Wpis z mikrobloga

1. Po pierwsze ludzie którzy ciężko pracują i mają oszczędności będą w mniejszym stopniu okradani.

2. Ci którzy rzeczywiście potrzebują nieruchomości będą mogli kupić je taniej bez wyścigu z fliperami

3. Ci co chcą zmienić mieszkanie na większe też zyskają


@pastibox: 4. Ci którzy zwyczajnie wzięli kredyt bo chcieli kupić dom
  • Odpowiedz
1. Po pierwsze ludzie którzy ciężko pracują i mają oszczędności będą w mniejszym stopniu okradani.


@pastibox: aha, bo już widze jak te lokaty ruszyły z kopyta. Coś dziwnie stoją w miejscu, co nie?
i tak ogólnie tylko się nie zesraj z tego liczenia na jakiś krach
są na wykopie ludzie co z 10 lat już czekają aż jebnie i w miedzyczasie inni już pół mieszkania spłacili
elo
  • Odpowiedz
@pastibox no ja wziąłem kredyt(z narzeczoną ofc) w listopadzie i wcale nie chciałem wydymać systemu tylko mieszkac na swoim. Kredyt aktualnie to jest mniej niż 10% naszych zarobków. Do tego byśmy musieli płacić obcemu człowieku za wynajem. Weź typie zajmij się swoim zyciem
  • Odpowiedz
@emil-hogan: Jak nadplacasz takie male kwoty to masz jakies papiery do podpisania? Ja zazwyczaj nadplacam 30-50k bo nadplata wiaze sie z obliczeniem od nowa raty/dlugosci splaty. Chetnie bym splacal po pare tysi miesiecznie, ale nie chce mi sie ciagle do banku #!$%@?. A jeszcze mam zapis w umowie, ze moge raz do roku nadplacic bez prowizji - dobrze kojarze ze po 3 latach moge sobie zgodnie z prawem dziubac po
  • Odpowiedz
@bacanahali: tak jest w kazdym banku, mozna nadplacac bez prowizji dowolnie po 3 latach, ale moze byc niestety konieczne chodzenie do banku i aneksowanie. To miedzy innymi bylo powodem dlaczego bralem w ing, mozliwosc dowolnej nadplaty kiedy tylko chcesz, mozesz nawet i codziennie z poziomu bankowosci elektronicznej, nowy harmonogram dostajesz w wersji elektronicznej w wiadomosciach od banku nast dnia.
  • Odpowiedz
1. Po pierwsze ludzie którzy ciężko pracują i mają oszczędności będą w mniejszym stopniu okradani.


@pastibox: przecież inflacja i tak będzie 9% i tak głąbie XD

Płaczą tylko ci co wsiadali ostatnio do tego pociągu i myśleli, że wydymali system, a tu system jak zwykle ich wydyma.


@pastibox: przez rok spłacali kredyt oprocentowany grubo poniżej inflacji, a teraz przez rok , może dwa, pospłacają trochę drożej, no rzeczywiście
  • Odpowiedz
Płaczą tylko ci co wsiadali ostatnio do tego pociągu i myśleli, że wydymali system, a tu system jak zwykle ich wydyma.


@pastibox: Niby kto tak mówił? xD Każdy, kto miał łeb na karku, to korzystał z zerowych stóp, by mieć obniżkę, bo zwyżka była wiadomą.
  • Odpowiedz