Wpis z mikrobloga

Ciekawe ile osób przekona się mocno o #inflacja robiąc duże zakupy świąteczne. Właśnie wrocilem z #biedronka z kilkoma rzeczami na obiad i kolację, zero luksusów bo #dieta i #silownia a zaplacilem ponad 50zl. Dziennie na jedzenie taka kwota zaczyna być mocno niewystarczająca. Na wigilię to chyba rodziny będą po 1000zl musiały wydać.

Wczoraj za dwie pizze i dwie małe Cole 0.2l zaplacilem w pizzeri we #wroclaw 101zl...
Robi się naprawdę grubo.

#polska #przemyslenia #gorzkiezale #bekazpisu #koronawirus
  • 34
@Beszczebelny: ja teraz z dziewczyną mamy 1600 zł budżet miesięczny na jedzenie i w sumie nie wykorzystujemy go w pełni. Ale to dotyczy tylko zakupów w markecie, jak jemy na mieście albo zamawiamy to tego nie wliczam. Jak się dobrze planuje wydatki to można się zmieścić w tym 1000 myślę bezproblemowo, ale to już wtedy trzeba w sklepie liczyć ceny i wybierać tańsze produkty.
@Beszczebelny:

no dokładnie :( jajka, piers z kurczaka, ryż, dwie bułki białkowe, ser, szynka, cola zero, ryż

Ani nie wychodzi 50zł ani nie jest to na jedną kolację i obiad ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dziennie na jedzenie taka kwota zaczyna być mocno niewystarczająca

@pekak: @sramnawas:

przy założeniu, że mam część składników w domu, przekraczam 50 zł.

Rozpiszcie taki przykładowy dzien jedzenia gdzie nie wystarcza wam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Beszczebelny: tak jak wyżej, mógłbyś napisać co za to kupujesz, że wychodzi więcej niż 50 zł na dzień? Albo taka tygodniowa lista gdzie powinno Ci wyjść koło 350 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@chinski_pierozek
@dedronek
Rozumiem, ze są osoby ktore kupują wyrób seropodobny za 3.99, szynke z MOMu za tyle samo, Cole marki biedronka, jajka z chowu klatkowego, bułkę kajzerkę i wtedy wyjdzie im 25-30zl. I zapomnijmy o jakiejkowliek przyjemnosci dodatkowo, przeciez tacy jak wy jedzą by przeżyć i nic ponad to. Trochę godności...
Następnym razem wrzucę paragon.
@chinski_pierozek @dedronek Jeszcze tak na szybko ceny z biedry tylko i wyłącznie wymienionych przeze mnie produktów: Jajka 8.50 Piers z kurczaka 11 Ryż basmati 3.60 Bułki białkowe 3 Cola zero 6.50 Ser 6 Szynka 7 Matematykę zostawiam wam. Jeszcze miałem Warzywa na patelnie i twaróg. Jak zaczniecie rozdzielać ryz na torebki, jajka na 2-3sniadania itd to doliczcie olej po 10zl, masło po 8, jakies sosy do dań z ryżem itd itd. Więcej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Beszczebelny: bardzo smutne jest to jak generalizujesz Mirku, że #!$%@? z @chinski_pierozek szynke MOM, jajka z klatek i bułki kajzerki z wyrobem seropodobnym do tego :/ po prostu zapytałem co takiego kupujesz, że wychodzi ponad 50 zł za dzień i to tyle chciałem wiedzieć, bez personalnych wycieczek. Osobiście zauważam to jak ceny #!$%@?ą i co się dzieje na produktach. Jakiś czas temu wprowadziłem w życie proste tipy, które skutecznie zmniejszają wydatki