Wpis z mikrobloga

W ciągu 7 lat, 2013–2020 rokiem polski budżet zyskał ponad 34 mld zł na sprzedaży uprawnień do emisji CO2. Za te pieniądze można by postawić przynajmniej jeden blok elektrowni jądrowej i temu ten handel miał w założeniach służyć - transformacji energetycznej. U nas wydano je na emerytów i bombelki. Miłej lektury rachunku za prąd. XD

#energetyka #eua #ekonomia #gospodarka #gielda #panstwozdykty
  • 24
dofinansowanie fotowoltaiki itp to myślisz, że rząd z czego sponsorował 50% przez unię jest wymagane na inwestycje i tyle inwestowano

@Argonix: kropla w morzu poszła do obywateli
Porównaj kwoty jakie umoczono na modernizację elektrowni (energetyki) z grafiki którą wkleiłem a to też ta kasa ze sprzedaży praw do CO2. Wydali? Wydali. Suweren niech nie drąży i nie myśli jak. Ważne, ze wydali. Można się później pochwalić ze wydano pierdyliard. Tępy obywatel
@mickpl nie to, że nie wierzę w te dane, ale mógłbyś poprzeć je jakimś źródłem bo sam chętnie bym popatrzył na te cyferki.

Generalnie rzecz biorąc kasa z pieniędzy uzyskanych poprzez sprzedaż uprawnień przez KOBiZE powinna iść na transformację energetyczną. Tak by nakazywał zdrowy rozsądek. Niestety furtki w wydatkowaniu uzyskanych w ten sposób pieniędzy doprowadziły do absolutnie niedopuszczalnych wydatków. Które w normalnym kraju, myślącym o długofalowej prospericie narodu, byłyby przeznaczane na cele
@danny_soprano jakbys sie skupil na gieldzie i przypadkiem czytal lepsze rzeczy niz portal ze smiesznymi obrwzkami to nie mialbys czasu zajmowac sie polityka.. ale najlepiej winic za wszystko zawsze i wszedzie pis... @widmo82 no wlasnie po co mieszac energetyke z polityka na tagu gielda? W ten sposob rowniez mozna by tagowac bitcoin zloto czy srebro Syf sie robi nie na temat i o to biega
@mickpl: u mnie w powiecie dyrektorem rejonu energetycznego został włąśnie wiceprzewodniczący rady powiatu - geodeta bez doświadczenia w energetyce. Myślę, że wyżej w tej brańży jest teraz podobnie
@mickpl: gdyby pieniadze z handlu emisjami mialy isc na trransformacje energetyczna to zostalby stworzony jakis mechanizm kontroli, a nic takiego nie istnieje. prawda jest taka, ze nie wiemy na co poszly te pieniadze