Wpis z mikrobloga

@Kaczypawlak: no to co tu napisałeś to prawda, ale pisanie że niemcy tu przyjeżdżali "orać pole" to duże nadużycie, po prostu dostawali za darmo ziemię gdzie wprowadzali cywilizację i nowoczesne metody uprawy
  • Odpowiedz
ale pisanie że niemcy tu przyjeżdżali "orać pole" to duże nadużycie, po prostu dostawali za darmo ziemię gdzie wprowadzali cywilizację i nowoczesne metody uprawy


@hamskloss: bo tej ziemi nie mieli u siebie, sami Niemcy służyli w każdej armii europejskiej jakiej się tylko dało aż do końca XVIII wieku praktycznie, byli w wojsku Rzeczpospolitej, armii szwedzkiej, moskiewskiej a potem rosyjskiej. Załapali się nawet na udział w wojnie o niepodległość Stanów Zjednoczonych,
  • Odpowiedz
@Kaczypawlak: no tak, tylko że tak samo było z polakami czy innymi narodowościami - a właściwie wtedy nie było państw narodowościowych, nie czułeś się polakiem / niemcem / włochem, byłeś poddanym konkretnego króla i tyle, państwa narodowościowe to znacznie późniejszy wynalazek. Tylko strasznie odchodzisz od tematu który zacząłeś, praktycznie od zawsze Niemcy (Cesarstwo / Rzesze itp.) były bogatsze od Polski (państwa Polan, Rzeczypospolitej Polski) i NIC nie zapowiada żeby to
  • Odpowiedz
no tak, tylko że tak samo było z polakami czy innymi narodowościami - a właściwie wtedy nie było państw narodowościowych, nie czułeś się polakiem / niemcem / włochem, byłeś poddanym konkretnego króla i tyle,


@hamskloss: no właśnie nie do końca, rewolucja protestancka była na tle narodowościowym, podobnie było podczas rewolucji husyckiej. W czasie rozbicia dzielnicowego też były problemy z Niemcami.

Tylko strasznie odchodzisz od tematu który zacząłeś, praktycznie od zawsze Niemcy (Cesarstwo / Rzesze itp.) były bogatsze od Polski (państwa Polan, Rzeczypospolitej Polski) i NIC nie zapowiada żeby to się miało zmienić (no chyba że w końcu nadejdzie ten długo wyczekiwany dzień kiedy zgniły zachód w końcu upadnie od homopropagandy xD
  • Odpowiedz
@Kaczypawlak:
- wymieniłeś dwie rewolucje z samej nazwy religijne a nie narodowościowe - do bodajże XVII wieku nie było czegoś takiego jak państwa narodowe
- no właśnie przyjeżdżali też z Niderlandów, Szkocji, Anglii - Niemców po prostu było więcej bo byli BLIŻEJ :) Różnica w myśleniu, nie przyjeżdżali zarobić w dzisiejszym rozumieniu (czyli do Polaka na zmywak), tylko przyjeżdżali tam gdzie była łatwo dostępna i tania ziemia do uprawy (czyli
  • Odpowiedz
Naczytaliście się, że nie mieliśmy kryminalizacji stosunków homoseksualnych


@wolodia: I tak, i nie. Przez większość 20-lecia międzywojennego obowiązywały kodeksy karne z czasów zaborów, z kryminalizacją stosunków homoseksualnych. Uchwalony bodaj w 1935 (mam jakiś problem z zapamiętaniem tej daty, a nie chce mi się szukać, tolerancja +/ 2 lata) istotnie nie karał za stosunki homoseksualne, ale za to penalizował prostytucję homoseksualną, co oczywiście dawało policji odpowiednie haki na kogo potrzebowała. (P---------a
  • Odpowiedz
- wymieniłeś dwie rewolucje z samej nazwy religijne a nie narodowościowe - do bodajże XVII wieku nie było czegoś takiego jak państwa narodowe


@hamskloss: w obu był klucz narodowościowy, to, że nie było państw narodowych to nie znaczy, że nie było narodów jako takich, skupisk ludzi o określonym języku oraz kulturze( ͡° ͜ʖ ͡°)

- no właśnie przyjeżdżali też z Niderlandów, Szkocji, Anglii - Niemców po prostu było więcej bo byli BLIŻEJ :) Różnica w myśleniu, nie przyjeżdżali zarobić w dzisiejszym rozumieniu (czyli do Polaka na zmywak), tylko przyjeżdżali tam gdzie była łatwo dostępna i tania ziemia do uprawy (czyli tak
  • Odpowiedz
I tak, i nie. Przez większość 20-lecia międzywojennego obowiązywały kodeksy karne z czasów zaborów, z kryminalizacją stosunków homoseksualnych. Uchwalony bodaj w 1935 (mam jakiś problem z zapamiętaniem tej daty, a nie chce mi się szukać, tolerancja +/ 2 lata) istotnie nie karał za stosunki homoseksualne, ale za to penalizował prostytucję homoseksualną, co oczywiście dawało policji odpowiednie haki na kogo potrzebowała. (P---------a hetero ne była karalna). Po cichu to znieśli komuniści pod koniec
  • Odpowiedz
ja p------e xE


@Klepajro: ziemie polskie, polska wieś w XIX? Nic ci nie takie terminy nie mówią? A funkcjonują takie terminy

Niemcy w XIX wieku emigrowali do Polski. Niemcy do Polski. W XIX
  • Odpowiedz
skończ się ośmieszać błaźnie bo napisałeś do Polski xD


@Klepajro: było królestwo polskie w XIX i polskie ziemie też były¯\_(ツ)_/¯ jednak czego oczekiwać od kogoś takiego jak ty?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kaczypawlak: człowieku weź wdech i przeczytaj wszystko wyżej co Ty piszesz za bełkot, ja mam nadzieje ze tobie chociaz jakies grosze ktos płaci bo za darmo tak sie ośmieszać to XDD i juz zamknij swoj prawacki ryj
  • Odpowiedz