odnośnie bzdurnego oznakowania, u mnie na Wsi pod łodzią masz 2km pól i jest teren zabudowany i teraz uwaga w miejscu gdzie zaczyna się faktyczna wiocha to teren zabudowany się kończy xD
  • Odpowiedz