Wpis z mikrobloga

Mam pytanie.
W skrzynce elektrycznej przed domem (układ w stylu jak na tym zdjęciu z Internetu) jest zamocowany licznik, który wysyła informacje radiowo do urzędu energetycznego.
Jeżeli na jego tylnej ścianie przymocuję od zewnątrz aluminiową płytę to czy ograniczę moc promieniowania radiowego w stronę domu? Jakiej grubości płyty użyć, a może obłożyć też np. z innych stron? Wiem, że sieci działają tak, że wtedy zwiększają promieniowanie (gdy ograniczamy tak przepływ), ale może te w stronę domu ograniczymy?

#fizyka #zdrowie #dom #nauka #elektronika #telekomunikacja #ciekawostki #pytanie #budownictwo #telefony #5g #promieniowanie #swiat #gsm #technologia
Pobierz
źródło: comment_1639931679KYB48tW7mirFl70iHm9X3q.jpg
  • 23
Jeżeli na jego tylnej ścianie przymocuję od zewnątrz aluminiową płytę to czy ograniczę moc promieniowania radiowego w stronę domu? Jakiej grubości płyty użyć, a może obłożyć też np. z innych stron? Wiem, że sieci działają tak, że wtedy zwiększają promieniowanie (gdy ograniczamy tak przepływ), ale może te w stronę domu ograniczymy?


@nowyjesttu: płyta aluminiowa nie da rady, to musi być specjalna 3 warstwowa płyta (alu + grafen + miedź), wszystko uziemione
100mm betonu i do tego 25mm ołowianej płyty.


@Karbon315: widzę kolega zamiast pomóc to chce świadomego i myślącego obywatela naciągnąć na wydatki, Twoje rozwiązanie nie dość że kosmicznie drogie to jeszcze obniży moc promieniowania o jakieś 30%
@megawatt: Nie ściemniaj. Wystarczy telefon zawinąć w folię alu i nie ma zasięgu, ale ja nie mogę tego całkiem wyłączyć, chcę to tylko ukierunkować. Wiem, że w Niemczech, niektórzy bogaci ludzie budujący domy 100% z bardzo grubego litego drewna (Thoma) zakładają do sypialni specjalne aluminiowe żaluzje i tam nie ma promieniowania, komórka nie ma zasięgu. Więc aluminium wystarczy.