Wpis z mikrobloga

Tak sobie czytam ostatnio "Elegie dla bidoków", gdzie gość opisuję przyczyny powolnego upadku miasteczka na amerykańskiej prowincji i wydaje mi się że podobna sytuacja może mieć miejsce u nas, dodatkowo umacnianiając i wydłużając panowanie PiSu. Przecież gdy nadejdzie kryzys, ludzie stracą pracę i płynność finansową, ale nie będą mogli sobie od tak wyjechać, bo będą tu uwiązani nieruchomościami w kredycie który kilkukrotnie przekracza ich wartość. Przecież wystarczy że pisiory wyjdą z propozycją pomocy i na drugi dzien będą mieli 95 % poparcia. Najśmieszniejsze jest to że Polacy sami sobie to robią, mimo że wszyscy ich ostrzegają, a potem będzie płacz i zgrywanie ofiary.

#inflacja #nieruchomosci #polska #kredythipoteczny #ksiazki #pracbaza #przemyslenia
Pobierz
źródło: comment_1638696364bE8lE2t9nqgcDFpACrtTiy.jpg
  • 17
@enten
@LittleOpa no niby można zzagranicy, ale tam też nie będzie czekał fotel prezesa, tylko gównopraca na produkcji czy magazynie, trzeba będzie żyć jak robak u Helmuta wysyłając większość pieniędzy bankowi w Polsce ( ͡º ͜ʖ͡º) Ciekawe ile związków tego nie wytrzyma, ciekawe ilu prostakom siądzie łeb, ciekawe ilu zasili ulicę w Berlinie czy Madrycie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜
@MateuszWajchePrzeloz: Tylko właśnie różnica między kredytem w Polsce a w USA jest taka, że ktoś właśnie może wyjechać sobie na zachód nawet na przysłowiowy "zmywak" i żyjąc jak robak zarobi spokojnie na raty. Jak jesteś obywatelem takich Niemiec czy właśnie Stanów i kupujesz dom za milion ale dolarów, to w razie kryzysu nie masz już za bardzo gdzie emigrować zarobkowo, bo sam jesteś już w kraju rozwiniętym, a pensja sprzedawcy w
@MateuszWajchePrzeloz: Dlaczego ludzi w Polsce powinny byliśby opuszczać zbudowano miejsce. Tylko po to żeby przenieść go na odległość trzydziestu kilometrów w tym samym klimacie, no i wszystko inne prawie takie samo też.
Istnieją przypadki, kiedy jest to uzasadnione, aby całkowicie opuścić miasto, gdy zostałe założone w szczególnym celu w pewnym miejscu geograficznym, we wszystkich innych aspektach nie bardzo wygodnym.
Może to przypadek Appalachii, kiedy w USA jest wiele lepszych miejsc, więc
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MateuszWajchePrzeloz: Na prawdę uważasz, że nieruchomości stanieją tak, że będą warte mniej niż kiedy był brany na nie kredyt? Mimo rozpędzającej się inflacji? W Polsce dużo mniejszy wpływ na wartość nieruchomości ma sąsiedztwo, bo mamy mniejsze rozwarstwienie społeczne.
@kirsen będą stały w miejscu gdy wszystko będzie szło do góry, może trochę spadną tak jak po 2008 roku. Chodzi o to że rata kredytu urośnie na tych stopach x2, ludzie potracą pracę, biznesy popadają, tych nieruchomosci w kryzysie nikt od nich nie odkupi. Powiedzmy że wziąłeś kredyt 700 k i postawileś dom, nawet jeśli uda ci sie go sprzedać w kryzysie () za tą cenę to twój
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MateuszWajchePrzeloz: Ale kredyt nie wzrasta. Raty wzrastają a nie kredyt. W każdej chwili możesz spłacić całość kapitału pozostałego do spłaty, a nikt nie może ci naliczać odsetek za niewykorzystany kredyt. To przy kredytach walutowych jest możliwe, że do spłaty zostaje ci więcej niż wziąłeś, ale tylko ze względu na różnice kursowe. W walucie masz do oddania taka sama kwotę. Odsetki płacisz od kapitału który został do spłaty.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MateuszWajchePrzeloz: Już któryś raz widzę że tak komentujesz i tak czułem że nie do końca wiesz jak to działa. Rata składa się z części kapitałowej i odsetkowej. przy ratach stałych wraz ze spłata zmienia się proporcja części odsetkowej i kapitałowej. Im dłużej spłacasz tym mniejsza część raty stanowią odsetki. Przy wzroście stóp zwiększa się część odsetkowa, a to pociąga za sobą także pewne zmniejszenie części kapitałowej. Im wyższe stopy tym wolniej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MateuszWajchePrzeloz: No tak.. W plecy odsetki, ale nie płacił za wynajem na jedno wyjdzie. A co do kupujących myślę że ktoś się znajdzie. Inwestorzy. Polscy lub zagraniczni. Ten kto ma kasę i uważa,że w dłuższej perspektywie to się opłaci.
@kirsen mordo jestem upalony. Chodzi o to że nikt tego gówna nie kupi w tej cenie tym bardziej w czasach kryzysu ¯_(ツ)_/¯ wy cały czas myślicie że to się będzie kręciło a to jest błąd. Moja matka zrobiła to samo w 2008 roku, pamiętam jak cegłę z Niemiec sprowadzali, z 2 zł na 12 skoczyła a po kominówke trzeba było jeździć na starą cegielnie i płacić więcej niż teraz za nowe. Ile
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MateuszWajchePrzeloz: Aktualnie w okolicach 40 ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc pamiętam zarówno 2008 jak i parę wcześniejszych wydarzeń. Bezrobocie 20% z 2000 i hiperinflację z 90 też pamiętam. Ale równocześnie studiowałem między innymi ekonomię i mniej więcej wiem jak to działa. I tak, osoby wieszczące wieczne wzrosty nieruchomości i inwestujące w pustostany żyją mrzonkami i mogą się kiedyś rozczarować , ale jeśli kupujesz mieszkanie dla siebie na
@kirsen > jeśli kupujesz mieszkanie dla siebie na kredyt hipoteczny i masz sensowną poduszkę finansową, to akurat inflacja jest twoim sprzymierzeńcem.

Właśnie takimi komentarzami nakręcasz jeszcze bardziej tych idiotów. Tak samo jak pisanie że rząd będzie ratował kredyciarzy i nie pozwoli im upaść. Wszystkich? Czy ci ludzie przez ostatnie 1,5roku nie zorientowali się że idzie kryzys? #!$%@? z nimi, tym którzy brali w tym roku od maja yego roku do teraz, też????
Pobierz
źródło: comment_1638860756m2FtR1fUsl3uhmcZvklHhy.jpg
@MateuszWajchePrzeloz: Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Ja nie twierdzę, że kredyt jest świetnym rozwiązaniem dla każdego. Sam widzisz, że wymieniam bardzo dużo warunków brzegowych, których znaczna większość społeczeństwa nie jest w stanie spełnić. A nawet Ci co są w stanie spełnić obecnie, mają nad sobą ryzyko, że w przyszłości nie będą w stanie. Ile w tych wnioskach jest ludzi, dla których obecnie rata będzie wynosiła mniej niż 10% zarobków? Ile z nich