Wpis z mikrobloga

trzeba brać pod uwagę że niemcy na tle polski jeśli chodzi respektowania ludzi homoseksualnych to są dzikusy, tam do 1994 w kodeksie kranym mieli przepisy żeby takich ludzi karać właśnie z kodeksu karnego.


@stan-tookie-1: ach to odwoływanie się do tego, co było kiedyś, jedyne co potrafią p0lacy. Napisz jeszcze, ze 500 lat temu to w Polsce było spoko, a w Ameryce dzikusy w namiotach mieszkały, będzie to tak samo prawdziwe i
@adibor: ciężko się odwoływać do czegoś co będzie. no i własnie chodzi o to że to nie jest tak odległy czas, pewnie żyją jeszcze ludzie którzy odsiadywali w Niemczech wyroki za homoseksualizm. tak samo jak z rasistami z uk czy usa, to nie jest odległa przeszłość, a niektórzy wręcz twierdzą że to są kraje gdzie rasizm jest na porządku dziennym do dzisiaj.
a społeczeństwo nie chce kolejnych imigrantów


@wolodia: a potem taki Polak, co będąc w Polsce cieszy się, że Szwajcaria taka niezależna, przyjeżdża do Szwajcarii i po paru dniach wyzywa miejscowych od rasistów i faszystów, bo okazuje się, że traktują go jak innych imigrantów i nie pozwalają na ułańską fantazję.
@adibor: Tak wygląda połowa grup FB polskich emigrantów, przynajmniej w Szwajcarii.

Drogie ubezpieczenia, dlaczego muszę je mieć, jak się z tego wycwaniakować.
Restrykcyjne kontrole aut, jak ominąć MfK, jak wykombinować gdy mam rdzę albo wycieki oleju.
Konieczność przerejestrowania auta w Szwajcarii, ja tego uniknąć, jak skombinować.
Zabrali mi prawo jazdy, faszyści, ja muszę jeździć do pracy, jak mogą mi odbierać PJ, pomóżcie.
Jak nie płacić szwajcarskiego abonamentu RTV, sprawdzone tricki/porady/metody oszustwa
@Kaczypawlak: widać że coś słyszałeś ale nie do końca, Niemcy i inni mieszkańcy Europy zachodniej było sprowadzani przez królów i osadzani na terytorium Polski bo a) byliśmy słabo zagęszczonym krajem i była kupa wolnej ziemi b) wraz ze sprowadzaniem Niemców przychodziło know how jak ziemię uprawiać itp. itd., więc Twoja teoria o tym że Niemcy przyjeżdżali tutaj "pola orać" mija się z prawdą o lata świetlne xd już nie wspomnę o
@hamskloss: niemieckojęzyczne wsie były nawet w Rosji do czasów Stalina. Zobacz ilu Niemców było w dawnym Siedmiogrodzie, ilu jechało do USA w XIX (ziemię uprawiać), u nas się osiedlali faktycznie, bo była ziemia i potem po stuleciach zostawali Polakami a III Rzesza stawiała ich do likwidacji. Przyjeżdżali do nas do roboty dosłownie i zostawali. Jeśli idzie o jakość kadr to u nas najwięcej warci byli Włosi oraz Francuzi jak się średniowiecze
Jak ludzie twojego pokroju kochają się oszukiwać, przecież doskonale wiesz że nigdy tak nie będzie. No może dzięki Zjednoczonej Prawicy dostaniesz halucynacji z niedożywienia jak skończą demontaż państwa.


@Frasad: i kto to mówi, od razu jak coś ci się nie podoba to pisowiec. Zobacz na priorytety nowych władz Niemiec, słabo to wygląda, nawet dla Niemców. Jednak chcieli to mają( ͡° ͜ʖ ͡°)
ale pisanie że niemcy tu przyjeżdżali "orać pole" to duże nadużycie, po prostu dostawali za darmo ziemię gdzie wprowadzali cywilizację i nowoczesne metody uprawy


@hamskloss: bo tej ziemi nie mieli u siebie, sami Niemcy służyli w każdej armii europejskiej jakiej się tylko dało aż do końca XVIII wieku praktycznie, byli w wojsku Rzeczpospolitej, armii szwedzkiej, moskiewskiej a potem rosyjskiej. Załapali się nawet na udział w wojnie o niepodległość Stanów Zjednoczonych, jednak
@Kaczypawlak: no tak, tylko że tak samo było z polakami czy innymi narodowościami - a właściwie wtedy nie było państw narodowościowych, nie czułeś się polakiem / niemcem / włochem, byłeś poddanym konkretnego króla i tyle, państwa narodowościowe to znacznie późniejszy wynalazek. Tylko strasznie odchodzisz od tematu który zacząłeś, praktycznie od zawsze Niemcy (Cesarstwo / Rzesze itp.) były bogatsze od Polski (państwa Polan, Rzeczypospolitej Polski) i NIC nie zapowiada żeby to się
no tak, tylko że tak samo było z polakami czy innymi narodowościami - a właściwie wtedy nie było państw narodowościowych, nie czułeś się polakiem / niemcem / włochem, byłeś poddanym konkretnego króla i tyle,


@hamskloss: no właśnie nie do końca, rewolucja protestancka była na tle narodowościowym, podobnie było podczas rewolucji husyckiej. W czasie rozbicia dzielnicowego też były problemy z Niemcami.

Tylko strasznie odchodzisz od tematu który zacząłeś, praktycznie od zawsze Niemcy
@Kaczypawlak:
- wymieniłeś dwie rewolucje z samej nazwy religijne a nie narodowościowe - do bodajże XVII wieku nie było czegoś takiego jak państwa narodowe
- no właśnie przyjeżdżali też z Niderlandów, Szkocji, Anglii - Niemców po prostu było więcej bo byli BLIŻEJ :) Różnica w myśleniu, nie przyjeżdżali zarobić w dzisiejszym rozumieniu (czyli do Polaka na zmywak), tylko przyjeżdżali tam gdzie była łatwo dostępna i tania ziemia do uprawy (czyli tak
Naczytaliście się, że nie mieliśmy kryminalizacji stosunków homoseksualnych


@wolodia: I tak, i nie. Przez większość 20-lecia międzywojennego obowiązywały kodeksy karne z czasów zaborów, z kryminalizacją stosunków homoseksualnych. Uchwalony bodaj w 1935 (mam jakiś problem z zapamiętaniem tej daty, a nie chce mi się szukać, tolerancja +/ 2 lata) istotnie nie karał za stosunki homoseksualne, ale za to penalizował prostytucję homoseksualną, co oczywiście dawało policji odpowiednie haki na kogo potrzebowała. (Prostytucja hetero
- wymieniłeś dwie rewolucje z samej nazwy religijne a nie narodowościowe - do bodajże XVII wieku nie było czegoś takiego jak państwa narodowe


@hamskloss: w obu był klucz narodowościowy, to, że nie było państw narodowych to nie znaczy, że nie było narodów jako takich, skupisk ludzi o określonym języku oraz kulturze( ͡° ͜ʖ ͡°)

- no właśnie przyjeżdżali też z Niderlandów, Szkocji, Anglii - Niemców po prostu
I tak, i nie. Przez większość 20-lecia międzywojennego obowiązywały kodeksy karne z czasów zaborów, z kryminalizacją stosunków homoseksualnych. Uchwalony bodaj w 1935 (mam jakiś problem z zapamiętaniem tej daty, a nie chce mi się szukać, tolerancja +/ 2 lata) istotnie nie karał za stosunki homoseksualne, ale za to penalizował prostytucję homoseksualną, co oczywiście dawało policji odpowiednie haki na kogo potrzebowała. (Prostytucja hetero ne była karalna). Po cichu to znieśli komuniści pod koniec
ja #!$%@? xE


@Klepajro: ziemie polskie, polska wieś w XIX? Nic ci nie takie terminy nie mówią? A funkcjonują takie terminy

Niemcy w XIX wieku emigrowali do Polski. Niemcy do Polski. W XIX wieku.


@Klepajro: było Królestwo Polskie a potem kraj przywiślański pod panowaniem carskim, polecam się historii pouczyć, a nie rzucać mięsem prymitywie¯\_(ツ)_/¯

Królestwo Polskie (ros. Царство Польское, Carstwo Polskoje), Królestwo Kongresowe, potocznie Kongresówka – państwo utworzone decyzją kongresu
skończ się ośmieszać błaźnie bo napisałeś do Polski xD


@Klepajro: było królestwo polskie w XIX i polskie ziemie też były¯\_(ツ)_/¯ jednak czego oczekiwać od kogoś takiego jak ty?( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kaczypawlak: człowieku weź wdech i przeczytaj wszystko wyżej co Ty piszesz za bełkot, ja mam nadzieje ze tobie chociaz jakies grosze ktos płaci bo za darmo tak sie ośmieszać to XDD i juz zamknij swoj prawacki ryj