Wpis z mikrobloga

Ciekawe ile osób przekona się mocno o #inflacja robiąc duże zakupy świąteczne. Właśnie wrocilem z #biedronka z kilkoma rzeczami na obiad i kolację, zero luksusów bo #dieta i #silownia a zaplacilem ponad 50zl. Dziennie na jedzenie taka kwota zaczyna być mocno niewystarczająca. Na wigilię to chyba rodziny będą po 1000zl musiały wydać.

Wczoraj za dwie pizze i dwie małe Cole 0.2l zaplacilem w pizzeri we #wroclaw 101zl...
Robi się naprawdę grubo.

#polska #przemyslenia #gorzkiezale #bekazpisu #koronawirus
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Beszczebelny:

Cytowany tekst...Jajka 8.50 Piers z kurczaka 11 Ryż basmati 3.60 Bułki białkowe 3 Cola zero 6.50 Ser 6 Szynka 7

No i wyszlo 42.50 kumplu, poza tym jedzenie które wymieniłeś to jakieś 4.5k kcal - niezłe kolacje jesz, ważysz 150kg? ( ͡° ͜ʖ ͡°) dlatego poprosiłem o konkrety, bo dzbanom nie da się inaczej wytłumaczyć niz pokazac obliczenia jak na dloni.

Podsumowując, dzieląc to na 2.25k kcal (co będzie i tak ponadprzeciętną ilością na kolację i obiad przeciętnego człowieka) wychodzi 21.25 pln. Żeby rzeczywiście wydac 50zł na te 2 posiłki musiałbyś wydać
  • Odpowiedz
jak ktoś wpisuje miesięcznie na jedzenie np. 900zl to mowie WTF niby jak...


@Beszczebelny: ano tak, że minimalna w Polsce to jakieś 2050 zł na rękę, a medianat o ok. 3400. więc jak ktoś ma przeciętną pensję, to więcej nie wyda, szczególnie z rodziną, rachunkami i autem odpalanym raz na kiedyś. zejdźmy na ziemię.
  • Odpowiedz
Ale jestem uczulony na głupotę więc odpisałem


@chinski_pierozek: gościu, żal w ogóle takim jak ty odpisywać. Napisałem luźny post o horrendalnych podwyżkach, który bierzesz za ultradokładny wypis zakupów potwierdzony aktem notarialnym. Zluzuj ;) Jakbyś doczytał to by ci wyszło skąd ponad 50zł. I rozumiem, że ty nigdy nie kupujesz żadnych innych artykułów, które TEŻ wymieniłem wyżej a są potrzebne do zrobienia jedzenia.

Jestem uczulony na takich tępaków, którym nawet jak
  • Odpowiedz
Napisałem luźny post o horrendalnych podwyżkach, który bierzesz za ultradokładny wypis zakupów potwierdzony aktem notarialnym

Następnym razem napisz że wydałeś 300zł dzbanie, będzie jeszcze luźniej i jeszcze bardziej dramatycznie

Jakbyś doczytał to by ci wyszło skąd ponad 50zł

Wyszlo z tego że kupiłeś rzeczy na 2 dni a nie na 1 dzień co ci udowodniłem

używam
  • Odpowiedz
co ci udowodniłem


@chinski_pierozek: xD takie DZBANY jak ty mają własnie kompleks UDOWADNIANIA komuś że oni mają rację, mimo że c---a mają racji xD losowy pajac z netu wypisał mi, że kupiłem rzeczy na dwa dni. Ale na jakie dwa dni panie dietetyku? na 5posiłków dizennie x 2 dni? Widzisz z tych artykułów dzbanie 10 róznych posiłków? Albo chociaż 5 różnych? Jak Ty wpieprzasz monotonnie rzeczy bez przypraw, bez napojów,
  • Odpowiedz
na jakie dwa dni panie dietetyku? na 5posiłków dizennie x 2 dni?

@Beszczebelny: na obiad i kolację na 2 dni, sam określileś
cel kupienia tych produktów xD nie dyskutujemy nad kosztami zbilansowanej diety tylko na temat tego czy określone przez ciebie produkty potrzebne do przygotowania jednego obiadu i jednej kolacji kosztują 50zł (jak kłamliwie twierdziłeś)

mimo że c---a mają racji xD

Jak Ty wpieprzasz monotonnie rzeczy bez przypraw, bez napojów, bez dodatków, bez przyjmeności to serio nic mi do tego, ale swoje "mądrości" zachowaj już dla siebie. Albo pochodź tydzien z mamą na zakupy i pospisuj WSZYSTKIE
  • Odpowiedz
  • 0
@chinski_pierozek "na temat tego czy określone przez ciebie produkty potrzebne do przygotowania jednego obiadu i jednej kolacji kosztują 50zł (jak kłamliwie twierdziłeś)" I Jeszcze raz Einsteinie przeczytaj wpis. Napisałem, ze DZIENNIE na całą spożywkę 50zl to zaczyna być malo. Takze naucz sie czytac, idz z mamą na zakupy, a pozniej Idź się zesraj gdzie indziej w poście. Tyle
  • Odpowiedz
zaplacilem ponad 50zl. Dziennie na jedzenie taka kwota zaczyna być mocno niewystarczająca


@chinski_pierozek: serio masz niezłe problemy ze zrozumieniem tekstu. Jesteś typowym pieniaczem, p--------------m internetowym o nic. Jesteś w ogóle w stanie pojąc, że raz dziennie wydasz 30 zł a raz 90 na jedzenie? czy to juz wykracza poza twój urojony świat racji? Jakbym ci powiedział, że raz na 2-3 tygodnie jem krewetki, które SAME kosztują 38zł, a mnóstwo mnóstwo
  • Odpowiedz
@Beszczebelny:

raz dziennie wydasz 30 zł a raz 90 na jedzenie? czy to juz wykracza poza twój urojony świat racji?

Nie wiem jaki to ma związek z twoim kłamstwem, że zapłaciłeś 50zł za rzeczy na obiad i kolację, ale na pewno mogę stwierdzić że przykro mi że istnieją ludzie których przerasta policzenie średniej kwoty wydawanej na jedzenie xD

pewnie powiesz, żę o------o? że krewetki tylko dla milionerów? xD serio ja
  • Odpowiedz