Wpis z mikrobloga

4 rano, kolejny wyjazd tej nocy... Covid+, nieszczepiony, 39 stopni gorączki, słaby, nie może wstać. Jedziemy. Wchodzimy do kamienicy, mieszkania bez numerków, szukamy, okazuje się, że pacjent mieszka na jakimś obrzydliwym strychu, na którym nigdy w życiu nie wpadłbym żeby go szukać. Wchodzimy, parametry, saturacja w porządku, gorączka 38.8°C.

Co Pan wziął żeby obniżyć gorączkę? Pyralginę. Ile? Pół. Pół czego? Listka? Nie, pół tabletki. (Tabletka ma 500mg, 250mg nie zrobiłoby wrażenia nawet na dziecku...). O której Pan brał ten lek? O 12.. w sensie 4 godziny temu, tak? Nie, w południe...

Dorosły chłop, w niezłym stanie, nie jest w stanie zadbać sam o siebie i odpowiednio dawkować sobie prostego leku na gorączkę, dlatego wzywa pogotowie... Jakbyście w ten wigilijny poranek zastanawiali się, gdzie są Zespoły Ratownictwa Medycznego to proszę bardzo. Walczą z covidem, a może bardziej z ludzką glupotą? Sam nie wiem...

Zdrowych i wesołych mireczki i mirabelki! ( )

#ratownikmedyczny #ratownictwomedyczne #krakow #999 #112 #koronawirus trochę chyba też #heheszki
Agemaker - 4 rano, kolejny wyjazd tej nocy... Covid+, nieszczepiony, 39 stopni gorącz...

źródło: comment_1640319392aCK1LBjE8fq0Ulu7xVm65C.jpg

Pobierz
  • 196
@Niedobry z tymi wywiadami to też jest różnie, ja nie wiem jak wyglądała rozmowa z dyspozytorem, on twierdził, że wziął leki i mu nie pomagają, do tego covid, osłabiony, pacjenci bez szczepienia generalnie przechodzą go ciężej, do tego późna pora, więce dyspozytorowi pewnie też nie zależało żeby się z nim użerać. Zgłoszenie generalnie ciężkie do odbicia. Covid miał potwierdzony w badaniu PCR sprzed kilku dni.
@Agemaker: człowieki i człowieki, jak widać nagonka w tv robi swoje, panika swoje.

W marcu koronkę miałem, nikogo nie wzywałem, tylko się dowiedziałem ile przy 39,4 mogę pyralginy, czy ibupromu połknąć. 38,7 to miałem cały czas i czułem się wtedy dobrze, organizm sam starał się walczyć.

W życiu by mi nie przyszło do głowy po pogotowie dzwonić, więc życzę spokojnych świąt i jak najmniej takich zgłoszeń. :)