Wpis z mikrobloga

@tomasztomasz1234: przecież to są zarobki na UOP. Tylko juniorzy którzy mają 6k netto pracują na uopie xD Nikt normalny z 2+ latami doświadczenia nie godzi się by dalej pracować za grosze na uopie.


@Wygryw_z_wyboru: tak jak mowilem to zalezy, np do allegro biora tylko na UOP. UOP oplaca sie ale z dobra ksiegowoscia, ja w latach swietnosci potrafilem z UOP laczonym z uodz i prawami autorskimi dostawac ponad 30k juz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bin-bash: tez mialem niedawno oferty od 2 firm ktore oferowaly tylko uop i nawet nie chcialy myslec o b2b, rzucilem im kwote ktora odpowiadalaby temu co dostalbym 'na reke' bedac na b2b - "przepraszamy pana propozycja przekracza budzet na to stanowisko". No to elo, moze znajda innego frajera ( ͡° ͜ʖ ͡°)

uop mozna usprawiedliwic tylko i wylacznie w przypadku kobiet ktore chca isc na urlop macierzynski
@bin-bash: tez mialem niedawno oferty od 2 firm ktore oferowaly tylko uop i nawet nie chcialy myslec o b2b, rzucilem im kwote ktora odpowiadalaby temu co dostalbym 'na reke' bedac na b2b - "przepraszamy pana propozycja przekracza budzet na to stanowisko". No to elo, moze znajda innego frajera ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Wygryw_z_wyboru: a policzyles sobie KUP50%, prawa autorskie? czy tak po prostu dales kwote brutto
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spajdermen: przeciez w b2b chodzi o to by wynegocjowac sobie taki kontrakt w ktorym uwzgledniles juz sobie sam jakis urlop, dni chorobowe, zus i ksiegowosc.

Co do tej odpowiedzialnosci to nie znam ani jednego przypadku w ktorym developer zostalby ukarany. Trzeba bylo by sie na prawde postarac zeby firma miala chec cie dojechac. No nie wiem co musialbys zrobic, zdobyc haslo admina i z premedytacja wykasowac cala baze danych, repozytoria, ukrasc
@Wygryw_z_wyboru: problem w tym że taka możliwość w ogóle istnieje. Parę lat temu pracowałem w Januszexie gdzie kawałek mojego kodu zrobił problemy po deployu na produkcję (ficzer był stosunkowo długo w testach i nic nie wyszło) i szef straszył mnie że obciąży mnie kosztami bo musiał zagnać ludzi do naprawy tego w weekend. Na B2B istnieje dużo większa szansa na to że byłby w stanie coś na tym ugrać - nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
tak czy inaczej nowy lad jeszcze bardziej zwiekszy ta dyspropocje pomiedzy uopem a b2b

uop dostanie 9% wiecej podatku do zaplacanenia natomiast b2b zaplaci nizszy podatek (12% ryczalt + zryczaltowana skladka zdrowotna)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zalogowany_anonimowo:

sorka, zle to policzylem.

30k brutto na uopie to 36k kosztow dla pracodawcy i tyle powiedzmy pracodawca jest w stanie Ci wyplacic netto na b2b

36k netto na b2b to srednio 215zl/h netto

jezeli odejmiemy urlop i zus wychodzi:

uop stawka godzinowa 'na reke' (uwzgledniajac 8h czas pracy i 26 dni urlopu) = 146 zl/h

b2b stawka godzinowa 'na reke' (uwzgledniajac 8h czas pracy, 26 dni urlopu, pelny zus 1380zl