Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4839
Halo #inpost wy jesteście normalni?
Zamówiłem sobie paczkę w nocy 22/23 grudnia. Planowany termin dostawy już po świętach 27 grudnia, bo późno zamówiona. Przed chwilą pojawił się status wydano do doręczenia.
InPost to najlepsza firma dostarczająca paczki na świecie, nie zapraszam do dyskusji, bo nie ma o czym.
  • 171
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vlahbej:

Doceniam inpost z perspektywy polskiej firmy, która osiągnęła gigantyczny sukces zdominowany przez zachodnie firmy. Natomiast jak to wykop, zachwyty, wiersze, epopeje i pieśni, a zaraz inpost stanie się monopolistą na rynku, wstawi ci paczkomat w drzwiach wejściowych od domu i podniesie cene usług. Za każdym jeb*nym razem tak kończy się hegemonia jednej firmy nad rynkiem. Z usług inpostu jestem zadowolony, ale pamiętajmy o tym w jaki sposób się firma dorobiła
wstawi ci paczkomat w drzwiach wejściowych od domu i podniesie cene usług


@agent_na_emeryturze: Już ten paczkomat usunięty. Spójrz też na to z drugiej strony - paczkomaty często są nieznacznie tańsze od kuriera (różnica 3/4 zł często w sklepach) a ludzie i tak je wolą wybierać bo znacznie wygodniej pójść kiedy komu pasuje, najczęściej po drodze, niż kurier losowo w oknie 8h przyjechać może albo nie i siedź w domu
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@andrzejedude:

Ale meritum mojego komentarza nie odnosi się do jakości usług w tym wspomnianych przez Ciebie paczkomatów, które są bardzo fajną opcją. Odnosi się do ciemnej strony tej firmy i jakby skutków ubocznych sukcesu.
@agent_na_emeryturze: Jak dla mnie to jedyną ciemną stroną jest to, że ponoć pracowników nie traktują zbyt dobrze. Chciałbym, żeby to się poprawiło razem z płacą, choćby kosztem droższych przesyłek ale poza tym to jest 10/10.
Przy czym w monopol tu nie wierzę, nie ma żadnej takiej szansy, więc cały czas muszą rywalizować, nie obawiałbym się tu jakiejś hegemonii inpostu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bpnn: wczoraj zamówiłem dywaniki gumowe do auta, sobie pomyślałem że po świętach sobie założę. Zamówienie na allegro opłaciłem o 10:58 dzisiaj o 10:03 była w paczkomacie. Szła całe 23 godziny. Brawa dla inpostu
@Bpnn: jak zamawiałeś z allegro to oni zepsuli etykiety do poniedziałku, wtorku. Na każdym produkcie miałeś termin dostawy poniedziałek, wtorek, ale po świętach zamiast przed. Też zamówiłem i na następny dzień paczka na miejscu :D
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@andrzejedude:

Pracowników nie traktują dobrze bo raz, że często umowy śmieciowe, dwa że praca wymagająca i ciężka, trzy to tak skonstruowana że jeśli nie pracujesz w święta to nie pracujesz u nich w ogóle. Także to, że im placą i można się rozejść można sobie w dupe wsadzić.

Dla lekkiego rozgrzeszenia inpostu dodam, że w innych firmach kurierskich wcale nie jest lepiej. I taki przykład chociażby DHLu, który ma umowę z