Wpis z mikrobloga

Specjalnie dla @bartolomis

Dlaczego religie to #bekazrozumu
religie stoją w opozycji do nauki
religie to wiara, a nie wiedza
religie są nieetyczne (łamią kręgosłupy, wprowadzają zamieszanie, krzywdzą)
to prymitywizm
to zakłamanie
to pazerność
to wyrachowanie
to hipokryzja
to działania bezwzględnie (jak w każdej sekcie)
to religijny fundamentalizm

W szczególności Kościół Katolicki:
to ograniczenia dotyczące aborcji i eutanazji, co sprowadza zagrożenie życia i katorgę na cierpiących
to k--------m na każdej mszy (transsubstancjacja w ciało Chrystusa)
to życie sprzecznie z zasadami, które innym się narzuca
to wysługiwanie się zbirami do ochrony swoich interesów (jak mafia)
to wszczynanie konfliktów
to prześladowanie inności (osoby LGBT, kobiety...)
to tuszowanie przestępstw członków swojej grupy
to manipulowanie nieświadomymi osobami
to ingerencja w politykę państw świeckich
to wciskanie nienaukowych przekonań i wartości
to rekrutowanie do swojej organizacji już najmłodszych (poprzez chrzest, pierwszą komunię... i bez żadnych konsekwencji)
to usprawiedliwianie złych moralnie czynów tym, że w Piśmie Świętym jest tak nakazane
to marnowanie czasu i pieniędzy na modlitwy i zajęcia sprzeczne z rzeczywistością

#heheszki #4konserwy #neuropa

A trochę o #historia i #ciekawostkihistoryczne związane z #kosciol można poczytać tu:
https://www.docdroid.net/6K0GaH9/1000-lat-zdrady-pdf
976497 - Specjalnie dla @bartolomis 

Dlaczego religie to #bekazrozumu
• religie s...

źródło: comment_1639737987KWZ5WQNtihrBtYP0O9qoAY.jpg

Pobierz
  • 90
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kot_z_wolnego_wybiegu:

no i to, ze 99% potencjalnych odkryc nie powstawalo, (...) Czyli postep byl w tempie jakims 1:1000 mniejszym niz potencjal ludzkosci.


w takim sprosób jak współcześnie potencjał ludzkości nie jest wykorzystywany, bo majątek nie jest równo rozdystrybuowany. Czy Ty w ogóle konfrontujesz swoje pomysły z tym jak działa
  • Odpowiedz
ale to, że nauka była realizowana w kk, to nie znaczy, że religia nie stała w opozycji do nauki


@CocoJamboolin: Nie religia, tylko konkretni ludzie. Religia nie jest żywa.

Zróbmy tak, podmieńmy słowa w Twoim poprzednim
  • Odpowiedz
@976497:

O każdej religii można tak powiedzieć.


Czy o ateiźmie też można tak powiedzieć. Współcześni naukowcy dokonują odkryć nie dzięki ateizmowi, ale pomimo niego. Każde twierdzenie odnoszące się od wiary i religii jest twierdzeniem
  • Odpowiedz
Nie religia, tylko konkretni ludzie. Religia nie jest żywa.


@23kulpamens: idee z reguły nie są żywe, tylko nie wiem co chcesz tym udowodnić

Zmieniłem czas na teraźniejszy, podmieniłem Religię / KK (używasz ich wymiennie) na Uniwersytety i księży na naukowców. Widzisz teraz jakie głupoty
  • Odpowiedz
@23kulpamens:

Czy o ateiźmie też można tak powiedzieć.

Współcześni naukowcy dokonują odkryć nie dzięki ateizmowi, ale pomimo niego.


Ateizm nie ma ograniczeń związanych z wiarą, bo nie jest wiarą - jest właśnie brakiem wiary i nie narzuca zasad sprzecznych z nauką i są wzajemnie kompatybilne (w przeciwieństwie
  • Odpowiedz
@976497:

Ateizm nie ma ograniczeń związanych z wiarą, bo nie jest wiarą - jest właśnie brakiem wiary i nie narzuca zasad sprzecznych z nauką i są wzajemnie kompatybilne (w przeciwieństwie do wiary).


Ateizm tak bardzo nie jest wiarą, że ma cechy wiary. U podstaw leży twierdzenie którego nie da się udowodnić, a więc dogmat. Ma też cechy religii. Wyznawcy próbują udowodnić jak bardzo inne religie się mylą, twierdzą że inne religie są gorsze, a ich jest jedyną
  • Odpowiedz
@23kulpamens:

Ateizm tak bardzo nie jest wiarą, że ma cechy wiary.


Błędnie definiujesz sobie i ateizm i religie.
Jeśli szklanka stoi pusta, to Ty będziesz twierdził, że ja jedynie wierzę, że jest pusta, a Ty mi będziesz chciał udowodnić, że nie jest pusta, bo jest wypełniona powietrzem lub parą wodną. Ja jedynie twierdzę, że nie ma w niej wody na
  • Odpowiedz
Że jak mówisz o Religii to masz na myśli Kościół, organizację składającą się z ludzi.


nie, jak mówię o religii, to mówię o systemie wierzeń i praktyk, ideologii.

zamieniłem religię, czyli system wierzeń i praktyk, na uniwersytety czyli system wierzeń i praktyk. Religia a właściwie Kościół zdominował naukę w przeszłości, Uniwersytety zdominowały naukę obecnie.


@
  • Odpowiedz
@976497: od rodziców zależy, czy będą lekcje religii, bo to zajęcia nieobowiązkowe dzbanuszku
ty czytasz co piszesz? Z twojego wpisu wynika, że Kościół wynalazł in vitro XD
Jakie nieetyczne działania i jakie kłamstwa czy dezinformacje? Konkrety dawaj a nie bicie piany z pyska
  • Odpowiedz
@bartolomis:

od rodziców zależy, czy będą lekcje religii


Rodzice nie mają nic do gadania jeśli chodzi o program edukacji i jak będą one finansowane - ale kuratorium i władza.
Kłamstwem kościoła i zakłamanej, zdradzieckiej władzy zależnej od kościoła rodzice są manipulowani, a czasem mafijnie zastraszani do określonych zachowań poprzez mafię kościelną. Kościół obrabia umysły naiwnym dzieciom na swoją modłę już od
  • Odpowiedz
Sam zresztą przyznałeś, że jest jakaś nieetyczność w Kościele, w zdaniu: "nieetyczność metody nie wynika wyłącznie z nauczania Kościoła".


@976497: teraz widzę, że jesteś trollem przeklejającym formułki i dyskusja z tobą nigdy nie miała sensu
  • Odpowiedz
@bartolomis:

teraz widzę, że jesteś trollem przeklejającym formułki i dyskusja z tobą nigdy nie miała sensu


Gdy złej tanecznicy przeszkadza rąbek u spódnicy :]
  • Odpowiedz
-religijni naukowcy


@Diamond-kun: A to naukowiec jest lepszy jak jest religijny? ( _)
Noblista może być dobry w swojej dziedzinie, ale to nie dopuszcza go do np. pieprzenia bzdur w innej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@976497: nie stoi w opozycji, bo nie jest porównywalna do nauki. Wiara i praktykowanie honoru też stoi w opozycji do nauki? Bo przecież metodami naukowymi nie zbadasz czegoś niematerialnego jak honor.
  • Odpowiedz
@Diamond-kun: Wiara i honor stoją w opozycji do nauki, ponieważ działają sprzecznie z nauką. Jeśli ktoś ma dokonać racjonalnego wyboru (naukowego) i zamiast tego postąpi irracjonalnie (honorem się nie nakarmisz i nie przeżyjesz dłużej), to wynik będzie sprzeczny z nauką właśnie.
  • Odpowiedz
@bartolomis: Będę, bo nawet jeśli ktoś uzna mnie za trolla, to jednak i tak coś może wynieść z tych treści dla siebie. Sam to oceni, a ja korzystam z wolności słowa, którą Kościół stara się ograniczać (bo psuje mu interesy).
  • Odpowiedz