Wpis z mikrobloga

4 rano, kolejny wyjazd tej nocy... Covid+, nieszczepiony, 39 stopni gorączki, słaby, nie może wstać. Jedziemy. Wchodzimy do kamienicy, mieszkania bez numerków, szukamy, okazuje się, że pacjent mieszka na jakimś obrzydliwym strychu, na którym nigdy w życiu nie wpadłbym żeby go szukać. Wchodzimy, parametry, saturacja w porządku, gorączka 38.8°C.

Co Pan wziął żeby obniżyć gorączkę? Pyralginę. Ile? Pół. Pół czego? Listka? Nie, pół tabletki. (Tabletka ma 500mg, 250mg nie zrobiłoby wrażenia nawet na dziecku...). O której Pan brał ten lek? O 12.. w sensie 4 godziny temu, tak? Nie, w południe...

Dorosły chłop, w niezłym stanie, nie jest w stanie zadbać sam o siebie i odpowiednio dawkować sobie prostego leku na gorączkę, dlatego wzywa pogotowie... Jakbyście w ten wigilijny poranek zastanawiali się, gdzie są Zespoły Ratownictwa Medycznego to proszę bardzo. Walczą z covidem, a może bardziej z ludzką glupotą? Sam nie wiem...

Zdrowych i wesołych mireczki i mirabelki! ( )

#ratownikmedyczny #ratownictwomedyczne #krakow #999 #112 #koronawirus trochę chyba też #heheszki
źródło: comment_1640319392aCK1LBjE8fq0Ulu7xVm65C.jpg
  • 196
Przykro mi, że źle trafiłeś w szpitalu. Żółć to co najwyżej bije z Twojego komentarza -


@me_cenas: Nie dziw mi się, podnosi mi się ciśnienie, jak o tym myślę i to nie był przypadek jednorazowy. W tym roku w kwietniu miałem podobne ataki kolki żółciowej i wtedy też byłem na opiece nocnej, lekarz mnie dotknął, powiedział że to żołądek i to było całe badanie. Dali zastrzyk przeciwbólowy i do domu. Następnego
Dorosły chłop, w niezłym stanie, nie jest w stanie zadbać sam o siebie i odpowiednio dawkować sobie prostego leku na gorączkę,


@Agemaker: Może naczytał się wykopu, ciągle eksperci na wykopie twierdzą, że nie wolno obniżać gorączki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Agemaker: > Dorosły chłop, w niezłym stanie, nie jest w stanie zadbać sam o siebie i odpowiednio dawkować sobie prostego leku na gorączkę, dlatego wzywa pogotowie...

Jeszcze więcej niech straszą ludzi, niech sieją panikę, niech wprowadzają kolejne stresujące ludzi obostrzenia, niech krzyczą "nieszczepy umrą! wszyscy!" to na pewno dobrze działa na psychę ludzi.

Ludzie są zniszczeni psychicznie przez tę medialnopolityczną nagonkę.
Łapiesz katar i myślisz że zaraz umrzesz bo wszędzie cię
- mam gorączkę

- co Pan brał przeciwgorączkowego?

- nic!


- boli mnie brzuch

- co Pani brała? Coś rozkurczowego?

- skąd! () leki, samemu?!


- Kaszlę!

- Bierze Pani jakiś syrop?

- ?!


Roczny bombel, 3cia w nocy, gorączka od 2 h.

- co Pani podała?

- nic! Wolałam w środku nocy jechać 30 km do szpitala, bo to nigdy nie wiadomo co może być! (Jakby ktokolwiek
@Hillen lucas to game changer, zajebista maszynka jeśli tylko pacjenta da sie w niego zapiąć. On sobie uciska A Ty zajmujesz się innymi absorbującymi rzeczami. Na 2 osobowym P musthave. Rutynowo używamy przy każdym NZK.
@astri jaki dodatek? XD dodatków nie mamy od maja. Lubię swój zawod, ale czy to znaczy, że mam zostawiać bezrefleksyjnie każdą głupotę bez komentarza? Jeśli ktoś jest debilem i nie potrafi o siebie zadbać to ja nie zamierzam mu słodzić i udawać, że wszystko jest w porządku. Pogotowie nie jest od takich wyjazdów, tyle w temacie.
@Agemaker: Dziwne, bo bo spodziewałem się tej samej smutnej historii jak to nieszczepiony chłopak mający 28 lat i całe życie przed sobą, zmarł ci tego wieczoru na covid na twoim oddziale.

to jest taki odpowiednik Pawlika Morozowa dla lekarzy, którzy już chyba umierał z 30 razy
tylko, że ludzie realnie umierają na covida, nawet nie chce mi się kolejny raz tracić czasu na to #!$%@? o tym, że ktoś straszy biednych polaczków...


@Agemaker: No ja nie twierdzę, że nie umierają. Tylko media napędzają taką panikę, jakby każdy kto zacznie kaszleć i złapie gorączkę miał zaraz umrzeć i ludzie przesadnie panikują. Każde zwykłe przeziębienie kojarzą z tą nagonkę i myślą, że zaraz umrą, więc panikują i dzwonią po
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Agemaker: skoro zapłaciłem za film, a nie chcą mnie wpuścić do kina to tak, niech mi chociaż w domu posprzątają, niech na coś pójdzie kasa którą zapłaciłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
mam wątpliwą przyjemność wozić czasami dohturów na swoim pokładzie... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Żaden lekarz, proszę mnie nie obrażać.


@Agemaker: komuś się hierarchia świata poprzestawiała i to mocno.
Swoją drogą to chcesz się leczyć źle, nie chcesz też źle.
A ja myślałem że Was nie ma, bo protestujecie. Czy to już nieaktualne i system się jednak zawali jak ktoś potrzebuje pomocy a jeszcze żyje?
@Agemaker: Te dzbany powinny płacić za nieuzasadnione wezwanie karetki #!$%@? z własnej kieszeni :/ roszczeniowość tego społeczeństwa przekracza granice rozsądku, tylko ciagle „ja jestem najważniejszy, płacę składki to mi się NALEŻY”. Swoją drogą jakby wprowadzili w szkołach jakąś edukację zdrowotną czy naukę o podstawowych chorobach to tez może by się coś ruszyło w temacie