Wpis z mikrobloga

#pc #komputery #gry #informatyka
Przymierzam się do złożenia PC ale w sumie to #!$%@? się znam na sprzęcie (inżynier informatyki, chłop niepoważny ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), ktoś ogarnięty może skomentować taki zestaw? Coś tu się z czymś gryzie, coś do czegoś nie pasuje, coś jest bez sensu, czegoś brakuje, coś za drogie, coś za słabe, coś za mocne? Chcę mieć PCta żeby postał parę lat i odpalał sprawnie nowe gierki jeszcze jakiś czas, kiedyś ewentualnie do modernizacji jak będzie potrzeba. Teraz nie mam czego modernizować bo nie mam wcale stacjonarki.
źródło: comment_1640432008rUd2xW8Q7oUWcGQGAgPasp.jpg
  • 15
@ruum: z tego co widzę to tam w tych gotowych zestawach wpierdzielają ponad połowę ceny w samą kartę graficzną a reszta po taniości, czyli rozumiem że np. procek ma w cholerę mniejsze znaczenie?
@ossadagowah: na co tobie płyta x570 jak b550 da ci to samo, kosztuje sporo mniej. RAM maksimum c16, lepiej cl14 ale minimum 3600 optimum 3800 bo proca zadusisz. Proc do gierek overkill 5600 styknie 5800 jak chcesz go kręcić. Dysk słaby lepiej 980 pro albo aorusa ze złotej serii w tych pieniądzach.

A i na parę lat nie licz to jest platforma bez przyszłości teraz już widać comeback Intela pytanie co