Wpis z mikrobloga

@Kjedne: trzeba brać pod uwagę że niemcy na tle polski jeśli chodzi respektowania ludzi homoseksualnych to są dzikusy, tam do 1994 w kodeksie kranym mieli przepisy żeby takich ludzi karać właśnie z kodeksu karnego. coś jak ostatnio brytyjczycy przepraszali czarnych za sswoje dawna winy, różne kraje mają swoje demony i nie ma coś w to angażować
  • Odpowiedz
@TenXen47: ogólnodostępnych, głównie internet, bo w TV nic nie ma( ͡° ͜ʖ ͡°) jak zaglądasz maksymalnie do wyborczej czy newsweeka albo polityki to się nie dziwię, że nie masz wiedzy( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wolodia: Generalnie to zachwyty Konfederatów nad Szwajcarią zwykle kończą się bardzo szybko, gdy dowiadują się, że ci w referendach niekoniecznie głosują tak, jak w ich bańce się wydawało. Vide ostatnie referendum, gdzie obywatele zdecydowali o utrzymaniu paszportów covidowych.
  • Odpowiedz
trzeba brać pod uwagę że niemcy na tle polski jeśli chodzi respektowania ludzi homoseksualnych to są dzikusy, tam do 1994 w kodeksie kranym mieli przepisy żeby takich ludzi karać właśnie z kodeksu karnego.


@stan-tookie-1: Kolejna bzdura, co się was dzisiaj tak namnożyło? Skąd wy bierzecie te informacje, z Twittera Mateckiego i jakiejś rządowej gadzinówki?

W Niemczech geje i ich pocałunki pojawiali się w latach 70-tych, od dawna żyją otwarcie, od 2001 mają związki partnerskie, od 2017 adopcję i małżeństwo. W 1994 to ustandaryzowano wiek zgody, który różnił się między RFN i NRD, a na terenie RFN wynosił 18 lat dla stosunków homoseksualnych. Tymczasem w Polsce partyjno-państwowa TVP odmawia emisji reklam, w których pojawiają się pary homoseksualne, a propaganda zrównuje pedofilię z homoseksualizmem (co Niemcy załatwili 25 lat
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: A to przepraszam, myślałem że z polskiego źródła. DW mocno uprościło, to był ostatni paragraf dotyczący stosunków homoseksualnych i dotyczył on wieku zgody - dziwnie to opisali. Może to wynikać z tego, że oni sam tak dyskryminujący paragraf uznają za powód do wstydu, podczas gdy w Polsce w 2021 roku debatuje się nad zakazem organizacji Parad Równości.

On November 23, 1973, the social-liberal coalition of the SPD and the
  • Odpowiedz
Generalnie to zachwyty Konfederatów nad Szwajcarią zwykle kończą się bardzo szybko, gdy dowiadują się, że ci w referendach niekoniecznie głosują tak, jak w ich bańce się wydawało. Vide ostatnie referendum, gdzie obywatele zdecydowali o utrzymaniu paszportów covidowych.


@TenTypZez: IMO dla Konfederatów uwielbienie Szwajcarii to odbicie ich ślepego zapatrzenia w USA, a dodatkowo podoba im się to ze Szwajcaria nie jest w UE, a społeczeństwo nie chce kolejnych imigrantów. Wydaje im
  • Odpowiedz
Nota bene, na grupach emigrantów PL w Szwajcarii szaleje od paru tygodni foliarstwo i panuje przekonanie, że ostatnie referendum sfałszowano, więc..


@wolodia: A byłem niedawno w Szwajcarii (jeszcze przed tym referendum) i wręcz mnie zaszokowało, jak bardzo tam się wszyscy pilnowali z tymi restrykcjami. Pomijając te paszporty sprawdzane z dokumentem na wejściu do każdej knajpy (i wyjątków nie ma), to nie widziałem chyba ani jednej osoby w autobusie/tramwaju/pociągu bez maseczki,
  • Odpowiedz
A byłem niedawno w Szwajcarii (jeszcze przed tym referendum) i wręcz mnie zaszokowało, jak bardzo tam się wszyscy pilnowali z tymi restrykcjami. Pomijając te paszporty sprawdzane z dokumentem na wejściu do każdej knajpy (i wyjątków nie ma), to nie widziałem chyba ani jednej osoby w autobusie/tramwaju/pociągu bez maseczki, a nawet w hotelowej kawiarni pani mnie opieprzyła za brak maseczki, bo jeszcze nie usiadłem do stolika, to muszę mieć.


@TenTypZez: Tak, pilnują tego. To jest społeczeństwo, które bardzo lub Ordnung - stereotypowo Szwajcarzy to Niemcy na sterydach, choć w kwestii pandemii raczej naśladują swojego sąsiada. Francuskojęzyczna część może mieć lżejsze podejście, ale restrykcje wprowadzili szybciej niż kantony niemieckojęzyczne. Minęły prawie dwa lata, a tutaj nadal nosi się maseczki w sklepach i komunikacji publicznej i nosi się je poprawnie. Przyjeżdżam do Polski regularnie i łapię się za głowę jak widzę to co się dzieje - pół roku temu 10% miało maseczki w sklepach, bo pozostali nosi tak źle że mogli by jej równie dobrze nie mieć, a ostatnio zauważyłem że co raz więcej osób w ogóle jej nie ma.

Co ciekawe, to w referendum strona anty-restrykcje była bardzo zmobilizowana i wydali miliony na kampanię, a strona pro praktycznie nie istniała co się tutaj praktycznie nigdy nie zdarza. Do urn poszło więcej osób niż na pierwsze referendum COVID, ale tym razem rząd i zwolennicy restrykcji wygrali jeszcze mocniej niż za pierwszym razem (drugi raz głosowano
  • Odpowiedz
trzeba brać pod uwagę że niemcy na tle polski jeśli chodzi respektowania ludzi homoseksualnych to są dzikusy, tam do 1994 w kodeksie kranym mieli przepisy żeby takich ludzi karać właśnie z kodeksu karnego.


@stan-tookie-1: ach to odwoływanie się do tego, co było kiedyś, jedyne co potrafią p0lacy. Napisz jeszcze, ze 500 lat temu to w Polsce było spoko, a w Ameryce dzikusy w namiotach mieszkały, będzie to tak samo prawdziwe
  • Odpowiedz
@adibor: ciężko się odwoływać do czegoś co będzie. no i własnie chodzi o to że to nie jest tak odległy czas, pewnie żyją jeszcze ludzie którzy odsiadywali w Niemczech wyroki za homoseksualizm. tak samo jak z rasistami z uk czy usa, to nie jest odległa przeszłość, a niektórzy wręcz twierdzą że to są kraje gdzie rasizm jest na porządku dziennym do dzisiaj.
  • Odpowiedz
a społeczeństwo nie chce kolejnych imigrantów


@wolodia: a potem taki Polak, co będąc w Polsce cieszy się, że Szwajcaria taka niezależna, przyjeżdża do Szwajcarii i po paru dniach wyzywa miejscowych od rasistów i faszystów, bo okazuje się, że traktują go jak innych imigrantów i nie pozwalają na ułańską fantazję.
  • Odpowiedz
@adibor: Tak wygląda połowa grup FB polskich emigrantów, przynajmniej w Szwajcarii.

Drogie ubezpieczenia, dlaczego muszę je mieć, jak się z tego wycwaniakować.
Restrykcyjne kontrole aut, jak ominąć MfK, jak wykombinować gdy mam rdzę albo wycieki oleju.
Konieczność przerejestrowania auta w Szwajcarii, ja tego uniknąć, jak skombinować.
Zabrali mi prawo jazdy, faszyści, ja muszę jeździć do pracy, jak mogą mi odbierać
  • Odpowiedz
@Kaczypawlak: widać że coś słyszałeś ale nie do końca, Niemcy i inni mieszkańcy Europy zachodniej było sprowadzani przez królów i osadzani na terytorium Polski bo a) byliśmy słabo zagęszczonym krajem i była kupa wolnej ziemi b) wraz ze sprowadzaniem Niemców przychodziło know how jak ziemię uprawiać itp. itd., więc Twoja teoria o tym że Niemcy przyjeżdżali tutaj "pola orać" mija się z prawdą o lata świetlne xd już nie wspomnę
  • Odpowiedz
@hamskloss: niemieckojęzyczne wsie były nawet w Rosji do czasów Stalina. Zobacz ilu Niemców było w dawnym Siedmiogrodzie, ilu jechało do USA w XIX (ziemię uprawiać), u nas się osiedlali faktycznie, bo była ziemia i potem po stuleciach zostawali Polakami a III Rzesza stawiała ich do likwidacji. Przyjeżdżali do nas do roboty dosłownie i zostawali. Jeśli idzie o jakość kadr to u nas najwięcej warci byli Włosi oraz Francuzi jak się
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Kjedne: najgorzej jak to Niemcy do nas do pracy zaczną przyjeżdżać za dwie dekady xD


@Kaczypawlak: Jak ludzie twojego pokroju kochają się oszukiwać, przecież doskonale wiesz że nigdy tak nie będzie. No może dzięki Zjednoczonej Prawicy dostaniesz halucynacji z niedożywienia jak skończą demontaż państwa.
  • Odpowiedz
Jak ludzie twojego pokroju kochają się oszukiwać, przecież doskonale wiesz że nigdy tak nie będzie. No może dzięki Zjednoczonej Prawicy dostaniesz halucynacji z niedożywienia jak skończą demontaż państwa.


@Frasad: i kto to mówi, od razu jak coś ci się nie podoba to pisowiec. Zobacz na priorytety nowych władz Niemiec, słabo to wygląda, nawet dla Niemców. Jednak chcieli to mają( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz