Wpis z mikrobloga

  • 1942
4 rano, kolejny wyjazd tej nocy... Covid+, nieszczepiony, 39 stopni gorączki, słaby, nie może wstać. Jedziemy. Wchodzimy do kamienicy, mieszkania bez numerków, szukamy, okazuje się, że pacjent mieszka na jakimś obrzydliwym strychu, na którym nigdy w życiu nie wpadłbym żeby go szukać. Wchodzimy, parametry, saturacja w porządku, gorączka 38.8°C.

Co Pan wziął żeby obniżyć gorączkę? Pyralginę. Ile? Pół. Pół czego? Listka? Nie, pół tabletki. (Tabletka ma 500mg, 250mg nie zrobiłoby wrażenia nawet na dziecku...). O której Pan brał ten lek? O 12.. w sensie 4 godziny temu, tak? Nie, w południe...

Dorosły chłop, w niezłym stanie, nie jest w stanie zadbać sam o siebie i odpowiednio dawkować sobie prostego leku na gorączkę, dlatego wzywa pogotowie... Jakbyście w ten wigilijny poranek zastanawiali się, gdzie są Zespoły Ratownictwa Medycznego to proszę bardzo. Walczą z covidem, a może bardziej z ludzką glupotą? Sam nie wiem...

Zdrowych i wesołych mireczki i mirabelki! ( )

#ratownikmedyczny #ratownictwomedyczne #krakow #999 #112 #koronawirus trochę chyba też #heheszki
Agemaker - 4 rano, kolejny wyjazd tej nocy... Covid+, nieszczepiony, 39 stopni gorącz...

źródło: comment_1640319392aCK1LBjE8fq0Ulu7xVm65C.jpg

Pobierz
  • 196
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@me_cenas: twierdzisz, że po usunięciu woreczka zolciowego przez całe życie nie można jeść bigosu? Widzę, że ten sam poziom wiedzy, co ratownik który twierdził, że przy bólu brzuchu, miałem kolkę zolciową btw, źle zrobiłem jedząc kasze mannę, bo to najgorsze co mozna było zrobić xd oczywiście nie przyjął mnie do szpitala, trafiłem tam kilka dni później jak skierowanie załatwiłem za pieniądze. Tfu na publiczna ochronę zdrowia.
  • Odpowiedz
@Agemaker współczuję. Ja kiedyś zostałem zminusowany jest napisałem że jak ktoś przychodzi o 2 w nocy do NPLu bo ma gorączkę i na pytanie czy brała jakieś leki to mówi że nie, to taki człowiek jest idiotą
  • Odpowiedz
Wniosek: niektórzy ludzie nie potrafią sami do kibla trafić i trzeba się zastanawiać jakim cudem przeżyli dotychczasowe x lat


@xTortox: #!$%@?. Ciągle się mówi, że Polacy za dużo łykają supli i leków bez recepty, że to że tamto.

Ktoś nie bierze sobie leków jak cukierków - o #!$%@? co za dzban XDDD

Problemem jest to, że mamy za mało personelu medycznego w kraju i są niedofinansowani - więc ich #!$%@? ich
  • Odpowiedz
@Urajah: Co innego łykać tabletki i suplementy na wszystko, samemu, w nadmiarze, bez konsultacji z lekarzem, a co innego raz na rok, doraźnie łyknąć nospę, bo akurat boli mnie brzuch... ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: No też ze zrozumieniem za bardzo mojej wiadomości nie przeczytałeś... ;) Przecież właśnie o takich ludzi jak Ty chodzi. Boli Cię gardło - bierzesz tabletkę do ssania, ciepła herbata z miodem, koc i próbujesz sam. Wiadomo - nie przechodzi, idziesz do lekarza. Ja prychałem z tych, którzy z podobnymi objawami lecą do doktora po pierdnięciu i jeszcze okazuje się że w międzyczasie nie zastosowali kompletnie nic.
  • Odpowiedz