Wpis z mikrobloga

Chciałbym od stycznia odkładać po 500-1000 w jakaś inwestycje, totalnie się na tym nie znam, jedynie trochę oglądam namzalezy, Veto, tradera21 i te kanały mnie trochę do tego zachęciły, pomijam merytoryczność niektórych rzeczy, chociaż samo namzalezy bardzo lubię, mniejsza o to.
Chce trochę lokować i odkładać kasę nawet w perspektywie 10-15 lat, na przyszłość i zadowoli mnie powiedzmy zysk rzędu z każdego 1000 zł uzyskać 30-40 zł w skali roku, mam w tej chwili tylko konto w mBank. Przy czym z czasem możliwe ze będę mógł odkładać więcej niż to 1000 miesięcznie.

#gielda #inwestycje #oszczedzanie #pieniadze
  • 17
@pucol: Nie mam w tej chwili głowy na coś lepszego, a chce od czegoś zacząć, nie pomagasz za bardzo, jestem świadomy inflacji, dlatego chcę cos zacząć robić z pieniędzmi, ale z tego typu rzeczami nigdy nie miałem doczynienia.
@hcbadixhc: ładuj się w BTC i sprawdzaj co 2 miesiace (byle nie codziennie bo jobla idzie dostać)
dokupujesz jak leci na leb na szyje trzymasz az podrosnie
ostatnio jebło wiec to jest chyba ten moment

to nie jest porada inwestycyjna jestem randomowym mirkiem z internetu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@hcbadixhc: skupuj złota teraz,po krachu warto akcje podbierac. jakoś od wiosny też będzie kilkuprocentowe oprocentowanie w ROR/lokacie wiec czesc gotówkową bedzie można tam wrzucic. Mnie osobiscie zainteresowal temat konta w koronach czeskich(czechy maja najmniej ujemne realne oporocentowanie ) i najlepsze perspektywy gospodarcze z naszego regionu.
@hcbadixhc: Jeśli masz na boku równowartość rocznego kosztu swojego obecnego życia to możesz spokojnie zacząć inwestować. W przeciwnym razie uzbieraj sobie taką ilość wpierw by spokojniej spać.
@hcbadixhc: Załóż darmowe konto na XTB i kupuj akcje (nie CFD tylko normalne akcje). Na jednych zyskasz 50% na innych 10% a na jeszcze innych stracisz 30%. Realnie 10-20% procent zysku nie jest trudne do osiągnięcia.