Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zalogowany_anonimowo: @geronimo80: trzeba byc niezlym ananasem zeby wymusic l4 od psychiatry :D chociaz pewnie niektore przypadki sa uzasadnione

wiadomo ze wsystko fajnie poki jestesmy mlodzi, po 40 prawdodpoobnie lepiej jest znalezc sobie jakas firme ktora da ci solidne zatrudnienie juz 'do smierci' i nie przepracowywac sie robiac cos 2-3h dziennie max. Wtedy taki spokojny uopik na starosc to pewnie plus. Poki co trzeba cisnac ( ͡° ͜ʖ ͡
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tomasztomasz1234: tag #programista15k, a uprzednio przez długi czas #programista10k, zawsze dotyczył górnego przedziału zarobków seniora i to raczej przez podatkiem.
Także porównanie nieadekwatne, nie dość że do średniej to jeszcze z regularami i juniorami.

Co do jednego masz rację. Tak od dłuższego czasu powinien być #programista20k, a dziś to nawet mógłby być, gdyby go uaktualnić, #programista30k.

Stawka 1500 +VAT na B2B, to już nie jest rzadkość.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@spajdermen: Mówisz o JDG, a zawsze możesz założyć spółkę i pewnie lepiej wyjdziesz na nowym ładzie.

@Utylizacja: nie wyjdziesz. Nie dość, że zapłacisz CIT, to potem jeszcze podatek od dywidendy albo PIT gdy będziesz kasę ze spółki wyciągał.
Nowy Ład wprowadza 12% ryczałtu dla programistów (było 15%) xD
A nawet 8.5% dla niektórych stanowisk z branży.
To zamortyzuje zmiany przy składce zdrowotnej.
Płacenie < 20% łącznie danin przy zarobkach nawet
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@zalogowany_anonimowo:

wszystko pięknie, jak jesteśmy młodzi i zdrowi.

Znaczy jaki to jest argument za tym aby właśnie nie być na B2B gdy jest się pięknym i młodym? Przecież można przejść na etat po 40, 50, czy kiedy tam się czuje, że już śmieciarka czeka.

znam przypadek kodera, który właśnie ze względów zdrowotnych nigdy nie planuje przejścia na b2b

Miałem raka, chemioterapię, pół roku nie pracowałem, a i tak wyszedłem podobnie finansowo
@memory: nie sądzę żeby umowy które podpisałem mi na to pozwalały. Pracowałem w jednej z największych firm w Polsce zajmujących się pośrednictwem pracy. Płace wynikały z ustaleń z klientami.
@szpongiel: taka jednocześnie wada i zaleta w tej branży to to, że jesteś w stanie pracować nawet chory przynajmniej dopóki którakolwiek dłoń, przynajmniej jedno oko i głowa są sprawne :P Gorzej robić na B2B rzeczy, przy których złamana noga sprawia, że jesteś out na długie tygodnie.
@bin-bash: akurat wtedy nie policzylem kupu. Ale nawet z KUPem uop nie wychodzi korzystniej. Poza tym uwazam ze umowa b2b to o wiele bardziej sprawiedliwa forma wspolpracy niz uop.


@Wygryw_z_wyboru: dotychczas b2b nie oplacalo sie jakos bardzo przy 20k brutto UOP vs 20k netto b2b na fakturze. Na UOP mozna zarobic wiecej i jeszcze miec urlopy, no chyba, ze ktos ma duzo kosztow i jakos to zbilansuje

masz tu symulacje
Pobierz
źródło: comment_1639057272TBwukANdd0lsHyuEU5WkXZ.jpg