Wpis z mikrobloga

@zuchtomek: Z MPM mam już Kasię. Miała ugniatać chleb i ubijać śmietanę. A w instrukcji żeby nie mieszać w niej zbitego ciasta i nie ubijać nic poza białkami. Białka też ubija jakoś dziwnie, są klejące i zbite.
  • Odpowiedz
@dktr: U mnie takie roboty pracują na naprawdę wysokich obrotach że względu na to że prawie codziennie piekę chleby i ciasta. Niestety te 1000 W mi się czasem przegrzewają dlatego śmiem twierdzić że potrzebuję większej mocy. Chyba że to nie zależy od silnika?
  • Odpowiedz
  • 4
@daddyissues_ mógłby mieć i 10 000W
A jak przekładnia jest zrobiona z gówna to się będzie przegrzewać, psuć, łamać mieszadła.

Kup se kitchen aida oryginalnego, będzie to jeden zakup na 15-20lat
  • Odpowiedz
@daddyissues_:
Nie pytałaś o jakość tylko stwierdziłaś, że 'nie ma'.
No, ale skoro zauważyłaś korelację cena/jakość przy produktach MPM, to zastanów się jak zajebisty musi być ten noname z allegro..
  • Odpowiedz
@daddyissues_: niestety żyjemy w takich czasach, że trzeba być ekspertem od wszystkiego żeby nie władować się na minę.
Oryginalne roboty KitchenAid mają "tylko" 275W mocy, ale mają tak #!$%@?ą przekładnię planetarną że nie straszne im gęste i suche ciasto.
A brak prędkości ze względu na moc, rekompensują sprytnym ruchem mieszadła żeby ubić śmietanę.

No i jak się zepsuje/zużyje jakaś część, to jesteś w stanie ją zamówić w normalnych pieniądzach i na
  • Odpowiedz
@Tymian: No widzisz. Dlatego wolę spytać mądrzejszych bo moja wiedza "na chłopski rozum" mówiła mi że jak te 1000W się psuły i nie dają rady to 10009766744!!!W będzie super. Już niestety przekonałam się o tym z telefonami, blenderem, odkurzaczem i jakoś dalej w głowie nie świeci mi się żarówka jak to tak. Chyba powinnam się po prostu zainteresować jakimiś podstawami mechaniki/elektroniki żeby wiedzieć czego szukać.
  • Odpowiedz
KitchenAid


@Tymian: o kurde, ja myślałem, że 3k za robota Kenwooda to przesada, ale to co piszesz ma sens. Tylko trzeba bardzo często używać, żeby taki zakup się opłacił.
  • Odpowiedz
@daddyissues_: nie no, są modele tańsze, o taki za 2200
https://allegro.pl/oferta/nowy-robot-kuchenny-planetarny-kitchenaid-sklep-11406433663

@Freyu77:
Generalnie jakbym miał kupić i szukał tańszego to bym chciał go najpierw rozebrać i zobaczyć jak jest zrobiony.
A potem bym sprawdził czy w sklepie z częściami AGD North są do niego części zamienne.

Kiedyś mnie z media marktu #!$%@? jak poszedłem ze śrubokrętem torx i ściągnąłem blat z pralki bosha bo chciałem zobaczyć którą rewizję producenta mają
  • Odpowiedz