Wpis z mikrobloga

Mogę w jednym miesiącu zapłacić za mało, a w następnym więcej podatku? xD

Coś mi się źle kliknęło w systemie i wpisało, że ub. zdrowotne październikowe zapłacilem w październiku (w rzeczywistości przelew poszedl w listopadzie), a w październiku juz i tak płacilem za wrzesień. Wobec czego przy wyliczaniu zaliczki na dochodowy zsumowało mi 2 składki, przez co zapłacilem mniejszy podatek za październik. A teraz obliczam za listopad i nie odejmuje mi już żadnego ubezpieczenia (bo nie ma jakiego) i podatek wychodzi wyższy. Więc ostatecznie bilans wychodzi taki sam, US ma tyle ile miał mieć tylko w innych proporcjach. Można tak zostawić czy mam teraz wszystko zmieniac w KPIR, wyliczać nowe zaliczki, za listopad zapłacić mniejszą kwotę uwzględniającą ZUS październikowy, a dosłać drugi przelew 50zł za podatek za październik

#podatki #urzadskarbowy #dzialalnoscgospodarcza #firma
  • 5
W picie wszystko wyjaśnisz.


@kuncfot: głupie, ale wolę zapytać jeszcze dla pewności xd. Miałeś na myśli, że po prostu będzie w picie suma składek widoczna i tyle, tak? xD a nie, że mam jakieś wyjaśnienia dodatkowe składać na jakimś formularzu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@coolcooly22: w picie masz rubryki :
zaliczka za październik - wpisujesz 10,
Zaliczka zapłacona za październik 5
Zaliczka za listopad: wpisujesz 10
Zaliczka zapłacona za listopad: wpisujesz 15

Powinno wyjść do zapłaty w picie 0zl z tego tytułu. Jak masz inne odliczenia, to wiadomo, że będzie zwrot.

4 miesiące :-)