Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Mistrszzz:

nikt normalny nie bierze kredytu xe zmiennym oprocentowaniem na więcej niż 5-10 lat znając wykres zachowania wiboru


Masz rację :) Dlatego uważam, że 80% kredytów udzielonych przez ostatnie kilka lat to była brana przez kompletnych imbecyli ekonomicznych.
  • Odpowiedz
@Khaine: Tych materiałów które w PL są out of stock z okresem oczekiwania 6 miesięcy. Mówię stricte o wykończeniówce mieszkań, hydraulika, AGD, oświetlenie. Może podwyżki stóp zaowocują spadkiem popytu w H12022, ale moje doświadczenia z całego 2021 są takie, że materiałów raczej brakowało, niż był ich nadmiar.
  • Odpowiedz
@Khaine: Poza tym, tak jak mówię, inflacyjne podwyżki w PL już miały miejsce, pewnie będą kontynuowane w 2022, ludzie robiący mieszkanie dla siebie, w standardzie lepszym niż castomara dostają i dalej będą dostawać po dupie również z tej strony.
  • Odpowiedz
W szczycie pandemii jak nikt nie brał kredytów przez pare miesięcy ceny ani nie drgnęły, dlaczego?


@ziurek: Bo nieruchomości względem innych sektorów mają średnio pół roku opóźnienia z powodu niskiej płynności i jest to w podstawach ekonomii, więc jeśli w szczycie pandemii na jakieś 2-3 miesiące spadł popyt to prawidłowo nieruchomości powinny maksymalnie zatrzymać się na chwile.
  • Odpowiedz
Jasne jasne, a pewnie te fundusze które skupują mieszkania w dużych miastach Polski to chcą sobie stracić kasę na wynajmie bo szukają optymalizacji podatkowej?


@KOLEGAMAMY: Fundusze to w Polsce marginalne wciąż zjawisko + one kupują w cenach hurtowych i jeszcze pewnie po zniżkach XD Zanim im się przestanie opłacać to badylarze będą ogłaszać upadłość konsumencką.
  • Odpowiedz
To daj znaka jak to się stanie


@KOLEGAMAMY: Jak to się stanie to na własnym dupsku odczujesz znacznie szybciej niż ja zauważę, że spada XD

Swoją drogą

89 metrów, dwupoziomowe za 489k


Nawet bym pewnie na to nie napluł, nie mówiąc o wynajmie jak przy dzisiejszych cenach tam było 5.5k z metra XD W mojej lokalizacji śpiewają na wtórnym po 10-14k a i tak nie ma szału z lokalizacją i jakością
  • Odpowiedz
@KOLEGAMAMY: z ciekawosci gdzie w takiej cenie za metr oO? Jakbys mogl podac jakis dokladniejszy obszar aby mozna bylo sprawdzic na mapie.

Mieszkanie ktore wzialem jest na wlasne cele mieszkaniowe, mam juz dosc najmu. Pewnie takiego samego nie wzial bym na inwestycje. Z drugiej strony placilem do tej pory 2200 ze wszystkim za najem. Jak zamkne sie w 3k z kredytem i oplatami bede szczesliwy.
  • Odpowiedz