Wpis z mikrobloga

#python #programowanie

Tworze sobie prosty program w pythonie za pomocą którego chce sobie wyprintować tekst na podstawie wczesniej zdefiniowanego szablonu w któym są "sloty" na podmiane treści, przykład:

Lorem ipsum $VAR1 sit amet, $VAR2 adipiscing elit.


Z takim przykładem nie ma problemu, mogę sobie wyszukać w zawartości słowa zaczynające się od "$" i podstawić odpowiednio dane. Problem pojawia się gdy w szablonie tekst jest napisany ciągiem, bez spacji:

Loremipsum$VAR1sit amet$VAR2adipiscing elit.


I tutaj nie przychodzi mi nic ciekawego dzięki któremu mógłbym wyszukać takie sloty w szablonie. Nazwa slotu zawsze edzie zaczynać się na $ ale może mieć różną długość więc łapanie po długości odpada.

Może ktoś już napisał coś takiego i jest w dospene w necie ale nic nie mogę znaleźć ciekawego.
  • 13
@zwei: up, nazwy slotów a może bardziej zmiennych nie bedę w stanie przewidzieć przez co nie mogę ich zmapować od razu.

@Saly: z tego co widzę to tempalte string jest ok w momencie kiedy wiemy jak te zmienne będa się nazywać
@nietrolluje: no właśnie to było by najlepsze chyba, tutaj chyba by styknął jakiś regex prosty na szukanie frazy {[A-z]}