Wpis z mikrobloga

@szpongiel: PIMS i powikłania po zakażeniu wirusem. Ponoć teraz młodsi gorzej przechodzą. Są nie wiem czy bym podała dziecku ta szczepionkę, raczej będę zwlekac i czekac na więcej danych. Sama jestem zaszczepiona i pomoc przekazuję przeciwciała z mleka, więc póki karmie to wyjebongo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ciemnienie: są jakieś dowody na to, że "teraz młodsi gorszym przechodzą"? Znaczy też słyszałem takie coś. Ale to może być tylko propaganda. Tak samo jak ponad rok temu było, że szczepionka zapobiega zarażeniu. Ciekaw jestem jak to wygląda w faktycznych danych...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@NaczelnyMizoginRP: to wyeliminowanie wirusa już nie jest celem? Bo nie może być gdy w państwach rozwiniętych jest po 4 dawki na osobę, podczas gdy w innych miejscach na świecie nawet seniorzy i szczególnie narażeni nie mieli pierwszej bądź drugiej dawki?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ciemnienie: no tak, ciekawe tylko czy takich przypadków jest faktycznie dużo. No i przede wszystkim czy jest ich więcej niż powikłań po szczepionce, tych poważanych, jak np. zapalenie mięśnia sercowego.
Poza tym wciąż blokuje się wszelkie obiecujące metody leczenia i potencjalnie skuteczne leki, jak np. Iwermektyna, która ma właściwości przeciwwirusowe i przeciwzapalne. Mogłaby przeciwdziałać PIMS...
  • Odpowiedz