Wpis z mikrobloga

Certified Kubernetes Application Developer: CASE STUDY — Jak zdać CKAD za pierwszym razem?

Postanowiłem podzielić się publicznie moim doświadczeniem na temat certyfikacji CKAD i zebrać wszystko w jednym miejscu (wraz ze wszystkimi linkami do źródeł). Początkowo miał to być odcinek podkastu #wiecejnizkonteneryzacja , jednak stwierdziłem, że lepiej będzie to przedstawić w formie blog posta i umieścić tam wszystkie linki .

Co znajdziesz w artykule?

Jak przygotować się do egzaminu, by zdać za pierwszym razem

Przykładowe zadanie z egzaminu oraz jakie jest moje podejście do rozwiązywania zadań

Jak wygląda środowisko podczas egzaminu

Co muszę umieć, aby zdać

Co warto zrobić przed rozpoczęciem zadań na egzaminie

Skąd nauczyć się Kubernetes do certyfikacji CKAD.

Porady & tricki – dzięki którym zwiększysz swoją szansę na uzyskanie certyfikatu CKAD


LINK DO ARTYKUŁU

Wołam ostatnio plusujących podkast :)
@bleeehah @jszafran @Gaussik @marcin_k @Crisu @Merlinek @czupek @enten @Nixon52 @2pek @subey @jabl
@Arogancky @ajgoron @Gennwat @klepie-biede @qris @Derowicz @mlekopan16 @karygodnykartofel @walczak__
@tragos777 @markaron @intospace @Malinozaur @SkorpionX @qwarqq @Koliat @r0nin @opozot @keszinaj @JFM_ @bialy_murzynek

#wkontenerach #kubernetes #ckad #docker #devops #programista15k
dnaprawa - Certified Kubernetes Application Developer: CASE STUDY — Jak zdać CKAD za ...

źródło: comment_1639051197sJC8JEAByPww8al7oE3ISK.jpg

Pobierz
  • 11
@dnaprawa: tak z ciekawości: to zadanie które podałeś to jest takie na rozgrzewke czy jak się ma pod względem poziomu trudności do reszty zadań w trakcie egzaminu?
@bruuh: Każde zadanie ma wagę procentową. To jest za 7 punktów, były chyba maksymalnie za 13 punktów. Im więcej punktów, tym w teorii trudniej, ale zdarzyło się, że zadanie za więcej punktów szybciej można było robić, niż to za mniej. Polecam zacząć od najwyżej punktowanych. Niektóre "proste" zadania (za 2-3 pkt) zajmowały tyle samo czasu co te za 7pkt. A czas jest najważniejszy.
@dnaprawa: no tak, ale czy są to zadania na tym poziomie czy są jakieś wymagające? bo to co opisałeś to takie na 2-3 min bez myślenia więc w sumie nie wiem czy się do tego uczyć czy nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
chyba że takich zadań jest 30 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bruuh: to było jedno z prostszych, były trudniejsze :) a mimo, że to wydaje się proste, to zajmuje jednak czas. Zadań było 20, ostatnie zrobiłem w ostatniej chwili dosłownie w ostatnich minutach. Mimo, że można korzystać z dokumentacji, to trzeba ogarniać dobrze k8s, bo nie ma czasu się uczyć w trakcie egzaminu.