Wpis z mikrobloga

Hej ziomeczki z #emigracja #uk możecie mi powiedzieć jaka będzie rozsądna kwota składki w funtach na prezent dla odchodzącej z firmy osoby? Ja pracuję w PL #korposwiat, ale współpracujemy z UK i właśnie odchodzi ktoś z PL, ale składkę robi gość z UK, bo ta osoba dużo z nimi pracowala. Oczywiście nie podał kwoty składki (pewnie dlatego, że ma świadomość że jednak mamy tu trochę inną wartość pieniądza niż w UK), i teraz ja się muszę głowic ile dać żeby nie wyjść na debila xD jak ktoś u nas odchodzi i jest składka, to zwykle się składamy po 5 zł (składa się zazwyczaj kilkadziesiąt osób). Tutaj się na pewno nie będzie składać aż tyle, max kilkanaście. Myślałam o 5 funtach (umiem to sobie przeliczyć na polskie, ale nie wiem czy to adekwatna kwota na realia UK? Wiecie, nie chciałabym dać czegoś o równowartości 30 gr xD). Mózg mi się zlasowal, Mirko pomusz
  • 13
@karolinana Odpowiem tak - Secret Santa to u nas 10, w poprzedniej pracy jak dziewczyna odchodziła i dostala 60 to ludzie mówili że dużo, więc po jakiejś 5 się zrzucali. Od firmy jeśli kto nie zasłużony to dostanie 50 funtów, bo taka kwota jest limitem jednorazowego prezentu od którego nie trzeba płacić podatku. Jak z kimś blisko nie pracujesz to 5 funtów w zupełności styknie. Natomiast dla osoby w PL to wydaje