Wpis z mikrobloga

Jako zakredytowany kredytobiorca z pensją poniżej średniej krajowej totalnie w dupie mam... Wzrost stóp procentowych

Jakkolwiek to brzmi z czasem do pewnych spraw po prostu dorastasz, rozumiesz że są ważniejsze rzeczy w życiu niż pieniądze i zwracasz większą uwagę na zdrowie i rodzinę. Dzisiaj bardziej niż jakieś głupie stopy martwi mnie zdrowie najbliższych i myślę że większość Polaków tak ma.. Możesz być milionerem z wykopu ale bądźmy szczerzy jeśli jesteś szarym człowiekiem to nigdy nie odłożysz na mieszkanie i nigdy nie ma dobrego momentu. W pewnym momencie życia chcesz czegoś takiego co zwie się stabilność. Chcesz normalnej stabilnej pracy nieraz nawet za mniejsze pieniądze co przeciętny młodszy człowiek nie ogarnie, chcesz spokój domowy, kąt który jest stworzony pod ciebie gdzie nie musisz się martwić że gdy żona zajdzie w ciąże to właściciel was wyrzuci lub będziecie musieli co chwile zmieniać miejsce zamieszkania.

Dziś zostało m do spłaty 125 tysięcy raty kapitałowej na 18 lat, na długim spacerze myślałem o tym i... Nawet gdyby stopy procentowe były na 15% to wyjdzie mi rata 2000 złotych. W takiej sytuacji wynajmę mieszkanie za tysiaka, wyemigruję za granicę mieszkając w pokoju, dorzuce z pensji kolejny tysiąc , popracuję parę lat odkładając kasę zrobie zdolność kredytową i ... wezmę kredyt gotówkowy na przykładowo 20 tysięcy euro który spłacę w 3-4 lata a wracając do Polski będę miał własne mieszkanie. Mówiąc szczerze w prawdziwym świecie najmocniej na stopy procentowe narzekają ludzie którzy... i tak nigdy nie mogliby sobie pozwolić na mieszkanie

#kredythipoteczny #nieruchomosci #mieszkanie #inflacja
  • 16
@MaddoxX1911: @feyd_pl: Jak czytam takie posty to naprawdę jestem pewny że... Najwięcej wypowiadają się osoby które nie do końca mają pojęcie jak działa kredyt hipoteczny. Nigdy nie było tak że bank dawał każdemu kupę siana na spłatę mieszkania. Ludzie którzy dostawali pół miliona to ludzie z pewną i stabilną pracą czyli po prostu fachowcy. Tego nie dostawał sprzedawca w sklepie i taki człowiek tym bardziej bez większych problemów wyemigruje bez
Dzięki czemu w 3-4 lata będę miał spokojniejsze życie w PL ... to taki naprawdę zły deal?


@comamtuwpisac: Nie wiem, dla ciebie moze dobry. Ja to widze inaczej. Pozdrawiam i nie przejmuj sie opinia randomowych wykopkow, bo to twoje zycie jest i nikt ci niech go nie ustawia.
@mickpl: @kiedysmialemtubordo: Nie wiem jak ludzie to robią, ale my z żoną dostaliśmy max 500 tys. przy zarobkach 20 tys. na rękę miesięcznie właśnie na początku tego roku ¯\_(ツ)_/¯ Może przez prowadzenie JDG i na UoP są lepsze warunki, nie wiem. Ale to było max, a rata wynosić będzie 10% naszego miesięcznego budżetu. A doradca mówił nam, że na luzie moglibyśmy brać pod milion kredytu xD Za uja byśmy tyle
@comamtuwpisac: jak to się mówi „Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój”.

Sęk w tym, że jeżeli koszty kredytu podskoczą za mocno, to co niektórzy zostaną i bez kasy i bez nieruchomości. Wielu to będzie kosztować nieprzespane noce, zdrowie. Dla ciebie to może nie być problem jeśli już sporo zdążyłeś nadpłacić, ale ci co wzięli kredyty w ostatnich 2-3 latach i zarabiają jak na Polaka przystało...
Skutkiem ubocznym wzorstu rat, jest mniej kasy na przyjemnosci. Uslugi i handel dostana w dupe co zacznie prowadzic do zwolnien. Nie sadze ze bezrobocie wystrzeli, ale ludzie moga miec gorsza nowa prace co tylko poglebi problem.

Oczywiscie nie kazdy sektor gospodarki cierpie, ale bedzie to widoczne.