Wpis z mikrobloga

@s---k: 1) mieszkasz w małym mieście czy w stolicy? 2) strzyżesz się u lokalnego barbera, czy w miejscu, które jest hajpowane na cały kraj (bo taka jest Ferajna), 3) jakie są czynsze w okolicy? 4) jakich materiałów (balsamy, pomady) używają fryzjerzy? 5) z jakich sprzętów korzystają pracownicy? 6) jakie są ogólnie ceny za usługi w tym kraju/mieście?

Tu jest dużo zmiennych. Ferajna może ma ceny wywindowane, ale i tak nie są
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@s---k: zdajemy sobie sprawę. I zdajemy sobie sprawę również z tego, że istnieją klienci, którzy życzą sobie uslugi która jest dokładniejsza i trwa dłużej, niż chwila fryzjerki między farbowaniem jednej klientki a trwałą u drugiej.
W Krakowie cena strzyzen to średnio 70-80zl w barbershopach, dwa lata temu było jeszcze 50-60. Z broda to już koło stówki, a za jakieś "vipowskie" usługi z gorącym ręcznikiem, parownica i brzytwa (gdzie cmon, barberzy robią
plusem dobrego barbera jest to, że nie musisz mu prawie nic tłumaczyć, to on jest specjalistą i zrobi tak, żeby fryzura dobrze pasowała do kształtu głowy, rodzaju włosów itp.


@witold54: I tym mnie kupili w Ferajnie. Jak poszedłem tam z brodą, wtedy jeszcze wielu nazwałoby to zapałkami powtykanymi w gówno. Ziomek zobaczył, że za bardzo nie ogarniam tematu, powiedział żebym niczym się nie martwił i #!$%@?ł ręcznik na twarz (ʘ
Ja płacę we Wrocławiu 110zl za combo stężenie włosy+ broda. W cenie mam jeszcze hot towel, odżywkę i masaż głowy. I nie żałuję ani złotówki bo wychodzę zrelaksowany jak z dobrego spa.
@pablosik: Programista nie musi wynajmować i wyposażać lokalu? XD na kartkach w parku ma programować?


@malinq: A fryzjer to pod mostem mieszka? Się zebrało grono programistów co to myślą, że są zbawcami świata. W wielu zawodach specjalistom płaci się więcej niż tym mitycznym ludzikom od kodu.
@rojasQ:
LOL. Cała strona tekstu, o tym, że "za drogo" a poza tym "jak można chodzić do barbera, lepiej idź do fryzjera".
IMHO strzyżenie rzeczywiście za drogo tam jest, ale co mi do tego gdzie chodzisz. Ja osobiście chodzę do damskiego fryzjera, który po prostu mnie dobrze obcina (a kiedyś z przypadku tam trafiłem jak odbierałem żonę i tak już sobie chodzę).
Dla niektórych 100-150 PLN w Polsce to są dzienne zarobki.


@s---k: dlatego ci niektórzy nie chodzą do barbera, tylko do pani wioletki na osiedlu płacą 3 dychy i w 20 minut są gotowi ¯\(ツ)_/¯


wizyta u bałbeła to nie tylko #!$%@? łba na pędzel, ale też użycie na tych włosach czegoś poza wodą do ich zwilżenia, zazwyczaj w najniższym standardzie jest to prestyler, odżywka i pomada- co już generuje koszty.
@rojasQ: O Ferajna xD Byłem z 2 lata temu i zapamiętałem ich jako barber gdzie nie ma kolejki!
...tylko by się umówić to stój od 6 rano W KOLECJE przed budynkiem, żeby typ o 9 zapisał cie kredą na tablicy (tworząc... KOLEJKĘ).
Pajace. Więcej nie wróciłem.
Polecam Milord u Barbera. Ivona dobrą robotę robi!
A fryzjer to pod mostem mieszka? Się zebrało grono programistów co to myślą, że są zbawcami świata. W wielu zawodach specjalistom płaci się więcej niż tym mitycznym ludzikom od kodu.


@pablosik: Sam sobie wybrał profesję w której przychody są uzależnione od lokalizacji, a jednocześnie nie wymagają żadnych większych umiejętności.
@rojasQ: "klasyczne strzyżenie + strzyżenie i pielegnacja brody - 1,5h" X DDDDD

Chodze do jednego barbera od 4 lat, nie siedziałem u niego dłużej niż 50 minut z założonych 60 minut na klienta. Nie wiem co oni chcą #!$%@? robić przez 1,5h, chyba przez reszte czasu szukać kolejnych frajerów którzy im tyle zapłacą.

"pielęgnacja brody" - czyli na sam koniec pytanie typu - kładziemy olejek na brode czy wosk ? Czy